[ velimir74 @ 12.12.2010. 11:17 ] @
Zdravo.

Da li neko zna kako da nađem zavisnost između dužine stringa (neke rečenice u myStringNiz) i širine Text Fielda u koji ide taj string? Izabrao sam Courier font da bih lakše došao do širine polja ali nigdje veze... Ovo mi je potrebno da bih mogao da nadovežem nekoliko stringova jedan na drugi a da to nadovezivanje ide prirodno, dakle bez preklapanja i bez velikih razmaka između njihovih tekstualnih polja. Evo kôda:

Code:

onSelfEvent (load) {
    myStringNiz=new Array;
    myString = "a|a|a";
    myStringNiz = myString.split("|");
    
    
    
    
    for(var i=0;i<3;i++){
        var lineFormat:TextFormat = new TextFormat();
        lineFormat.font = "Courier";
        lineFormat.bold = false;
        lineFormat.size = 12;
        lineFormat.align = "left";
        _root.createTextField("tekst"+i, _root.getNextHighestDepth(), myStringNiz[i-1].length*i*10, 20, myStringNiz[i].length*10, 20);
        var _tekst = _root["tekst"+i];
        _tekst.type = "static";
        _tekst.border = true;
        _tekst.text=myStringNiz[i];
        _tekst.setTextFormat(lineFormat);
    }
    
}



Ukoliko se umjesto myString = "a|a|a" stavi myString = "abcde|a|a"; odmah se dobija preklapanje. Gdje griješim?

I još jedno pitanje: kako da ovako dobijeno txt polje klikom na neko dugme rewrite? :) Dakle, da obriše ono staro a ispočetka upiše novo sa novim atributima. Probao sam sa _root.clear() ali ne ide.

Hvala.
[ StarCraft @ 13.12.2010. 14:24 ] @
Uf... čekaj... ti radiš u AS2? Treba se setiti kako to beše ide... :)

u suštini, trebalo bi da namestiš da se text field autoSajzuje (morao bi da potražiš to u helpu) i uvek možeš da pokupiš fizički width od svakog textFielda.
[ velimir74 @ 14.12.2010. 16:47 ] @
Pročešljao sam Help ali nisam našao ništa što bi mi pomoglo. U svakom slučaju, hvala za odgovor.
[ StarCraft @ 14.12.2010. 19:16 ] @
Evo ti svi property-i textFieldova u flash AS2:
http://help.adobe.com/en_US/AS...elp.html?content=00001579.html

Obrati pažnju na:
autoSize
embedFonts (možda ti zatreba)
length - broj karaktera u text fieldu
_width - širina text fielda u pixelima
[ velimir74 @ 17.12.2010. 17:52 ] @
To je to! Tek sam danas našao vremena da probam.
Hvala na trudu.
[ StarCraft @ 17.12.2010. 22:17 ] @
Najvažnije je naučiti kako se koristi tj. tumači help. Kada to savladaš više te ni jedan forum neće videti :) osim ako ti sâm ne želiš da se družiš sa drugim flešerima i pomažeš nubovima (ko ja, recimo :P)

Prednost AS3 je u tome što je mnogo koherentniji od AS2 i jako lako zalaziš u nove nepoznate oblasti jer se u AS3 sve radi na istu foru, dok je po meni AS2 haos totalni.
Najveći problem je konačno preći na AS3, a najbolji i najefikasniji način su video tutoriali koje ti ja toplo preporučujem, ako već ne znaš AS3.