[ lasta @ 16.12.2010. 17:30 ] @
Postala sam vlasnik HTC Wildfire kupljen u slobodnoj prodaji. Problem je u parametrima za internet i mms. Operater u mts-u tvrdi da internet non-stop radi i da se ne moze iskljuciti (a pare iduuuu ) dok prijatelj koji ima isti mobilni ali telenorov moze iskljuciti internet na obican nacin - on ili off konekcija. Molim vas da li neko koristi ovaj telefon preko mts-a i ......... upomoooooc
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.12.2010. 17:52 ] @
Uz taj telefon je trebalo da dođe i neko uputstvo :)

Verovatno za sve Android telefone je zajedničko podešavanje mobilnog interneta.

Pritisne se Menu, pa se odabere Settings, pa Wireless & networks i tu se isključi Mobile Mobile network.
[ calexx @ 16.12.2010. 20:00 ] @
To bi bilo malo previše, onda mnogo toga više ne bi radilo. Kod ovoga, a verovatno i kod ostalih, ima dosta sumnjivaca. Razne sinhronizacije, neki mail nalog (kod kojih je izgleda default da odmah dovlače sve mejlove), slučajno pokrenut youtube ili internet radio ... pa sam ja za pola meseca potrošio 3500 samo na saobraćaj ... kad sam bio dovoljno naivan da ne kiliknem na Telenor klik i prođem za dž.
Sve može da se isključi, samo da se pažljivo pregleda. Dobra varijanta je i da se isključi auto network mode i ostavi samo GSM, onda i ne može da potroši mnogo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.12.2010. 20:37 ] @
Slobodan sam da pretpostavim da nekome ko je na kreditu, net na Androidu više odmaže, nego koristi :)

A ovo samo za GSM mode, i dalje je EDGE aktivan, a i on može da povuče kao neki jeftin ADSL, tako da je rešenje ili potpuno iskuljučenje neta (ono što sam opisao) ili ovo što ti prvo spomenu, isključenje auto sinhonizacije/updatea mailova, vremena i sl.
[ lasta @ 16.12.2010. 20:52 ] @
ja napisah jednom :(( ali nema. Ajd jos jednom cu... Dakle parametri koji se salju putem sms, MTS nema za ovaj telefon nego se rucno unose u njihovim poslovnicama. Pre namestanja operater me je upozorio da HTC koristi internet non-stop ( tj. jede pare ) i da se ne moze iskljuciti konekcija a ako se to uradi, parametri se brisu. Par sati kasnije poredjenjem dva ista telefona, jedan 064 drugi 063, vidi se da parametri i izgled, ...put do njih je sasvim drugaciji a 063 ima opciju on i off koja se normalno koristi. ...Upali ..ugasi..upali.... i opet... upooomooooooooc :(
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.12.2010. 21:06 ] @
Sećaš li se koji je put bio na koleginom telefonu, a koje je na tvom?

DA vidimo koji se razlikuje. Ako se ne sećaš, zamoli ga da ti napiše kako dolazi do parametara. Ili još bolje, gde se nalazi ta opcija On/Off.
[ Miroslav Cvejić @ 16.12.2010. 21:09 ] @
Imaš HTC Widget "mobile data". Postavi ga na dohvat prsta pa gasi po želji. Ako se igraš sa mapama i imaš bar 1 pop3 i gmail nalog android oko 20ak mb dnevno pojede.
[ Wi-Fi @ 17.12.2010. 14:14 ] @
Citat:
lasta: ja napisah jednom :(( ali nema. Ajd jos jednom cu... Dakle parametri koji se salju putem sms, MTS nema za ovaj telefon nego se rucno unose u njihovim poslovnicama. Pre namestanja operater me je upozorio da HTC koristi internet non-stop ( tj. jede pare ) i da se ne moze iskljuciti konekcija a ako se to uradi, parametri se brisu. Par sati kasnije poredjenjem dva ista telefona, jedan 064 drugi 063, vidi se da parametri i izgled, ...put do njih je sasvim drugaciji a 063 ima opciju on i off koja se normalno koristi. ...Upali ..ugasi..upali.... i opet... upooomooooooooc :(

Operater se ocigledno drogira
[ Ljutenica_Zimnica @ 17.12.2010. 15:02 ] @
Cek' da vidim. Imam HTC Wildfire i nemam problem sa racunom. Ja sam iskljucio sledece:

menu > Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Network Mode > GSM only (check)

menu > Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Enable always-on mobile (uncheck)

menu > Settings > Wireless & networks > Internet sharing (uncheck)

menu > Settings > Accounts & sync > Background data (uncheck)

menu > Settings > Accounts & sync > Auto-sync (uncheck)


[ lasta @ 17.12.2010. 15:54 ] @
E Ljutenice, pitanje za tebe. Da li si na Telenor ili na MTS, i da li si telefon kupio uz neki paket ili u slobodnoj prodaji. Evo slike dva ista telefona, sa razlicitim podesavanjima -063 i 064 - gde se na jednom vidi da ima mugocnost za off dok drugi nema.
Psssst .. kako se dodaje slika :)


[Ovu poruku je menjao lasta dana 17.12.2010. u 17:10 GMT+1]
[ lasta @ 17.12.2010. 16:23 ] @
Aa evo i slke :)
[ Ljutenica_Zimnica @ 17.12.2010. 17:02 ] @
@lasta

Telenor, kupio uz paket. Gde se nalazi taj APN's, tj. kako se dolazi do te opcije? Šta ti je ono sve gore u treju uključeno? :) Spejsšatl
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 17:35 ] @
A, ne, ne, ne, tamo kod Telenora ne iskljucujes ni jedan profil, vec samo prebacujes sa jednog, na drugi.

Ako zelis da iskljucis internet, to se radi tamo na Mobile Network, u Settings > Wireless & networks.
[ Zoran_KS @ 17.12.2010. 19:41 ] @
Koliko realno moze da "pojede" megabajta takav nacin rada telefona na mesecnom nivou?
Znaci update vremena,sinhronizacija mail-a i sl stvari.
Ovde ne mislim na surf,to je nesto drugo.
Pitam ovo jer planiram da uzmem neki od ovih telefona,Wildfire il njegovog jaceg brata Desire,pa me ovo interesuje.
Trenutno koristim Nokiu 5800 i na VIP postpejdu sam,325MB mesecno imam za net.
Nikad nisam presao vise od 100 MB,a i to je uglavnom surf kad sam na poslu pa imam vremena u trecoj smeni recimo.
[ lasta @ 17.12.2010. 20:23 ] @
Ne VOYAGER, ne. Kod Telenora ono zeleno dugmence se ne prebacuje nego se ono pali i gasi.
Ljutenice, zato i postavljam pitanje jer su drugacija podesavanja kod Telenora i kod MTS. Kod MTS kad otvorim jedno od ova cetiri "mts gprswap" ima dosta polja obelezeno sa zvezdicama tj. neki pass a receno mi je da ako iskljucim internet da ce se ta podesavanja, taj pass obrisati :(
[ RaZoR @ 17.12.2010. 21:07 ] @
"Zoran_KS Re: HTC Wildfire - 063 ili 064



Koliko realno moze da "pojede" megabajta takav nacin rada telefona na mesecnom nivou?
Znaci update vremena,sinhronizacija mail-a i sl stvari.
Ovde ne mislim na surf,to je nesto drugo.
Pitam ovo jer planiram da uzmem neki od ovih telefona,Wildfire il njegovog jaceg brata Desire,pa me ovo interesuje.
Trenutno koristim Nokiu 5800 i na VIP postpejdu sam,325MB mesecno imam za net.
Nikad nisam presao vise od 100 MB,a i to je uglavnom surf kad sam na poslu pa imam vremena u trecoj smeni recimo."


Ovako, moraš uzeti telefon sa tarifom "Prenesi Plus 500MB" ili " Prenesi Plus 1GB" inače će ti
kao Nokia mesečno pojesti min oko 100 Mb (100Mb = 4000 dinara) ili uz neki drugi paket pa isključi net.

Pozz
[ Zoran_KS @ 17.12.2010. 21:42 ] @
Citat:
RaZoR:Ovako, moraš uzeti telefon sa tarifom "Prenesi Plus 500MB" ili " Prenesi Plus 1GB" inače će ti
kao Nokia mesečno pojesti min oko 100 Mb (100Mb = 4000 dinara) ili uz neki drugi paket pa isključi net.

Pozz

Nisi me razumeo,ja vec imam 325 MB besplatnih koje mi ulaze u pretplatu,pa sad planiram da uzmem jos jedan telefon(ne uz ugovor) i stavim ovu VIP Karticu.
Zato pitam koliko moze da potrosi sav ovaj live update za mesec dana.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 21:45 ] @
I ja sam na VIP-ovom 325 paketu i nikad nisam potrosio preko tih 325Mb, a verovatno ni blizu nisam dosao.
Ranije sam bio na MTS-u sa iPhoneom i tu sam isto vrlo malo trosio. Sinhronizacija svaki cas ne trosi sama po sebo mnogo. Bitno je da ogranicis mailove na skidanje 5-10kB u podesavanjima i da ne ides na YTube. A obican surf je prihvatljiv.
[ Zoran_KS @ 17.12.2010. 21:50 ] @
Da,zato i mislim da ce ovih 325 MB biti sasvim dovoljno.
Surf me ne brine,tu je WiFi kad sam kuci,a kad od zene i dece ne mogu da dodjem do kompjutera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2010. 21:52 ] @
Ovako izgleda moja APN lista. Kao sto vidite, nemam VIP-ovih APN-ova, a koristim VIP net. Telefon je Desire HD i uzet je otkljucan od Telenora. A ovaj Kila nemam pojma sta je, ali eto, nije u upotrebi, a net mi radi.



Znaci, nije bitno sta je tamo ukljuceno ili ne, Android kontrolu vrsi preko Mobile Network boxa, koji se ukljucuje/iskljucuje po potrebi.
A sifra je svuda genericka i bude ili gprs ili mts ili nesto slicbo, sto se moze saznati na sajtu operatera.
[ alexandar_cajic @ 17.12.2010. 22:04 ] @
Ja trenutno koristim aplikaciju APNdroid kojom isključujem sav prenos podataka (sve osim Wi-Fi, gps-a, bluetooth-a i možda mms : )) imam android ali mi još nije aktivirana 325 tarifa kod Vip-a (prešao sa 60). Aplikaciju sam preuzeo preko marketa bežičnim netom i završava posao....

Toggle that prevents your phone from connecting to internet over 3G/EDGE/GPRS. This application modifies APN names and types by adding 'apndroid' suffix to them (you can edit them anytime in your phone's Settings). NOTE: Uninstall with enabled internet access! Otherwise you'll be offline, needing to change APNs manually

...može i ručno, ali što da se mučimo...tj. ono što je pokretač teme tražio - "on ili off konekcija" jednim klikom na ikonu.


[Ovu poruku je menjao alexandar_cajic dana 17.12.2010. u 23:35 GMT+1]
[ lasta @ 19.12.2010. 08:37 ] @
Hvala svima koji su se javili. Koliko vidim, tema je vruca, pa videcu u ponedeljak u firmi gde ima boljih znalaca od mene :)
[ ninjaz @ 20.12.2010. 13:09 ] @
Citat:
lasta: Ne VOYAGER, ne. Kod Telenora ono zeleno dugmence se ne prebacuje nego se ono pali i gasi.
Ljutenice, zato i postavljam pitanje jer su drugacija podesavanja kod Telenora i kod MTS. Kod MTS kad otvorim jedno od ova cetiri "mts gprswap" ima dosta polja obelezeno sa zvezdicama tj. neki pass a receno mi je da ako iskljucim internet da ce se ta podesavanja, taj pass obrisati :(

Ako zelis da imas to zeleno dugmence upisi u podesavanjima konekcije u stavci APN type: default
Ali tako ne mozes iskljuciti konekciju :)
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ovako izgleda moja APN lista. Kao sto vidite, nemam VIP-ovih APN-ova, a koristim VIP net. Telefon je Desire HD i uzet je otkljucan od Telenora. A ovaj Kila nemam pojma sta je, ali eto, nije u upotrebi, a net mi radi.



Znaci, nije bitno sta je tamo ukljuceno ili ne, Android kontrolu vrsi preko Mobile Network boxa, koji se ukljucuje/iskljucuje po potrebi.
A sifra je svuda genericka i bude ili gprs ili mts ili nesto slicbo, sto se moze saznati na sajtu operatera.


Nemas VIP-ovih APN-ova zato sto si koristio Market Access ili MarketEnabler pa ti prikazuje parametre od emulirane mreze, ali koristi VIP-ove.