[ djura1 @ 31.01.2004. 22:08 ] @
Instalirao sam J2EE SDK i imam jedan veliki problem: ne mogu da pokrenem AppServer. Svaki put kad probam da ga startujem, dobijem gresku iz Java Virtual Machine Launcher "Could not find the main class".
Gledao sam forume na Sun-ovom sajtu i izgleda da je gomila ljudi imala ovaj problem, ali nisam mogao da nadjem resenje. Probao sam default instalaciju, podesavao path u windowsu, classpath, ali ne vredi.
Da li je neko imao ovakav problem i da li ga je resio? Hvala unapred.
[ antix @ 06.02.2004. 13:16 ] @
pa i ja sam imao iste probleme. Kasnije sam radio sa Macromedia JRun application serverom. Dosta sam problema imao sa konfigurisanjem i deploymentom ali na kraju se isplatilo. Kazu da je i Bea WebLogic dosta dobar za pocetnike!!! Ne znam sta da ti kazem. Na ovom forumu nisam nasao previse informacija o ovoj temi pa probaj sa netom ili nadji nekog ko je iskusniji!!!

poz
[ djura1 @ 07.02.2004. 15:55 ] @
Na nekom forumu sam nasao da probleme sa serverom izazivaju navodnici u PATH varijabli, a ako ni to ne pomogne, treba dodati opciju --verbose u komandnu liniju za pkretanje servera. To mi je pomoglo tako da sad mogu da pokrenem server, ali mi se javio drugi problem: ne mogu da ga ugasim!!!!!
Pojavi mi se ista ona poruka "Could not find the main class" kad probam da ga ugasim.:-( . Jebi ga, sad se nekako snalazim....