[ losmipfc @ 19.12.2010. 21:04 ] @
Ljudi, dusu mi uze AutoCAD. Danima se mucim, i nista. Ovo mi je zadnja opcija.

Windows 7 - x64.

Ubrzo nakon instalacije svezeg sistema, instalirao sam AutoCAD 2011. Sve radilo normalno neko vreme.

Onda nisam bio kuci nekih 2 meseca, vracam se, pokrecem AutoCAD i crash na pocetku. Restartujem uz nadu da se samo nesto zaglupilo - nista.

Slika u atacmentu:
warning: unwind skipped on exception
error: Exception occured: 0x00000FD (Stack Overflow)

Da napomenem da .DLL fajl koji se navodi u erroru nema puno veze, cini mi se da nikad nije isti fajl u pitanju.

Prvo sam pokusao naravno reinstall - nista. Onda sledi besomucno guglanje i isprobavanje raznih varijanti.

Naisao na par mogucih problema - spominju se .NET framework i C++ Redistributable. Nadjem informaciju da AutoCADu 2011 treba .NET Framework 3.5 SP1, koji se vec nalazi u Windowsu. Pobrisem linije koje sam nasao, skinem Microsoftov program koji verifikuje da imam 3.5 SP1. Medjutim, opet nista. Pobrisem i sve sto ima veze sa C++ Redistributable, ali bez toga nece nikako da radi. Instaliram opet, i sve isto.

Skinem AutoCAD 2010, nadajuci se da ce nesto da se promeni - isti error, isto sve.

sfc /scannow - nasao je neke greske koje nije mogao da popravi, ali nisam mogao da utvrdim sta i kako dalje, iako sam buljio u log.

Teskog srca krenem u repair Windowsa - pokrenem instalaciju sa koje sam instalirao Win 7 (All in One resenje, sa svim verzijama x64 i x86) - kad i to izbaci par mogucih errora:
- Da ne mogu da upgrejdujem win sa x64 na x86 (iako sam izabrao istu verziju koju vec imam)
- Da ne mogu da upgrejdujem win sa x86 na x64 (iako sam izabrao istu verziju koju vec imam)
- Nesto se bunio i za MagicISO, izbrisao sam ga, ali bez pomoci.
Mogu opet da probam, pa da napravim screen, nije problem.
Sledio sam ova upustva:
http://www.sevenforums.com/tutorials/3413-repair-install.html

Eto, dragi ljudi, pomagajte! Kako god! :) Ne predlazite samo format c:, to mi je zadnja/final/najnajzadnja/poslednja opcija :)
[ Miroslav Cvejić @ 19.12.2010. 21:12 ] @
Upotrebi normalnu verziju OSa (kad ih već tako nabavljaš) za početak. Zaboravi te allinone, black, štagod verzije.
Pre toga testiraj RAM adekvatnom metodom.
[ Flash411 @ 19.12.2010. 21:35 ] @
Kao sto je kolega iznad rekao,koristi regularne windowse i legalan softver,pa ti se ovo nece dogadjati.
Uzmi obicne windowse 7,instaliraj na cisto i probaj autocad trial koristiti i vidi da li se to desava.
Usput,diskusija o piratskom softveru,ako je o tome rijec,i o modificiranim verzijama windowsa
nije pozeljna na ovom forumu.
[ losmipfc @ 19.12.2010. 21:38 ] @
Da se razumemo, nije modifikovana verzija Windowsa.

Miroslave, cime preporucujes da testiram RAM ?

[ Miroslav Cvejić @ 19.12.2010. 21:48 ] @
Memtest npr (ima ga na hiren boot CDu), mada i sam W7 ima svoj "memory diagnostics" na instalacionom disku.

(kad već štediš na ceni softvera, nemoj štedeti na praznim diskovima i nađi odvojene instalacije x86 i x64)
[ losmipfc @ 19.12.2010. 21:52 ] @
Hvala, probacu da testiram memoriju. Mada je konfiguracija novija, i nisam imao nikakvih problema do sada.

A format je nesto sto ce sacekati jos neko vreme.
[ losmipfc @ 21.12.2010. 21:34 ] @
Testirana je memorija sa Memtestom, i proslo bez problema.

Inace, u pitanju je Mushin DDR3 2x2GB 1600Mhz Blackline Stiletto CL7.
[ Goran Mijailovic @ 21.12.2010. 23:39 ] @
Citat:
sfc /scannow - nasao je neke greske koje nije mogao da popravi, ali nisam mogao da utvrdim sta i kako dalje, iako sam buljio u log.


osteceni sistemski fajlovi ili problemi kopiranja zbog neispravnog RAM-a

pregledaj ti oznake na memorijskim modulima da li su iste, probaj da izvadis jedan pa vidi kako se onda ponasa
[ losmipfc @ 23.12.2010. 01:15 ] @
sfc /scannow - je napravio log fajl u kojem moze da se vide osteceni fajlovi, ali ja nikako nisam mogao da skapiram "sta da gledam". Ako se neko razume, evo kacim zipovan log fajl, pa da pogleda.