[ svetlanalane @ 21.12.2010. 01:47 ] @
U Wordu i excelu u kojima skoro jedino i radim iz office paketa, postoje opcije da se zakače (pin) dokumenti koje često otvarate. Ranije mi se dešavalo da ne moram da otvorim word pa da iz menija open dođem do tih "zakačenih" dokumenata već u samom start meniju samim dovođenjem miša do njih dobijam listu tih zakčenih i odmah mogu da otvorim željeni dokumenat. Te mogućnosti više nemam i pitam gde mogu da podesim da ponovo dobijem tu mogućnost (Office 2007).

Osim toga, posle svakog skeniranja sistema ti zakačeni dokumenti više nisu "zakačeni" pa moram ponovo da to podešavam.

Uzgred, prečice za tastaturu koje sam podesila zbog francuskih slova sa akcentima ili nekih ruskih slova kad kucam ćirilicom, takođe mi se često izgube i moram ponovo da ih podesim.

Zbog čega se gube ova podešavanja? Update office, update Windowsa, skeniranje antivirusnog programa ili nešto drugo?

[Ovu poruku je menjao svetlanalane dana 21.12.2010. u 03:01 GMT+1]
[ Jpeca @ 22.12.2010. 17:52 ] @
U Office 2007 kad klikneš na Office dugme (ono okruglo u levom uglu) dobiješ spisak dokumenata koje si poslednje menjala (Recent Documents). Pored svakog naziva imaš pribadaču (pin) na koju kliknešt da fiksiraš da ti dokument ostane na listi bez obzira da li je radjeno na njemu u poslednje vreme ili ne.

Samo skeniranje nebi trebalo da pravi probleme, ali možda misliš na CCleaner. Ivek je već pričao o tom problemu INFO - CCleaner poništava neke postavke Worda 2003 i potrebno je u opcijama isključiti brisnje recently list.
[ svetlanalane @ 22.12.2010. 18:59 ] @
Citat:
Jpeca: U Office 2007 kad klikneš na Office dugme (ono okruglo u levom uglu) dobiješ spisak dokumenata koje si poslednje menjala (Recent Documents). Pored svakog naziva imaš pribadaču (pin) na koju kliknešt da fiksiraš da ti dokument ostane na listi bez obzira da li je radjeno na njemu u poslednje vreme ili ne.

Samo skeniranje nebi trebalo da pravi probleme, ali možda misliš na CCleaner. Ivek je već pričao o tom problemu INFO - CCleaner poništava neke postavke Worda 2003 i potrebno je u opcijama isključiti brisnje recently list.


Vidim da nisi dobro pročitao moje pitanje.

To već znam i koristim odavno. Ne kada otvorim WORD ili EXCEL, već kad miša dovedem na ikone tih programa u strat meniju, pošto sam te najkorišćenije programe postavila u START MENI. Tu sam nekada imala odmah da izaberem koji dokumenat, od onih koji su mi zakačeni, želim da otvorim a ne da otvaram prvo word pa iz menija otvori da pronađem željeni i da ga otvorim. Osim toga, ti zakačeni dokumenti su mi ranije uvek bili prvi na listi nedavno otvaranih dokumenata a sada više nisu već negde izmešani sa ostalim nedavno otvaranim dokumentima stoje na listi (zelena pribadača).

Pogledaću postavke CCleanera mada ja imam W7 a Office 2007 koristim prilično dugo i mislim da znam elementarne stvari (ono okruglo u gornjem levom uglu ).
[ Jpeca @ 22.12.2010. 20:00 ] @
Izvinjavam se nisam razumeo pitanje. Ako je start meni u pitanju on nema nikave veze sa verzijom Offica nego sa operativnim sistemom. U W7 klasičan start meni je izbačen, pa za detaljniji odgovor postavi pitanje u odgovarajućem forumu.
[ Ivek33 @ 23.12.2010. 10:08 ] @
Citat:
svetlanalane:  Te mogućnosti više nemam i pitam gde mogu da podesim da ponovo dobijem tu mogućnost (Office 2007).

Desni klik na Start => Properties => u području Privacy čekiraj obje opcije "Store and dsiplay recently ...."
Otvori par dokumenata u Excelu i Wordu
Sada bi trebala imati trokutić/strelicu pored imena Worda ili Excela koja ti daje izbor zadnjih otvaranih dokumenata.

Ako ti to ne pomogne tada pogledaj ove linkove

- http://social.answers.microsof...80-f143-4e5e-b97b-1bef8507582f
- http://www.howtogeek.com/howto...-items-get-stuck-in-windows-7/
- http://www.sevenforums.com/gen...ustomizations-disappeared.html
- http://forum.thewindowsclub.co...orer-jumplist-not-working.html

Naravno nakon pokretanja CCleanera svi recently dokumenti su nestali (jer mi je tako podešen), ali slijedeće otvaranje dokumenata se opet pamti
[ svetlanalane @ 23.12.2010. 15:26 ] @
Ivek33:
To sam tražila, hvala.
Tvoje objašnjenje je sasvim odradilo posao.