[ djokule @ 16.12.2010. 22:09 ] @
Kupio sam laptop na kome je bio instaliran Microsoft Windows XP OEM Profesional SP2. Sa donje strane racunara stoji nalepnica, na kojoj isto pise, Microsoft Windows XP OEM Profesional i naravno stoji kod. Imao sam problema sa Windowsom i hteo sam da podignem novi sistem. Nemam originalan CD, nego sam skidao razne Windowse, naravno XP profesional OEM, i kada instalacija dodje do dela gde unosim licencni kod, kada unesem kod sa nalepnice, prijavi mi da je kod pogresan. Nekoliko windowsa sam probao i nista, da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem, da li bih morao da imam originalan cd ili? HVALA UNAPRED!!
[ maksvel @ 16.12.2010. 22:17 ] @
Tu ima verovatno kvaka sa konkretnim OEM Windowsom.
Imaš li kakvu skrivenu particiju za povratak Windowsa?
Koji je lap-top - tačan model?
[ djokule @ 18.12.2010. 09:21 ] @
Nemam skrivenu particiju, ili je bar nisam nasao. Laptop je NEC Versa M340.
[ snenad82 @ 18.12.2010. 11:39 ] @
Koju verziju Windowsa si skinuo? Moze da te zeza ako je starija od SP2, jer mozda u svojoj bazi nema tvoj knljuc a ne kaci se na net da provei. Skini SP2 i SP3 verziju pa probaj. Ako i to ne pomogne pisi mail NEC-u i Microsoftu
[ stevan_nk @ 22.12.2010. 15:39 ] @
Mozete li mi objasniti sta je OEM ?
[ noreniou @ 22.12.2010. 15:52 ] @
OEM verziju ne možeš kupiti u slobodnoj prodaji, nego uz komp - dakle, licenca je vezana uz njega i ne može se aktivirati na nekom drugom kompu. Možeš reinstalirati koliko god želiš - i trebalo bi da imas skrivenu particiju na kojoj se ista nalazi.
Ako je nemas onda ...

[ Marko_L @ 22.12.2010. 17:48 ] @
A zašto jednostavno ne instaliraš Windows XP Pro sa bilo kojim ključem koji prihvata, a onda nakon instalacije (a pre aktivacije) samo promeniš ključ i ponovno aktiviraš Windows ?
[ djokule @ 23.12.2010. 06:58 ] @
Ostalo mi je jos da probam ovo sto kaze Marko. Gde bih i kako mogao da nadjem skrivenu particiju ako postoji? Pre instalacije windowsa mi vidi samo C i D, koje inace i koristim.
[ happy tree @ 12.01.2011. 21:32 ] @
Hajde da iskoristim ovaj naslov posto odgovara i mom problemu . Nadam se da je to u redu:)
Dakle, imam problem pri aktivaciji windowsa, gde mi se sada prvi put pojavljuje da mi trazi da:

Configure your network settings

kada stikliram:

automatically detect settings

on mi kaze da ne moze da ga aktivira, a ja ne znam sta treba da ukucam u onoj drugoj opciji gde mi trazi proxy server i port. Proxy je moja ip adresa, zar ne? a port ne znam gde da vidim koji je. I zasto mi to sada prvi put trazi?
Da li ima veze sa mojim prelaskom sa bezicnog, na adsl? ili sa ukidanjem podrske za moju verziju XP-a, sto sam negde procitao da se desilo, dok sam probao da nadjem resenje za moje probleme:)
Inace na dva kompa sam morao da ponovo instaliram windows i sa oba imam isti problem, osim sto na jednom mi daje onaj rok od 30 dana da se aktivira, a na drugom mi trazi odmah ( !?!) aktivaciju, sto se do sada nikad nije desilo, i kada idem bilo sta osim unosa ip adrese i porta on me vraca na pocetak i ne dozvoljava koriscenje kompa.

Hvala unapred na pomoci:)