[ anonimuss @ 17.12.2010. 09:52 ] @
za pocetak da vas pozdravim i unaprijed se izvinjavam ako ima licna tema ili nesto slicno.
interesuje me sledece mislio sam da napravim sajt evo npr uzecemo Nis za primjer... na sajtu bi trebalo da se nalazi lokacija svake bolnice doma zdravlja svake apoteke svake televizije policijske stanice i sl.
da ne duzim to bi bilo nesto ovako http://www.yellowpages.co.me

e sad pocetnik sam tj krecem sa nule ali bas brzo ucim i sve to...
prije 3-4 godine sam uradio par sajtova u front page al to je bilo cisto onako iz zezanja....
sad imam namjeru da se malo ozbiljnije posvijetim tome planiram da pocnem da ucim adobe DW

pozdrav....
[ madcama @ 17.12.2010. 10:06 ] @
A pitanje je?
[ anonimuss @ 17.12.2010. 10:16 ] @
hahahah zaboravio sam pola teksta

da li je to tesko uraditi u DW
koji mi je najlaksi nacin da to uradim
da li da ucim njega ili neki drugi software
izrada sajta se naplacuje oko 100 eura pa na vise sta spada pod tih 100 eura
je li tesko napraviti taj pretrazivac
da li bi taj sajt kako ga ja zamisljam imao preko 200 strana ili ima drugo rjesenje
koliko bi bio tezak takav sajt koliko mi treba prostora
i za kraj sigurnost i zastita sajta kako to ide...
to je to za sad :)
[ plague @ 17.12.2010. 12:08 ] @
Posto kreces od nule, malo ce to teze ici... Moj savet ti je da prvo naucis osnove html-a i css-a. Znaci sednes, odes na neki sajt tipa w3schools. Znam da je lakse u tim programima da radis cak i bez nekog znanja sta se zapravo ispod desava, ali ako hoces nesto ozbiljnije da radis bilo bi dobro da znas zasto nesto izgleda tako kako izgleda, i sta ces i gde koristi. DW i ostali alati trebaju da ti budu pomagalo da brze i lakse realizujes ono sto vec znas.
Drugi problem je sto sajt kakav ti zelis da napravis nema veze samo sa html-om i dizajnom nego ima veze i sa pravljenjem baze podataka, kao i slanjem upita u tu bazu. Osim ako nisi mislio da pravis novu html stranu za svaki "podatak" koji uneses i mogu odmah da ti kazem da odustanes od takve ideje jer je to... pa propast. :]

Prostora ti ne treba puno, vecina free hostinga daje te mogucnosti, bitno ti je da imas DB(najcesce MySQL), podrzan php, dok je tebi potrebno znanje iz ta dva. Medjutim, ako zelis da od tog sajta pravis nesto ozbiljno, bilo bi dobro odmah u pocetku da zakupis domen. To ce spreciti zilion muka na kojima bi u buducnosti bio ako ne uradis to, a sajt poraste. Takodje, moraces da se mrdnes i od free hostinga vremenom.
[ anonimuss @ 17.12.2010. 12:26 ] @
nadam se da cu to brzo savladat kad sam savladao after effects photoshop premiere bas brzo nadam se da cu i to....
e sad sto se tice te baze podataka to mi nije jasno kako funkiconise bi li mogao kako da se posluzim netom i da nadjem to st mi treba malo po malo i da skrpim to za taj sajt za pocetak ili ono bas mora da se uci i uci da bi se nesto odradilo.....

moze li ovo da posluzi imam za download :)
Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer Edition

za sad toliko hvala....