[ peradetlic2 @ 11.12.2010. 20:19 ] @
Zdravo,

Imam problem, naime, trebam da iz word file-a koji ima 250tak strana izbacim sve dijelove teksta koji počinju sa "Ova kategorija" i sl.
znači, izbacuje dio teksta koji počinje gore navedenim riječima i sve iza tih riječi do kraja rečenice.

Gledao sam ovaj post http://www.elitesecurity.org/t...ivanje-dijela-teksta-iz-celija
al to je za excel... Ima li neki sličan način u wordu?

Hvala unaprijed!

PozZ
[ ib.kroki @ 11.12.2010. 21:44 ] @
Pokreni Find Replace (CTRL+H).

U oplje Find What upiši Ova kategorija *.
Replace with ostavi prazno.

Klikni na dugme More i obeleži Use wildcards.
Klikni na Replace All.


EDIT:
U polju Find What posle tačke dodaj i jedno prazno polje (blanko), da posle izmene ne bi imao dva prazna polja između rečenice koja je bila pre ove koju izbacuješ i sledeće.

[Ovu poruku je menjao ib.kroki dana 11.12.2010. u 23:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ib.kroki dana 11.12.2010. u 23:42 GMT+1]
[ Matorac @ 11.12.2010. 22:01 ] @
To se tako radi, ali će ti onda rečenice počinjati malim slovom. Zato u Tools - Options - AutoCorrect čekiraj, ako već nisi, ono Capitalize first letter of sentence.
[ ib.kroki @ 11.12.2010. 22:30 ] @
^ Nisam razumeo. Zašto misliš da će počinjati malim slovom?

Ako postavi Ova kategorija *. trebalo bi da zameni svaku rečenicu koja počinje sa Ova kategorija a zvezdica je džoker znak koji menja sav sadržaj i tačka je nešto što stoji na kraju rečenice. Trebalo bi da svaka rečenica koja počinje sa Ova kategorija bude uklonjena.
[ Matorac @ 12.12.2010. 09:24 ] @
U pravu si. Nisam dobro pročitao problem, shvatio sam da se izbacuje samo ono "Ova kategorija".
[ peradetlic2 @ 12.12.2010. 09:30 ] @
Hvala puno momci!

To je to, radi sve kako je napisano.

Meni je samo problem bio što nisam upalio wild cards opciju...

Hvala još jednom!

PozZ