[ dragons @ 01.02.2004. 11:10 ] @
pozdrav svima i evo odmah da predem na stvar, imam formu preko koje zelim da smimam u bazu, rezimo kada upisem nor:ime, prezime, adresa itd i klik na dugme snimi da mi snimi zapis u bazu, pokusavao sam ali neide nikako
[ veljaradenkovic @ 01.02.2004. 14:00 ] @
Ako ti ovo treba sad i nikad vise onda cu da ti pokazem kako i mozda napisem kod u tom slucaju odgovori na pitanja:

Jel imas bazu?

Koja baza je u pitanju?

Sta osim dugmeta snimi imas na formi?

Objasni malo podrobnije sta si zapoceo mozda stavi neki deo koda kojim si pokusao da 'snimis u bazu'?

Ako planiras da se ovim iole ozbiljno bavis procitaj prvo nesto pa ako ne razumes nesto sto citas ili negde zapnes pitaj konkretnu stvar...
[ dusty @ 02.02.2004. 08:13 ] @
Citat:
dragons:
pozdrav svima i evo odmah da predem na stvar, imam formu preko koje zelim da smimam u bazu, rezimo kada upisem nor:ime, prezime, adresa itd i klik na dugme snimi da mi snimi zapis u bazu, pokusavao sam ali neide nikako


Kao što čovek reče: u koju bazu ?

Reci na koju bazu misliš da se nakačiš ? Možda ti i ne treba baza, možda sve to može lepo preko XML-a ?

Inače, da nebude prazan post , iz ovoga kako si naveo princip bi bio sledeći:

1. Otvoriš konekciju preko objekta klase xxxConnection (xxx može biti Sql ili OleDb) na tvoju bazu (Access, SQL ... ne bitno)
2. U objektu klase xxxDataAdapter namesti SelectCommand, UpdateCommand i InsertCommand (znači bez brisanja)
3. Preko xxxDataAdapter-a popuniš neku tvoju tabelu ili DataSet i bindujes je za kontrole.
4. Na dugmetu za snimanje prvo uzmeš nastale promene u tabeli sa .GetChanges i tu tabelu (koja ima samo izmene) proslediš DataAdapter-u sa .Update, koja poziva UpdateCommand ili InsertCommand zavisno da li snimaš promene ili si ubacio novi red.

Za detalje moraćeš i ti biti detaljniji
[ dragons @ 03.02.2004. 13:01 ] @
pa ovako malo cu biti detaljniji ovoga puta i da vam kazem ovo mi treba
trenutno nije bas programiranje moje podruce ali evo muka me naterala, e
ovako bazu je u Access-u, imam formu na kojoj ima ime i prezime, adresa,
grad, email, username i pasvord to mi je potrebno. Formu sam napravio i
ona radi ok. Imam dva dugmica na formi snimi i odustani, i sada ocu da kada
upisem informacije snimi to sve lepo u moju bazu a ako to neuspe onda lepo
menjam delatnost :) sta cu nemam izbora hahah sala stvarno nije moje podruce i trenutno mi treba.
Nisam odgovarao odma jer pokusavao sam da to sve sam povezem ali neide nikako,
i da ovako imam drugu formu koja je kao login page znaci kada snimim korisnika u bazu da se moze
logovati sa svojim imenom i pasvordom. E veljo evo stavicu i kod koji imam do
sada i hvala vam unaprijed vidim stvarno da ste voljni pomoci. Da umalo da zaboravim
baza je smestena u diru C:\trendex\baza.mdb znam da je bitno gde se nalazi.

<HTML>
<HEAD>
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">
<meta content="Microsoft Visual Studio 7.0" name="GENERATOR">
<meta content="C#" name="CODE_LANGUAGE">
<meta content="JavaScript (ECMAScript)" name="vs_defaultClientScript">
</HEAD>
<body>
<form id="EditCustomer" method="post" runat="server">
<table width="640">
<tr>
<td colspan="2" align="middle" style="HEIGHT: 29px">
<p><font face="Verdana,Arial" color="#3300ff" size="4"> Korisni&#269;ke
informacije&nbsp; </font>
</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">Ime i&nbsp;prezime: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="ContactFirstName" runat="server" MaxLength="50" Width="200px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="Requiredfieldvalidator7" runat="server" ControlToValidate="ContactLastName" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>,&nbsp;
<asp:TextBox id="ContactLastName" runat="server" MaxLength="50" Width="200px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="Requiredfieldvalidator8" runat="server" ControlToValidate="ContactFirstName" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">Adresa: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="Address" runat="server" MaxLength="50" Width="250px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="RequiredFieldValidator3" runat="server" ControlToValidate="Address" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">Grad: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="City" runat="server" MaxLength="50" Width="200px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="RequiredFieldValidator4" runat="server" Display="Dynamic" ControlToValidate="City" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">E-mail: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="ContactEmail" runat="server" MaxLength="50" Width="250px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="Requiredfieldvalidator6" runat="server" ControlToValidate="ContactEMail" ErrorMessage="*" Display="Dynamic"></asp:RequiredFieldValidator>
<asp:RegularExpressionValidator id="RegularExpressionValidator2" runat="server" Display="Dynamic" ControlToValidate="ContactEmail" ErrorMessage="*" ValidationExpression="\w+([-+.]\w+)*@\w+([-.]\w+)*\.\w+([-.]\w+)*"></asp:RegularExpressionValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">Username: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="UserName" runat="server" MaxLength="50" Width="250px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="Requiredfieldvalidator9" runat="server" ControlToValidate="UserName" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td width="182" align="right" style="WIDTH: 182px">
<font face="Verdana,Arial" size="2" color="#3300ff">Password: </font>
</td>
<td>
<asp:TextBox id="Password" runat="server" MaxLength="50" Width="250px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator id="Requiredfieldvalidator10" runat="server" ControlToValidate="Password" ErrorMessage="*"></asp:RequiredFieldValidator>
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2" align="middle">
<asp:Button id="BtnSave" runat="server" Text="Snimi"></asp:Button>&nbsp;
<asp:Button id="BtnCancel" runat="server" Text="Odustani" CausesValidation="False"></asp:Button>&nbsp;
</td>
</tr>
</table>
<asp:Label id="Label1" runat="server" ForeColor="Red" Font-Names="Verdana,Arial"></asp:Label></form>
</body>
</HTML>