[ zstevovich @ 19.12.2010. 06:17 ] @
Dragi moji imam sledeci ali veliki problem

Koristim mx.transitions.easing.Bounce.easeOut biblioteku, imam dva objekta na sceni jedan ima visinu 400, drugi ima visinu 800.

kada koristim tween za prvi
easeType = mx.transitions.easing.Back.easeOut;
var mc1 = prvi;
var mc2 = drugi;
// za prvi
Tween1 = new mx.transitions.Tween(mc1, "_y", easeType, 0, 400, 2, true);
// za drugi
Tween2 = new mx.transitions.Tween(mc2, "_y", easeType, 0, 800, 2, true);


- kao prvo trajanje ove dve animacije je isto, a treba da druga duplo vise traje od prve, probao sam da podesim interval na drugoj na 4 i traje duplovise i to je uredu ali bih voleo da znam moze li da traje duplo vise a da se krece istom brzinom kao prvi.
- drugo posto je objekat dva visi od objekta jedan on se na kraju duze zaustavja, tj vise propadne dole i vrati se nazad, mislim vise od prvog. Ideja je da se krecu istom brzinom, da drugi traje duplo vise nego prvi i da taj interval propadanja bude identican, a nemam predstavu kako to da izvedem, svaka pomoc mi je zlata vredna

radim u as2 (cs3)

Hvala.
[ zstevovich @ 19.12.2010. 06:41 ] @
Tween1 = new mx.transitions.Tween(mc1, "_y", easeType, 0, 400, 2, true);

definitivno ovaj parametar 2, odredjuje duzinu trajanja, a ne brzinu i bez obzira sto je drugi objekat veci on se izvrsi za 2 sekunde i izgleda brze od prvog objekta, ako stavim 4 traje duplo vise i to je otprilike uredu ali propada mnogo dublje od prvog objekta a ideja je da to propadanje bude identicno kod oba objekta, tj. treba istom brzinom da se spustaju i isto da propadaju i vracaju nazad, s' tim sto drugi traje duplo vise od prvog, a to ne mogu da dobijem nikakakoooo
[ StarCraft @ 19.12.2010. 09:13 ] @
Pazi, logično je da ne možeš da dobiješ isti efekat čak iako samo produžiš vreme ovog drugog, zato što... da ne objašnjavam :)

Ja nisam koristio mx.transitions ali pretpostavljam da funkcioniše isto kao i ostli tween engini.
Jedino što mi trenutno pada na pamet jeste:

1) Da batališ Back.easeOut tranziciju jer ona jedina pravi problem

2) Ako baš hoćeš bounce efekat, a da bude identičan za oba objekta onda jedino da ga fejkuješ :) Moraćeš da izdeliš na sekvence. Prouči dobro kako se ponaša trenutna animacija. Zatim napravi da oba objekta dođu do iste tačke [ne-bounce].easeOut tranzicijom + neki offset koliko želiš da oba objekta bouncuju iza tačke zaustavljanja. Zatim treba ti poziv nove funkcije onda kad se završi ta animacija. E sad dal ćeš da radiš preko setTimeout ili možda i sam mx.transitions imaju tu mogućnost, u svakom slučaju kad se završi, onda oba objekta vrati u nultu tačku novom tranzicijom, istom brzinom (tj. vremenskim razmakom)