[ aLtipar @ 14.12.2010. 13:52 ] @
Dozvolite da Vam ispričam najnoviju prevaru koja je ušla u opticaj od strane Telenora. Pre tačno 3 dana, na šalteru sam uplatio “Internet Prepaid” paket od 250 megabajta, po ceni od 690 din. Nakon ravno potrošenih 200 megabajta (175,42 MB download, 24,42 MB upload), moja Internet uplata je „istekla“. Naravno, postavlja se pitanje – gde nestade onih 50 MB, odnosno čak 20% moje uplate? U pokušaju da dobijem odgovor, uzaludno zovem Telenor Call Centar, da bi nakon jedno 15 minuta čekanja, iz trećeg pokušaja, došao na red. Nakon dodatna tri minuta praznog razgovora, uz konstantno: „Izvinite što malo čekate, sporo nam radi sistem“, dobijam odgovor da ja zapravo nisam ni uplatio Internet Prepaid paket, nego sam im „samo dao 690 dinara, koji nisu ni pretvoreni u megabajte“. Pa izvinite gospodo, jesam li ja to možda išao u menjačnicu, pa mi nisu dobro izračunali megabajtni kurs? Nakon kraće rasprave sa Call centrom, ali i par opaski sa moje strane, telefonska sagovornica mi je saopštila da se ona ne razume baš najbolje u sve to... Na moje definitivno pitanje: „Možete li mi reći koliko sam megabajta potrošio“, odgovor je bio negativan. Da čuđenje bude veće, Telenor ima sistem koji nije u stanju da prati koliko je koji korisnik potrošio megabajta. (?!?)

Sutradan odlazim na šalter na kojem sam prvobitno uplatio „kratež“ od Internet paketa. Serviraju mi priču da „program za merenje potrošnje“ zapravo ne radi kako treba, kao i da upravo u tom grmu leži zec (!?!). Naravno, radi se o programu koji je došao uz 3G modem i koji protok meri na najnižem mogućem sloju (verzija programa 11.002). Na moje pitanje kako je to moguće, ljubazno mi odgovaraju da je obračunska jedinica 100 kilobajta (?!?). Za one koji ne znaju, to bi značilo da se skinuti, ali i uploadovani kilobajti uvek zaokružuju na stotke, npr. 16 skinutih kilobajta računaju kao 100, a 516 skinutih kilobajta računaju kao 600. Drugim rečima, obračunata potrošnja je mnogo veća od realne. „Aha dobro, znači hoćete da kažete da sam se u protekla 3 dana prosečno konektovao 500 puta i skidao samo po 400 kilobajta, pa zato nestade mojih 50 megabajta?“. „DA!“ – samouvereno odgovara šalterski službenik, sa blagim smeškom na licu, kao da se radi o najvećem znalcu u kompjuterskoj istoriji. Nakon kraće rasprave, tražim da mi napismeno dâ ono što mi je upravo rekao, ali tu osmeh sa njegovog lica nestade. „Pa kako, pa ja to nisam nikada, pa ovo, pa ono...“

Naravno, na Internet sajtu Telenora jasno piše da je obračunska jedinica 10 kilobajta, ali u realnosti stvari stoje „malo“ drugačije. Koliko realno iznosi obračunska jedinica kod Telenora, ostaviću vašoj mašti na volju, mada možete i tačno da izračunate, ako baš želite... Ali imajte na umu da će vas, kada sledeći put preko dotične kompanije budete uplaćivali pretplatu, veoma direktno i matematički precizno, pokrasti za 20%...
[ PeleZr @ 14.12.2010. 14:16 ] @
Koristim telenor internet jedno mesec dana, al samo kad bas moram i primetio sam, da softver dobijen od njih, prikazuje oko 20% manje protoka u odnosu na drugi program koji takodje koristim za kontrolu (na potrosenih 40 MB u telenorovom softver, ovaj drugi mi prikazuje 50), tako da je moguce da ti je to ta razlika.
[ aLtipar @ 14.12.2010. 14:42 ] @
Ali druze ovo je vec deseti, petnaesti put da uplacujem Internet Prepaid, nikada do sada problema nije bilo sa Huawei fabrickim programom za merenje, problem je u tome sto na njihovom sajtu stoji jedna obracunska jedinica, na salteru ti kazu drugu, a u realnosti primenjuju trecu. Jednostavno se dosetili ove metode zbog ekonomske krize, pa je odnedavno i primenjuju. Nije to slucaj samo sa Telenorom, to rade gotovo svi, evo primera radi "Swisslion Takovo" prodaje Eurokrem table "po staroj ceni", ali je gramazha smanjena sa 100 na 90 grama (nikada se ranije ova cokolada nije prodavala u pakovanju od 90 grama). Telenor isto tako daje "stare cene", ali uz povecane obracunske jedinice izgleda...
[ espresso @ 14.12.2010. 18:37 ] @
Uloži pismenu reklamaciju na koju moraš dobiti odgovor ili sačekaj sledeći mesec pa pogledaj listing koji će ti biti dostupan na portalu.

Citat:
dobijam odgovor da ja zapravo nisam ni uplatio Internet Prepaid paket, nego sam im „samo dao 690 dinara, koji nisu ni pretvoreni u megabajte“.

Da je ovo tačno, ne bi uspeo da potrošiš 200 MB već pedesetak. Uslovi nisu menjani. I dalje važi zaokruživanje na 10kB po konekciji. A zaokruživanjem sigurno nisi mogao da potrošiš toliko. Reklamacija mora da se razmotri temeljno; direktno pozivanje korisničkog centra nije uvek najbolje rešenje.
[ aLtipar @ 14.12.2010. 19:17 ] @
Reklamaciju sam ulozio vec dva puta do sada, prvi put preko njihovog web sajta, a danas i pismeno na salteru. Medjutim, receno mi je da samo "registrovani" brojevi mogu imati listing, pri cemu Internet Prepaid paketi i kartice to nisu. Drugim recima, kradja na prepaid paketima ne moze biti dokazana. Kada sam ih pitao koliko kosta ta "registracija", rekli su mi da je besplatna. Naravno, nisu imali odgovor na moje pitanje - zasto me o tome nikada ranije nisu obavestili, niti bilo gde pise da bez toga ne moze da se prati potrosnja...