[ Nabukodonosor @ 01.02.2004. 11:39 ] @
Pozdrav. Imam instaliran Zone Alarm Pro 3.5 i dobro je podesen (bio sam na nekom sajtu koji ocenjuje bezbednost sistema i nije bilo ni jedne rupe. znate, ono sa portovima, ne znam koji je sajt). Ali, uvek imam problem sa direktorijumima koji mi se pojavljuju, tipa "Internet Optimizer" ili "Dialers" i sl. Sta je problem kod mene? Kako sve to prodje pored firewall-a? Sta da radim? Moze li neka solucija bez instaliranja antivirusa, posto mi mnogo opterecuju sistem? Pozdrav svima i hvala.
[ superbaka @ 01.02.2004. 20:38 ] @
pa koliko ja znam internet optimizer mozes da uklonis iz add/remove programs a za ostalo ad-aware 6.0...
[ Nabukodonosor @ 02.02.2004. 13:57 ] @
Citat:
superbaka:
pa koliko ja znam internet optimizer mozes da uklonis iz add/remove programs a za ostalo ad-aware 6.0...

Ma OK je to, ali mene zanima otkud on tu, kada vec imam firewall. Ako je tolika korist od firewall-a, onda cu lepo da ga izbrisem.
[ Nabukodonosor @ 03.02.2004. 00:07 ] @
Pa imam ga vec. Napisao sam gore. Nego, kako da saznam koji program mi ubacuje taj Optimizer?
[ Nabukodonosor @ 03.02.2004. 22:14 ] @
Ma da, vraca se kao da je lud!! Brisao sam ga deset puta. Nego imam jos jedan problem. Isto mi se stalno pojavljuje folder TryMedia!? Ista situacija kao sa Optimizer-om. Ad-aware nista ne nalazi. Sta je to? Malo sam trazio po netu, i ljudi imaju svoj legitiman sajt i sve OK. I na sajtu se pojavjuje nesto kao ActiveMark, a to mi se pojavljuje kao poddirektorijum ovog prvog. Sta je sad pa to?
P.S.I ZA ce da te pita sve, samo ako tako zelis.
[ superbaka @ 04.02.2004. 12:31 ] @
potrazi folder ddm ili ddm_d pa vidi sta tamo ima... meni se IO tu nalazio i odatle pravio backup...
[ Crazy Mix @ 08.03.2004. 19:09 ] @
Evo i ja se borim sa Intenet Optimizerom, nikako da ga ukolnim... ad aware 6 nista ne pokazuje, brisem-vraca se. Jedino sam namestio cim pokrenem IE da mi obrise njegov dir. :)

Brisao sam i %WINDIR%\nem214.dll (ON GA KORISTI), ali se vraca. Sad cu da probam da editujem taj fajl u notepadu i da izbrisem sve iz njega i da stavim neka cuda (ascii tekst). Sad nemogu, jer je in-use dok sam online... Aj pa cu javim...
[ matija-s @ 08.03.2004. 22:39 ] @
Sve sto vam trebaju su 2 programa (opcija) i pobijedili ste u borbi sa svom tom gamadi od "internet-optimizera" preko dialera pa do browser-hijackera i slicno, a nalaze se na slijedecim adresama:

http://download.com.com/3000-8022-10194058.html?tag=lst-0-2

http://download.com.com/3000-8022-10214379.html?tag=lst-0-2

Nakon sto ih instalirate i malo prokopate po kompu s njima budite sigurni da nikad vise problema necete imati.Placam cugu cijelom forumu ako nije tako ;)