[ Edinh @ 01.02.2004. 09:07 ] @
Ljudi pomagajte. Htijeo bi umrežiti dva kompa zbog igrica, ali me zanima kakav je sistem sa netom kada se to napravi. Dali može samo na jednom biti modem i kada je on on-line da budemo oboje. A o umrežavanju nemama pojma, pa bi molio detaljnu pomoć. Imam dosta dobre kompjutere, os Windows XP na oba, i mrežne kartice, udaljenosti im je 10-ak metara.
[ Nemanja Dubravac @ 01.02.2004. 09:19 ] @
Moze
Kupis cross-over utp cable (par €), povezes mrezne kartice medjusobno,
u podesavanju LAN konekcije, kod TCP/IP protocol ides na properties, podesis da je IP: 192.168.0.1 (na jednom) i 192.168.0.2 (na drugom)
Na drugom kompjuteru na istom mestu samo jos stavis da je Default Gatway: 192.168.0.1 (ip adresa prvog)
onda u System Properties kod Computer Name podesis da Workgroup bude isti na oba kompjutera (ako hoces da delis fajlove sa hard diska)
onda pokrenes Network setup wizard (na oba) i pratis uputstva, kako bi od jedne dial-up napravio deljenu konekciju
[ tomashJR @ 08.01.2005. 16:49 ] @
Jel moze jedno pitanjce?!!!

jedan pc mi je PII, a drugi PIII. Na PIII mi pokazuje LocalAreaConnection i Bridge Conn.
i ikonice u taskbar, a kod PII(instaliranwin98) nema nista. Ima drajver i IP podesavanja ali kad udjem u totalcmd i ukljucim "Mrezna okolina" ne postoji nista.

Sta da radim sa PII, imam cross kabli, drajvere, na PIII u totalcmd ima nesto u Mrezna okolina" , NA PII nema?? HELP ME!!


Hvala unapred.!!!!!!!!!!!!1