[ Djosla2 @ 21.12.2010. 09:01 ] @
Pozz

Potrebna mi je pomoc oko seminarskog rada,i bas mi je hitno(do sjutra vece :) )...
Treba da napisem program a zadatak je sledeci:

U praksi se rijetko kreirani sistem za prenos
informacija testira prvo in vitro nakon što se sistem
napravi već mu se prve provjere obavljaju na
simulacionim testovima. Veliki problem predstavlja
dobar sistem koji će simulirati na kvalitetan način
komunikacini kanal. Najjednostavniji način (kojeg
trebate realizovati) je da se sa određenom
vjerovatnoćom generiše greška na međusobno
nezavisnim pozicijama. Poed ovoga razrađen je veći
broj sistema koji generišu korelirane greške. Vaš
zadatak je da realizujete sisteme (funkcije) za
generisanje greški u kanalu na osnovu Fričman-
Svobodinog i Milerovog modela.

Sve sto imam od literature za ova dva modela je ovdje:

LITERATURA

Znam da ovdje ima dosta strucnjaka na ovom polju
pa bih zamolio nekog da mi pomogne oko ovoga jer mi bas nije jasno sto treba ovdje da radim...
Ne mora da mi pise program samo da me detaljnije uputi ovo...


HVALA UNAPRIJED...
[ Mihajlo Cvetanović @ 21.12.2010. 09:47 ] @
Ako ja dobro razumem ovo šta piše ti bi trebao da napraviš nekakav generički proksi koji prima TCP/IP konekcije na jednom portu i svu komunikaciju prosleđuje na neku drugu adresu i drugi port. Ali ne samo što prosleđuje svu komunikaciju nego i povremeno menja neki bit i/ili bajt i tako simulira loš komunikacioni kanal. Možda grešim po pitanju TCP/IP komunikacije, i možda se misli samo na to da učitaš neki fajl, i napraviš neki drugi fajl koji ima po nešto izmenjeno u odnosu na ulazni fajl.
[ Djosla2 @ 21.12.2010. 17:40 ] @
Bice da je to drugo...sve sto treba je da ubacim neku kodiranu sekvencu i da na osnovu ova dva modela("pravila") generisem izlaznu sekvencu sa greskom...ali ovi modeli meni nikako nijesu jasni...ima li ko da moze pomoci...?
[ markom91 @ 08.11.2012. 15:59 ] @
Djosla2 - pozdrav . Pisem iz Podgorice , Crne Gore . 3 sam godina Elektro-tehnickog fakulteta i igrom slucaja zapala mi je ista ova tema za seminarski rad.
Posto vidim da si ti ovu temu pisao 2010 godine , da nisi mozda sacuvao taj tvoj seminarski rad ? Pa da mi pomognes oko te teme tj na mej da mi to posaljes ([email protected]) bio bih ti puno zahvalan...Hvala unaprijed !