[ ik0 @ 11.12.2010. 03:49 ] @
1. Hocu podatke koi upisem u tabelu (gridu) da zacuvam u bazi...soodvetna kolona da se zacuva gde treba...
2. Kada otvorim formu za unos na podatke treba da izadje tabela (grid) u koju korisnik treba da unosi neke podatke...pa naprimer...kada pocene da unosi podatak u neku kolonu cim izadje iz nje u gridu da se napravi pod taj red novi prazni red da bi mogao da unosi opet podatke...kad ode na neki button onda da se zacuva to u bazi...Koristim ADO Table...DBadvGrid ili DBGrid....Molio bi za neku ideju...nemogu nikako da uradim da upisane podatke u grid zacuvam kako treba u bazi....niti pa da "otvara" nov red kad predhodni se ispise...Hvala

edit: ako nisam dobro objasnio...na to sa novim redom mislio sam isto kako i na ms access...uvek ima red plus...kada pocnes da kucas u neku kolonu "otvori" se novi red...

[Ovu poruku je menjao ik0 dana 11.12.2010. u 09:03 GMT+1]
[ itf @ 12.12.2010. 09:49 ] @
Nije mi baš u potpunosti jasno što pokušavaš, no grid općenito nemoj koristiti za unos podataka, već eventualno samo za prikaz. A ako korisnik hoće unijeti/editirati podatke u gridu neka se u tu svrhu pojavi posebna forma koja sadrži sve potrebne kolone (DBEdit komponente).
[ ik0 @ 12.12.2010. 14:53 ] @
Jasno je to meni :) nego tako izvoljevaju...videli nekud i sada traze to sta traze...X File je pomogo oko neke stvarcice pa za dalje snalazicu se... Hvala u svakom slucaju

[Ovu poruku je menjao ik0 dana 12.12.2010. u 16:18 GMT+1]