[ Horvat @ 13.12.2010. 11:16 ] @
cuo sam da je ovih dana usvojen novi zakon/zahtev/sta vec o tome da se uveca porez na nagradne igre na 80 (slovima:osamdeset) posto
da li je ovo tacno? (ne pronalazim ni jednu vest)

[ cozmo_im @ 13.12.2010. 15:25 ] @
Mozda onih 20% za 80%? To bi bilo jos 16%... znaci 36%. Inace niko im onda ne bi igrao bilo sta od toga.
[ Horvat @ 13.12.2010. 16:39 ] @
pa da,zato i pitam,necu nista da komentarisem, dok ne saznam prave informacije, a verujem da ovde ima upucenijih ljudi u tu tematiku
[ axone @ 13.12.2010. 18:00 ] @
Mali off:
Video sam reklamu za neki novi(?) online kazino- Victory.rs ili tako nesto, navodno najveci u Srbiji.
Gore u uglu pise powered by Lutrija Srbije. Ne pratim nesto reklame pa ne znam da li je to nesto novo ili ne.
Sta znate o tome?
[ ventura @ 13.12.2010. 20:19 ] @
Postoji predlog za izmene zakona koji je napravila uprava za igre na sreću, ali to koliko je meni poznato još uvek nije usvojeno.

Link: http://mfin.gov.rs/UserFiles/F...%20o%20igrama%20na%20srecu.pdf
[ cozmo_im @ 14.12.2010. 14:11 ] @
Cini mi se da ovde pise da se 20% menja sa 25....
[ Horvat @ 14.12.2010. 21:21 ] @
aha,jos je u toku rasprava, zato i nema novog zakona na parlamentu, hvala ventura

bas me zanima do kojeg postotka ce "izlicitirati" uvecanje...
[ milance_kg @ 14.12.2010. 21:34 ] @
Znaci dno... stigli su da povecaju porez na porez za budale :)
Haha... dobro, za njih me bas i nije briga, ali interesantno za sta se sve hvataju...
[ ventura @ 14.12.2010. 21:38 ] @
Citat:
cozmo_im: Cini mi se da ovde pise da se 20% menja sa 25....

To je za naknada za priređivanje nagradnih igara u robi i uslugama (TV kvizovi, nagradne igre i sl.)
[ milance_kg @ 14.12.2010. 21:47 ] @
Ljudi bre, ima neko da sabere sa ovim nametom (ok, da je neka normalna drzava...), pa sa ostalima, pa jos i jos i svaki mesec jos...
prodaju 'zice' od telekoma (nase, od nasih i oceva nasih para).
'Aj ovi kockari - koga briga... dok sa druge strane avioni, mercedesi, putovanja, .... dajte molim vas, mi smo siromasna zemlja,
pa rekoh da ovi nece da begaju pa da nakupe pod poslednje dane jos vise?
[ Ivan Dimkovic @ 14.12.2010. 21:50 ] @
Citat:
milance_kg
'Aj ovi kockari - koga briga..


Tako je, koga briga... tako kad i ti dodjes na red da te ogule za neki novi porez, neko drugi ce reci "a, ljudi kao [ti] - ma koga briga"... pa ces i ti biti oguljen :) Koga briga? :)
[ milance_kg @ 14.12.2010. 21:53 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako je, koga briga... tako kad i ti dodjes na red da te ogule za neki novi porez, neko drugi ce reci "a, ljudi kao [ti] - ma koga briga"... pa ces i ti biti oguljen :) Koga briga? :)


Ne, ne.. evo bas sam dao zabrinutost na terenu koji me nije briga (to je taj deo - koga briga)... Ali se solidarisem...
Inace da me nije briga, rekao bi - ako!
Znam za taj jadac (a sta tebe briga? Pa jeste me briga, ovi krenuli od reda!).

p.s.

I zasto cesto zelis da kroz 'verbalni' (pisani) konflikt nesto kazes?
Bas nemas razloga u vezi mene, ja obicno 'pisem' kako mi savest nalaze,
i bas bez ikakve licne koristi zarad tog pisanja...


[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 14.12.2010. u 23:28 GMT+1]