[ adrrij @ 16.12.2010. 09:56 ] @
Dogodilo mi se da je word promenio prečice tako da više nije snimanje na Ctrl+s nego na Shift+F12, a copy-paste mi više ne radi na Ctrl+c Ctrl+v, što je baš bilo zgodno kod obrade mnogo tekstova i kucanja.
Kako se to vraća na stari sistem prečica ?
[ Matorac @ 16.12.2010. 17:27 ] @
Tools - Customize - Commands - Keyboard, pa u Categories izabereš File, a u Commands File save, pa u Press new shortcut key prečicu na koju si navikao. Potvrdiš i proveriš u Current keys. Nemoj praviti više prečica nego što možeš da zapamtiš, a možeš bukvalno za sve. To ne znaju ni oni Japanci u Majkrosoftu.
[ adrrij @ 17.12.2010. 09:57 ] @
Ove prečice su postojale od instaliranja Officea, i ova se promena desila sama od sebe, čak nisam nista ni radio u wordu nisamo nekoliko dana ni pokretao program a kamoli sa sam nešto podešavao i menjao u opcijama.
To mi se isto jedanput desilo da je3 sam promenio komande sa tastatutre Ctrl+s da nije hteo da snima niti Ctrl+c i Ctrl+v i kasnije se to samood sebe promenilo ne znam da li to ima veze sa nekim podešavanjimi iz Control panela Regional langrage options i dodavanjem jezika i menjanjem jezika ili dodavanjem tamošnjih prečica na tastaturi za izmenu jezika, nikad nisam samostalno smišljao i dodavao Wordu prečice kao što sam to naprimer radio u Auto Cad programu gde je baš zgodno kod 100 komandi i funkcija na svakom slovu tastature
tako da jednom rukom pozivam komandu a drugom odradjujem posao sa komandom.
[ Jpeca @ 17.12.2010. 13:24 ] @
Malo je čudno ovo što pričaš ako si siguran da nisi ništa menjao. Prečice se čuvaju u šablonu. Standardno za nova dokumenta koristi se šablon Normal . Proveri da li to slučaj kod tebe. Inače ako su prečice izmenjene lako ih je vratiti u spomenutom dijalogu imaš dugme Reset All...


Matorac ti je napisao kako otvaraš ovaj dijalog iz verzije 2003, a ako koristiš 2007 do ovog dijaloga se stiže Office dugme -> Word Options->Customize->Keyboard shortcut, click na Customize...