[ railic @ 10.12.2010. 07:35 ] @
Interesuje me da li neko koristi ovo rjesenje za virtuelizaciju i koliko se on ustvari moze porediti sa ESX
serverom ? Kakva su iskustva, posto znamo svi da je ESX dobar ali je i skup.
[ saasapop @ 10.12.2010. 07:45 ] @
Citrix XenServer u besplatnoj ediciji nudi sve potrebno za malo okruženje (do 5 vizičkih servera). nakon toga možeš sam razvijati module za administraciju (kreirati skriptove za backup i sl), naći gotove na netu pa ih prilagoditi, ili jednostavno kupiti komercijalnu verziju i koristiti već proverene alate.
Što se performansi tiče, u odnosu na VMWare ne postoji nikakva razlika. u suštini, svi hypervisori jednako dobro rade, samo je pitanje ko preferira kog proizvođača.
[ railic @ 10.12.2010. 08:38 ] @
Citat:
saasapop: Citrix XenServer u besplatnoj ediciji nudi sve potrebno za malo okruženje (do 5 vizičkih servera). nakon toga možeš sam razvijati module za administraciju (kreirati skriptove za backup i sl), naći gotove na netu pa ih prilagoditi, ili jednostavno kupiti komercijalnu verziju i koristiti već proverene alate.
Što se performansi tiče, u odnosu na VMWare ne postoji nikakva razlika. u suštini, svi hypervisori jednako dobro rade, samo je pitanje ko preferira kog proizvođača.


Hvala lijepo na odgovoru Sasa,
Pozdrav
[ dragancili @ 10.12.2010. 09:25 ] @
Samo da dodam da vmware ide ka tome da potpuno ugasi ESX hipervizor i ostavi samo ESXi koji je potpuno besplatan. Cisto da imas u vidu...naravno slozio bih se sa Sasom da svi OK rade samo ko sta preferira.
Pozdrav!
[ railic @ 10.12.2010. 09:46 ] @
Citat:
dragancili: Samo da dodam da vmware ide ka tome da potpuno ugasi ESX hipervizor i ostavi samo ESXi koji je potpuno besplatan. Cisto da imas u vidu...naravno slozio bih se sa Sasom da svi OK rade samo ko sta preferira.
Pozdrav!


Da ali vSphere nije besplatan. Mi trenutno imamo ESX 3.5 na kome su istekle licence i ne smijemo sada da ga
iskljucimo. Postoji li neki besplatan client ili webinterface za ESXi koji omogucava upravljanje virtuelnim masinama ?
[ dragancili @ 10.12.2010. 14:28 ] @
Naravno da ga imas...kad instaliras ESXi na nekoj masini odes kroz browser na njegovu IP adresu i jedna od opcija je da skines sa njega lokalno virtual clienta kroz koji potpuno administriras ESXi server. Isti taj klijent se koristi i za povezivanje sa vCenter serverom ako ga imas kao menadment stanicu u virtuelnom okruzenju...
Pozdrav,
[ railic @ 13.12.2010. 07:21 ] @
Citat:
dragancili: Naravno da ga imas...kad instaliras ESXi na nekoj masini odes kroz browser na njegovu IP adresu i jedna od opcija je da skines sa njega lokalno virtual clienta kroz koji potpuno administriras ESXi server. Isti taj klijent se koristi i za povezivanje sa vCenter serverom ako ga imas kao menadment stanicu u virtuelnom okruzenju...
Pozdrav,


Ok. Hvala druze.
Pozdrav
[ Machiavelli... @ 09.08.2011. 14:36 ] @
Takodje je veoma korisno otvoriti port 22, mozes gomilu stvari da odradis preko terminala.