[ niobin @ 31.01.2004. 20:38 ] @
moze li neko reci kako da php nuke spojim sa bazom. Raspakovao sam sve fajlove iz fajla nuke.sql u nuke direktorij gdje je instaliran mysql. Kada sam u configu kreirao putanju $dbhost = http://localhost/nuke/html/admin.php prikaze mi gresku kada ukucam.

Fatal error: Call to undefined function: message_die() in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\db\db.php on line 88

Probao sam svasta ukucavati i zadnje sto mi se javilo kada sam ukucao
c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\

jeste ova greska dole

Parse error: parse error, unexpected T_STRING in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\config.php on line 46

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: sql_db in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\db\db.php on line 86
[ noviKorisnik @ 31.01.2004. 22:40 ] @
Verujem da bi trebalo da setuješ $dbhost = "localhost", to je varijabla za ime sql servera, a ne putanja.
[ niobin @ 01.02.2004. 19:33 ] @
Evo sredio sam nekako to sa instalacijom ali mozete li mi reci kako da otklonim ove greske u phpnuke-u :

--Kada kliknem na topic pokaze mi ovu gresku

Fatal error: Cannot redeclare head() (previously declared in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\header.php:29) in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\header.php on line 28

--Kada kliknem na private message pokaze mi ovo

phpBB : Critical Error

Could not obtain lastvisit data from user table

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'nuke.nuke_users' doesn't exist

SELECT * FROM nuke_users WHERE user_id = 1

Line : 100
File : c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sessions.php

--kada kliknem na search

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sql_layer.php on line 238

--kada kliknem na stories archive

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sql_layer.php on line 286
[ noviKorisnik @ 01.02.2004. 21:58 ] @
Citat:
Fatal error: Cannot redeclare head() (previously declared in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\header.php:29) in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\header.php on line 28

Malo čudno. "Cannot redeclare head()" znači da se ne može dva puta deklarisati funkcija s istim nazivom. Čudno je to što poruka govori da je funkcija deklarisana na 29. liniji, a da je potom greška ponovne deklaracije usledila na prethodnoj liniji. Pogledaj kod navedenog fajla na pomenutim linijama...
Citat:
phpBB : Critical Error

Could not obtain lastvisit data from user table

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'nuke.nuke_users' doesn't exist

SELECT * FROM nuke_users WHERE user_id = 1

Line : 100
File : c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sessions.php

Nije kreirana tabela za korisnike. Zašto? Vidi da li si postupio po uputstvu za instalaciju baze.
Citat:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sql_layer.php on line 238

Imaš grešku u prethodnom mysql_query pozivu. Da ne pogađam, ali moguće da takođe nedostaje neka tabela.
Citat:
Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\program files\apache group\apache\htdocs\phpnuke\html\includes\sql_layer.php on line 286

Opet isto.

Generalno, nešto nije uredu s instalacijom baze. Proveri dobro šta je urađeno i kako treba da se uradi, jer ovo liči da bi daljem testiranjem mogao lako da prilično proširiš listu grešaka.
[ niobin @ 02.02.2004. 15:54 ] @
Kada sam povezivao php nuke 6.9 bazom mysql-a nisam mogao da povezem dok je direktorij phpnuke-a bio u htdocs direktoriju (web serverovom direktoriju) nego sam prebacio direktorij phpnuke-a u c i kucao naredbu
mysql nuke < c:\phpnuke\sql\nuke.sql . Nakon toga sam kopirao cijeli direktorij php nuke i stavio ga u web serverov direktorij i pokrenuo
http://localhost/phpnuke/html/admin.php . Spojilo mi se na sajt i registrovao se kao administrator i jos neke stvari su radile ali ove gore navedene nisu . U cemu sam pogrijesio.

P.s. kada mi se spojio sa bazom nesto mi je izbacilo poruku da index ne moze biti null vrijednost
[ noviKorisnik @ 03.02.2004. 12:11 ] @
Upravo sam instalirao verziju 7. Daću par zapažanja pa možda budem od pomoći.

Kada se raspakuje zip, tu je nekolicina direktorijuma.
- Direktorijum docs sadrži html dokumentaciju. Dobro je da ovde potražiš index.html i kreneš sa čitanjem.
- Direktorijum html sadrži ono što treba da se nađe na sajtu. Ako hoćeš da nuke bude ceo sajt, kopiraš sadržaj direktorijuma u c:\program files\apache group\apache\htdocs\. Ako želiš da bude deo sajta, kopiraš direktorijum na istu lokaciju i preimenuješ ga u "phpnuke" ili "nuke"...
- Direktorijum sql sadrži sql za bazu. Postavka baze mora da bude usklađena s konfiguracionim fajlom (config.php). Promenljive $prefix i $user_prefix bi trebalo da ostanu na "nuke" jer su tabele u sql fajlu tako definisane. Kreiraš praznu bazu "nuke" - mora da odgovara promenljivoj $dbname iz konfiga. I napuniš bazu iz sql fajla.