[ darko0262 @ 11.12.2010. 00:53 ] @
dali je moguce napraviti backup windowsa XP tako da kada sledeci put instaliram sistem ne moram da uvek instalirujem potrebne drajvere i programe koje kotistim
preko kog programa to mogu uraditi i dali ce sve biti isto kao i kada bi ih i posebno instalirao...
[ cobragangsta @ 11.12.2010. 01:21 ] @
postoji!
jedan od njih zove se Norton Ghost
pomoc u njega nmozes napraviti "image" svog sistema
tako da kada sledeci put budes hteo da prenstaliras sistem samo "pokrenes" "sliku " prethodnog sistema
imas na youtubu tutoriale kako se sve radi
[ adihas1 @ 13.12.2010. 23:34 ] @
Ima i Acronis true image home , ja sam sa njim napravio backup cjele particije kasnije kad je pokrenes vrati sve kako je bilo i drivere i sve!!
[ mish_ns @ 14.12.2010. 16:14 ] @
Ima jos jedan dobar program, GFI Backup, besplatan je i velicine svega 9MB...
[ GORSHTAK @ 14.12.2010. 23:07 ] @
Fora koju koristim, Live CD XP (pebuilder). Odatle arhiviraš sadržaj C-a na drugu particiju (preporučujem sa rarom, gledaj da obuhvatiš i sakrivene fajlove), pa kad zatreba, formatiraš C i raspakuješ arhivu u isti, proces vraćanja je do 20 min posla
[ svetozar @ 16.12.2010. 12:53 ] @
Ajd' da se nadovežem na ovu temu...

Godinama koristim Acronis, i zanimljiv problem mi se javio pre neki dan:
Bekapovao sam sistem (kompletnu sistemsku particiju C), odradio formatiranje sistemske particije C, i kada sam vratio bekap sa Acronis-om davao mi je grešku prilikom butovanja da ne može da pronađe sledeći fajl: NTLDR.
Ova poruka je bila: NTLDR is Missing. Press any key to restart.

Da li je moguće da Acronis nije bekapovao sve, ili taj fajl nije ni bilo moguće bekapovati, ili...?!
[ Goran Mijailovic @ 16.12.2010. 13:01 ] @
Nemoguce je da nije bekapovao ako si oznacio celu particiju.
[ Goran Mijailovic @ 16.12.2010. 13:03 ] @
Citat:
GORSHTAK: Fora koju koristim, Live CD XP (pebuilder). Odatle arhiviraš sadržaj C-a na drugu particiju (preporučujem sa rarom, gledaj da obuhvatiš i sakrivene fajlove), pa kad zatreba, formatiraš C i raspakuješ arhivu u isti, proces vraćanja je do 20 min posla


Ok je ako tebi to zavrsava posao, inace nije za preporuku.
[ svetozar @ 16.12.2010. 13:16 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Nemoguce je da nije bekapovao ako si oznacio celu particiju.


Celu particiju...
Čak sam uradio i verifikaciju nakon bekapovanja Acroniom.

A da li može taj fajl (NTLDR) ručno sačuvati na sistemskoj particiji, koristići neki Live Linux (Puppy, Ubuntu...)?!
[ calexx @ 16.12.2010. 19:51 ] @
NTLDR je običan fajl koji može da se kopira bilo kako ali ispravan backup cele particije mora i njega da sačuva.
[ b2b @ 27.12.2010. 08:39 ] @
Acronis!
koristim godinama, nikad greške
[ Djetvan @ 27.12.2010. 17:09 ] @
@svetozar

Taj fajl se ponekad zna izgubiti ili oštetiti.

Možeš pokušati ovako:

http://img200.imageshack.us/img200/5747/ntldrismissing.png
[ svetozar @ 28.12.2010. 06:39 ] @
Hvala lepo na odgovoru, ali digao sam sistem ponovo, i naravno i dalje koristim Acronis za bekap...