[ NorthGate @ 15.12.2010. 23:19 ] @
Ukoliko imate potrebu za osobom koja bi proveravala i odgovarala na vaše mailove, sada joj ne morate dati lozinku i pun pristup svom nalogu, već joj to pravo možete samo delegirati.
Naime, Gmail je nedavno lansirao Delegation opciju, koja korisnicima omogućava da određenoj osobi dodele pristup svom nalogu. Osoba kojoj je pristup omogućen može čitati, ali i odgovarati na mailove u nečije ime.



Sve što korisnik koji dodeljuje pravo treba da uradi je da u podešavanjima, u određenom polju unese email adresu osobe kojoj omogućava pristup svom naloga. Ta osoba će moći da mu pristupi jednostavnim klikom na strelicu pored svoje adrese, u gornjem desnom uglu, i novi inbox će se, u zavisnosti od browsera, otvoriti u novom tabu ili prozoru.

Ono, što ta osoba neće moći da uradi, je da promeni podešavanja Gmail naloga ili lozinku, a na svim poslatim mailovim će biti označeno da nisu lični odgovor, već je ovlašćena osoba poslala u ime osobe na čiji mail odgovara.

Ova funkcija je jako korisna poslovnim ljudima, odnosno onima koji imaju potrebu za ličnim asistentima, kojima na, ovaj način, mogu dati pristup svom nalogu. U prvom momentu ova mogućnost bila je dostupna samo korisnicima Google Apps Premier Edition naloga, koji se plaća 50 dolara godišnje.

Međutim, od sada, "delegiranje mailova" je dostupno svim korisnicima Gmaila. Kako da to učinite pogledajte u video uputstvu.


Da li je neko ovo uspeo da aktivira?
[ maksvel @ 15.12.2010. 23:32 ] @
Pojavila mi se ova opcija u kartici "Nalozi i uvoz", ali je nisam isprobao.
Je l' kod tebe ne radi ili nema opcije??
[ NorthGate @ 15.12.2010. 23:52 ] @
Pojavilo se,ali mora malo da se sačeka,možda jedno 10-ak minuta.
Ne svidja mi se što sam ne mogu da podesim šta sme da se dira a šta ne.
Čak neke stvari u podešavanjima mogu da se diraju a to nije baš dobro.
Kontakti isto mogu da se čačkaju što mi se takodje ne svidja.
Zato bih voleo da mogu sam da odredim šta dase vidi u nalogu i šta sme da se radi.
[ enthusy @ 30.12.2010. 15:01 ] @
Za one koji koriste Google Apps, da bi koristili email delegiranje mora se prvo čekirati opcija za to u Google Apps Control Panel-u pod Service Settings - Email

[att_img]