[ bane025 @ 15.12.2010. 22:13 ] @
Postovanje !!!

Nakon dugogodisnjeg ulaganja u HI-FI dosao je red da ubacim i akustaru u celu pricu !
Imam yamaha 310 p,sto bi mu dosao neki osnovni model akustare sa metalnim zicama naravno,meni je prijatnog zvuka.
Zelim da je usnimavam u komp i da se bakcem sa Sony Acid-om,Forge-om,Cubase-om.
Imam u kompu m-audio 2496 cija je trenutno jedina svrha spdif out na eksterni dac digitalnim coax kablom tj. u hifi sistem..znaci reprodukcija flac,wave.
narodski receno koristim je samo kao transport,za produkciju jos ne.

E sad znam da mi treba za ovo drugo:
1. mikrofonski preamp sa fantomskim napajanjem(moze i mala mikseta)
2. dobar kond mikrofon

sta mi preporucujete za kucnu radinost usnimavanja akustare,otvoren sam za predloge,napominjem da nemam kucni studio tek sam na pocetku?
Uglavnom nesto jeftinije,sto radi posao a da nije neki skart koji zvuci plasticno,ipak imam solidan hifi sistem vec godinama i malo sam razmazen po pitanju zvuka.
takodje me interesuje sta dobijam ozvucavanjem akustare nekim pickup-om i da li bi na taj nacin mogao da idem direkt u 2496 ili mi i tu treba preamp?
svaki predlog je dobrodosao !
[ bane025 @ 16.12.2010. 11:25 ] @
Au jos nista...

Evo konkretno cu da napisem...
sta mislite o entry varijanti Behringer 802 mikser i neki jeftin kond npr C3 za snimanje akusticne gitare u pc?
Ostatak sistema za reprodukciju je Monitor Audio rx zvucnici,NAD elektronika i Cambridge Audio DAC povezan spdif-om sa M-audio 2496.
[ acaradio @ 16.12.2010. 13:25 ] @
Mikseta 802 ce lepo da posluzi, a sto se tice mikrofona, ako ti treba iskljucivo za snimanje akustare, uzmes neki kondenzer sa manjom membranom, npr. Behringer B-5 (nikada ne preporucujem Behringerove mikrofone, ali ako imas manji budzet, onda to ne ostavlja dovoljno prostora za izbor).
Ako mislis da ulozis vise novca (bar 120-130 evra za mikrofon), ima i drugih predloga

[ Sherif Gile @ 16.12.2010. 13:47 ] @
Mislim da ti je najbolje da kupiš pickup za akustičnu gitaru. Kod njih je dobro to što može da se uglavi u rupu na gitari i onda možeš da šetaš dok sviraš i ne treba da paziš na to koliko si daleko od mikrofona. Skida se i namešta za nekoliko sekundi. Cena je oko 50 evra i ima ih u svim ozbiljnijim muzičkim radnjama.

[ bane025 @ 16.12.2010. 14:53 ] @
Hvala na odgovorima i predlozima...mogu li taj seymour duncan da povezem direkt na m-audio 2496 ili mi i tu treba gitarski preamp?
http://www.m-audio.com/images/...edia_hqpics/Audiophile2496.jpg
[ Sherif Gile @ 16.12.2010. 15:43 ] @
Nisam pokušavao tako da ne mogu ti kažem kako će da zvuči kad ide direktno u zvučnu karticu. Gitaru sa ovim pickupom sam slušao u kombinaciji gitara=>procesor=>mikseta=>zvučnici i čula se odlično. Na procesoru je bio uključen samo reverb. Raspitaj se na nekom muzičkom forumu, neko je sigurno već pokušao da se snima tako.
[ acaradio @ 16.12.2010. 17:32 ] @
Taj pickup ce dobro raditi preko miksete ili DI-boxa.
[ bane025 @ 18.12.2010. 09:50 ] @
Imam jos jedno pitanje....
Koji bi ste mi mikrofonski ili gitarski preamp preporucili koji moze da primljeni signal(ovim seymour duncan-om ili cak kond mikrofonom) pretvori u digitalni(vec na svom izlazu) koji bi kasnije spdif kablom prosledio u ovu spravu
http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/DAC_Magic_rear.jpg

...ima 2 spdif inputa i 1 usb input...
Cuo sam da hvale LINE 6 ,e sad sta od toga ???Znam da mali behringer mikseri,i preampovi to ne mogu.



[Ovu poruku je menjao bane025 dana 18.12.2010. u 11:09 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 21.12.2010. 00:21 ] @
Citat:
mikrofonski ili gitarski preamp preporucili


odluci se, mik ili git, ako hoces oba u jednom to izadje malo vise para, onda je mozda bolje neka miksetica sa DI i MIC ulazima, a i sigurno ce ti vrlo brzo trebati jos neki input pored 2496,

cini mi se da postoje i DI box-ovi sa MIC ulazima (pored gitarskog), ili jedan koji ima switch pa biras,

inace signal iz pick-up-a ne mozes direktno na line-in ulaz, kao sto je hiljadu puta pisano problem je prvo nivo signala, a onda impedansa koja kod gitarskog ulaza treba biti bas velika, npr. 1MOhm, a impedansa line ulaza je reda kilooma, npr. 1-10K, git i mic ulazi su slicni po nivoima ali se ponovo razlikuju po impedansama, imp. mic ulaza je npr. 600Ohm-a
[ bane025 @ 22.12.2010. 13:20 ] @
Potraga je zavrsena,uzeo sam mic preamp Art tube studio v3..ovih dana cu da probam par mikrofona...Pickup trenutno ide u drugi plan..
Ono sto me zanima je kako bi bilo najbolje da povezem preamp sa m-audio 2496?
Art ima jedan xlr(balansirani) i 1/4(linijski) output a m-audio samo 2 analog inputa koji su rca i jedan spdif(to mi trenutno ne igra neku ulogu)
preporucite neki solidan kabl za tu namenu,moze i varijanta sa adapterom iz 1/4 u rca.
[ acaradio @ 22.12.2010. 17:32 ] @
Citat:
bane025: moze i varijanta sa adapterom iz 1/4 u rca

Posto je ulaz na 2496 nebalansiran, onda ces koristiti takvu vezu. Naravno, potreban ti je samo jedan kanal, a u softveru za snimanje selektovaces ulaz na koji si prikljucio preamp.

Citat:
preporucite neki solidan kabl za tu namenu

Nema kod nas nekog velikog izbora. Bandridge je pristojna firma kada su u pitanju kablovi za multimediju.