[ Horvat @ 21.12.2010. 11:30 ] @
Citat:
Pustiće na ulicu 700 gladnih pasa iz azila
Dragan Šolaja | 20. 12. 2010. - 00:02h | Foto: B. Vučković

SUBOTICA - Članovi Društva za zaštitu životinja „Prijatelj” iz Subotice više ne znaju kako da pomognu psima koji se nalaze u azilu u Titogradskoj ulici MZ Makova sedmica. Članovi društva juče su saopštili da su iscrpli sve mogućnosti i više nemaju čime da hrane 700 pasa. Istovremeno su optužili Upravu grada da im ne pomaže, da su psi gladni, te će biti prinuđeni da ih sutra u podne puste na ulicu.


Odgovarajući na primedbu predstavnika Gradske uprave da bi takav potez bio neodgovoran i neprimeren, te da bi bili ugroženi mnogi Subotičani, Branka Bojanin iz društva „Prijatelj” kaže da je takav potez jedino rešenje, jer više nema novca za funkcionisanje azila.


- Imamo dve opcije: ili da pustimo da 700 pasa umre od gladi u azilu ili da ih pustimo na ulicu. Struju nismo platili, bunar za vodu je zaleđen, a radnici od jula nisu dobili platu - dodaje Bojanin.


Članovi društva „Prijatelj” kažu da je iz Gradske uprave bilo nagoveštaja da će dobiti pomoć, ali ništa konkretno nije urađeno. Zato podsećaju nadležne da je prošle godine usvojen Zakon o dobrobiti životinja u kome jasno stoji da su lokalna samouprava, građani i udruženja dužni da brinu o životu i zaštiti zdravlja i dobrobiti životinja.


S druge strane, iz Gradske uprave podsećaju da je lokalna vlast donela odluku o zbrinjavanju napuštenih pasa i da je to u nadležnosti JKP „Čistoća i zelenilo”, koje ima svoj azil.
U saopštenju načelnice Gradske uprave Marije Ušumović-Davčik, navodi se da je za finansiraje azila potrebno 4,2 miliona dinara, a grad nema toliko novca. „Lokalna samouprava nema zakonsku obavezu da rešava finansijske probleme udruženja građana. Obratili smo se Policijskoj upravi i Veterinarskoj inspekciji. Puštanjem 700 pasa bila bi ugrožena bezbednost velikog broja građana”, navedeno je u saopštenju načelnice.



Premeštanje pasa
Prema nezvaničnim informacijama, u Gradskoj upravi planiraju da deo pasa iz azila društva „Prijatelj” smeste u gradski azil o kome računa vodi „Čistoća i zelenilo”.
- U tom azilu se trenutno nalazi 347 pasa i osam mačaka i on je već pretrpan. Ne pada nam na pamet da im dozvolimo da naše pse prebace tamo, jer su uslovi nehumani - kaže Branka Bojanin.

izvor


ova lujka je na sebe "uzela" da ce primiti te kerove, i sad kad nema, onda joj je opstina kriva nesto...
a opstina ima svoj azil
[ madcama @ 21.12.2010. 12:17 ] @
Reci mi da li opstinski azil za pse ima dovoljno kapaciteta da primi i tih 700 pasa.
[ Horvat @ 21.12.2010. 12:24 ] @
ne bih rekao da ima
zasto?

ova ih je primila - dakle uzela je na sebe da ce se starati o njima i kad je nasla nacin kako da uceni grad za lovu - pa,u vesti je stigla
[ NoneVi @ 21.12.2010. 12:24 ] @
zašto ih jednostavno neuspavaju?
[ kristi1 @ 21.12.2010. 12:31 ] @
Citat:
Puštanjem 700 pasa bila bi ugrožena bezbednost velikog broja građana”, navedeno je u saopštenju načelnice.


Ludnica :) jos izgladnelih.

Bar cete znati koga da tuzite ako dodje do napada i povredjivanja.
[ Horvat @ 21.12.2010. 12:38 ] @
Citat:
NoneVi: zašto ih jednostavno neuspavaju?


pa ne da ova garant (puko nagadjanje)

@kristi, ko prezivi, pricace :D
[ kristi1 @ 21.12.2010. 12:54 ] @
Sad bacih pogled, na komentare u blicu, oni izgleda traze pare, ne primaju plate... Znaci opstina ih finansira.

Ovde je izgleda najbol;ji biznis da oformis neku organizaciju za zastitu bilo cega i da se grebes pare od opstine, na narodnu grbacu sto bi rekli.
[ gojnik @ 21.12.2010. 12:54 ] @
Podne je prošlo, jel pustila?

Evo snimak od pre par dana kada je najavljivala puštanje pasa.
[ NoneVi @ 21.12.2010. 13:02 ] @
šou se nastavlja

[ kristi1 @ 21.12.2010. 13:02 ] @
Ovo je kao situacija sa taocima Dajte pare ili pustam dzukele na masu
[ burex @ 21.12.2010. 13:12 ] @
Citat:
Subotica -- Zastupnica društva prijatelja životinja "Prijatelj" iz Subotice Branka Bojanin pokušala je da zapali sebe i dva vozila gradske čistoće.
Ovo udruženje je danas pokušalo da pusti oko 700 pasa iz sopstvenog prihvatilišta ali su ih u tome sprečili radnici čistoće i policije.

To milicijo! Hapsi, satri, udri! I neka im je... pokupe pse sa ulice pa onda ne znaju šta će sa njima, a očekuju da ljudi dođu do njih i da usvoje neuhranjene, bolesne i psihički nepredvidive pse, i da im opština još daje pomoć za njihove "usluge". Neće da bude. Ne znam zašto se dotična nije spalila u privatnosti svoje kuće, nego došla pred svet i još htela da uništi tuđa vozila... ah da - bitno je da se napravi protest. Najbolje da skupim po 500 zmija, pa kada opština ne želi da me isplati, da ih "oslobodim". Ili da skupim 500kg starog gvožđa, pa kada opština ne želi da to otkupi, da sve istresem na ulicu. Nešto mi se čini da se to tako ne radi.

[Ovu poruku je menjao burex dana 21.12.2010. u 14:35 GMT+1]
[ HeYoo @ 21.12.2010. 13:36 ] @
Ne znam sta vam smeta sto ce vratiti 700 pasa tamo odakle su i dosli? Kontam da ih nije ona razmnozavala. Pa normalno da trebaju pare to sve sterilisati, nahraniti, odrzavati. Uvek moze opstina da ih preuzme pa da radi s njima sta vec hoce po volji gradjana.. klanje, uspavljivanj, gradnja azila..

edit: sad tek procitah da se ova protivi premestanju.. To vec nije bas ok.

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 21.12.2010. u 15:02 GMT+1]
[ Horvat @ 21.12.2010. 14:23 ] @
Citat:
kristi1: Sad bacih pogled, na komentare u blicu, oni izgleda traze pare, ne primaju plate... Znaci opstina ih finansira.

ne finnansira, to ova zeli da ih opstina finansira u tome je problem

da, vozilo cistoce je krivo sto ona nema love... o jbte labilne li osobe
[ Shadowed @ 21.12.2010. 14:34 ] @
Ako se ona sada smatra vlasnikom tih pasa, onda ih ne sme pustiti na ulicu, kao ni bilo koji drugi. Ali pretpostavljam da azil ipak ima neki drugi status i u tom slucaju mogu da ih puste osim ako nije negde u ugovoru tako napravljeno da im je oduzeta ta mogucnost (ta informacija nije data).
U svakom slucaju, gledano sa strane, kakvo bi tu zlo bilo uradjeno? Imas npr 2000 pasa na ulicama. Ona pokupi 700, posle nekog vremena vrati 700. Dakle, sve sto je uradila je da je na neko vreme smanjila broj pasa lutalica. To je lose? Ne bih rekao.

Slazem se da opstina ne bi trebala da bude obavezna da ih finansira. Bilo bi suludo da je obavezna. S' druge strane, mogla bi to uraditi ako je cena prihvatljiva, jer je duznost opstine (odnosno JKP-a) da resava pitanje pasa lutalica i sasvim je validan nacin da za to unajmi azil (ovaj ili neki drugi).

Ono, svakako deluje da tetka hoce da privuce paznju i napravi malo spektakla. Opravdano ili ne, ne znam. Ja licno bih otisao u taj azil JKP-a sa sve 700 kerova i tamo im pustio u dvoriste :o)
[ Horvat @ 21.12.2010. 14:41 ] @
pa da ti odjednom krdo(horda?) 700 pasa (gladnih,akko ono tvrdi) izleti na ulice i nije isto kao kad imas po 1-2 psa u ulici

Citat:
Ja licno bih otisao u taj azil JKP-a sa sve 700 kerova i tamo im pustio u dvoriste :o)

a vidis, ovi u azilu kazu da HOCE DA PRIME te kerove, al ona se s time ne slaze, vec hoce da budu KOD NJE,al i da joj placaju za to
[ Marko_L @ 21.12.2010. 15:07 ] @
A što je jednostavno ne uspavaju ?
[ Horvat @ 21.12.2010. 15:38 ] @
^^nju?:D

evo i vest iz lokalne rtv
Citat:
700 pasa nije pušteno na ulicu
Postavljeno od strane Sandra Iršević , Uto, 21/12/2010 - 15:32


Zastupnica Udruženje za zaštitu životinja „Prijatelj“ Branka Bojanin pokušala je da ispuni pretnju i pusti 700 pasa iz svog azila na ulicu. U tome su je sprečili radnici Čistoće i policija. U napadu očaja, Branka Bojanin je polila benzinom sebe i vozilo Čistoće i pokušala sa se zapali. U lokalnoj samoupravi kažu da će sve pse ukoliko bude potrebe smestiti u gradski azil.

Branka Bojanin nije privedena nego je policija odvela u Hitnu pomoć. Udruženje “Prijatelj” je pokušalo da pusti pse,ali u tome su ih sprečili radnici Čistoće, dok je policija obezbeđivala prostor. U proteklih šest meseci suočeni su sa velikim finansijskim problemima i nisu više bili u stanju da hrane i brinu o 700 pasa koji su smešteni u azilu. Za pomoć su obraćali lokalnoj samoupravi, pokrajini i raznim ministarstvima, ali dogovr nisu uspeli da postignu.
Stanovnici Titogradske ulice su uplašeni za sigurnost svoje dece. Godinama se bore protiv azila, jer ne mogu da žive od laveža pasa.

U Mesnoj zajednici “Makova sedmica” kažu da su oni nekoliko puta pisali prijave protiv Udruženja “Prijatelj” jer narušavaju mir u naselju.

U veterinarskoj inspekciji kažu da psi samo ove godine nisu vakcinisani i da su naložili Udruženju da ih vakciniše. Pre nedelju dana je istekao rok. Većina pasa je i čipovana.

Lokalna samouprava je ispunila sve svoje obaveze o zaštiti i zbrinjavanju životinja, pa i pasa lutalica osnivanjem gradskog azila. Iz lokalne uprave takođe napominju da su vlasnici svih azila po zakonu dužni da obezbede prostor za smeštaj životinja i finansijska sredstva za njegov rad i brigu o životinjama.

U Udruženju “Prijatelj” su rešeni da puste pse na ulicu. To će uraditi, danas ili sutra i svesni su ugrožavaju bezbednost građana, ali ne vide drugi izlaz. Ukoliko se se na ulici nađe 700 pasa azila na tužiocu je da odredi o kojoj se krivičnoj odgovornosti radi
.

izvor
[ vlada131 @ 21.12.2010. 15:49 ] @
Citat:
Zastupnica Udruženje za zaštitu životinja „Prijatelj“ Branka Bojanin pokušala je da ispuni pretnju i pusti 700 pasa iz svog azila na ulicu. U tome su je sprečili radnici Čistoće i policija. U napadu očaja, Branka Bojanin je polila benzinom sebe i vozilo Čistoće i pokušala sa se zapali. U lokalnoj samoupravi kažu da će sve pse ukoliko bude potrebe smestiti u gradski azil.


Lepo podneti optužnicu za pokušaj terorizma, pa da vidimo kad će nekom da opet padne na pamet da spaljuje vozila...
[ noreniou @ 21.12.2010. 18:55 ] @
Citat:
Branka Bojanin je polila benzinom sebe i vozilo Čistoće i pokušala sa se zapali


treba sada tu 'zenu' u ludaru na visegodisnje kljukanje lekovima.
Brale, al 700 komada pasa, ej bre 700 nije u pitanju 20-30 vec 700.
Mogu da zamislim kako je kad krene uvece zavijanje + kako je komsijama bilo tokom toplog vremena sa miomirisima (+cudo da nije bilo ekscesa tipa 'komsije-kriminalci' obezglavili nekog voljenog dzukca)
Ma koliko cudno zvucalo, humanije je te pse zavek uspavati negoli ih dalje muciti.
[ Dush0ica @ 21.12.2010. 18:57 ] @
Kad bi dobro istrenirao tih 700 pasa, u roku od meseca dana bi vladao svetom
[ Kovacevic Vladimir @ 21.12.2010. 19:28 ] @
Članovi društva „Prijatelj” kažu da je iz Gradske uprave bilo nagoveštaja da će dobiti pomoć, ali ništa konkretno nije urađeno. Zato podsećaju nadležne da je prošle godine usvojen Zakon o dobrobiti životinja u kome jasno stoji da su lokalna samouprava, građani i udruženja dužni da brinu o životu i zaštiti zdravlja i dobrobiti životinja.

Ovo mi ne liči na Suboticu.

Pozdrav
[ ventura @ 21.12.2010. 19:42 ] @
Društvo za 'zaštitu' životinja, a pse drže na lancu. Primitivizam.
[ a1200 @ 21.12.2010. 20:04 ] @
Ne znam za vas, meni bi "dzukci", da sam na njenom mestu, preko noci prokopali prolaz i progrizli zicanu ogradu...tj. sami od gladi... a onda nek lokalna samouprava resava problem, dokazuje i utvrdjuje, tj. vidi na primeru da li je bolje da zivotinje budu prehranjivane i u azilu, ili je bolje da budu pustene na slobodu.
[ a1200 @ 21.12.2010. 20:16 ] @
Veselo u Zajcaru, lokalna samouprava se ubija od posla, ili bolje "ubija"... mozda je bolje da ih prepusti ovakvim likovima.



[ a1200 @ 21.12.2010. 20:20 ] @
Evo kako to "rade" lokalne samouprave po Srbiji, Smederevo u ovom slucaju. Nema sta, profesionalno i po standardima...



[ 3way @ 21.12.2010. 20:29 ] @
Citat:
noreniou:
Ma koliko cudno zvucalo, humanije je te pse zavek uspavati negoli ih dalje muciti.


Najhumanije je resiti taj problem kako se svuda resava - sterilizacijom. Siguran sam da je to jeftinije nego hraniti ih i cuvati ko zna koliko vremena.
Ili je neko zreo za dusevnu bolnicu, pa drzi tolike pse ili taj neko ocekuje da ce dobiti neke pare na racun cuvanja tih pasa (sto ga takodje kvalifikuje za bolnicu)...
[ Horvat I @ 21.12.2010. 21:13 ] @
Neka ih puste neka se tornjaju iz komšiluka.
Preko 10god ih nemožemo izterati odande, smestili se skoru u centru naselja kršeći sve propise, leti nepodnošljv smrad, od pacova koji se tamo množe nemože se živeti, uobičajeno ima preko 1000 pasa
[ jnk @ 21.12.2010. 21:52 ] @
Nek ih puste pa nek ih vlast sve uspava u cemu je problem?

A te iz drustava za zastitu treba tuci jednom mesecno cisto radi preventive. Treba nama jedan Ahmadinejad mnogo smo se opustili.
[ Horvat @ 21.12.2010. 23:32 ] @
Citat:
3way: Najhumanije je resiti taj problem kako se svuda resava - sterilizacijom. Siguran sam da je to jeftinije nego hraniti ih i cuvati ko zna koliko vremena.

psi su sterilisani i sta je tim ereseno?
i sterilisan pas je i gladan i zedan

@a...mogao si sve to u jednoj poruci
a za grizenje ograde, pa odgovarao bi, isto kao sto bi (trebao) i svako drugi kome "progrize ogradu" ker (odnosno dosadi mu,pa ga pusti na ulicu), tako bi i ti u tom fiktinvom slucaju trebao

[ 3way @ 21.12.2010. 23:52 ] @
Resen je problem nekontrolisanog razmnozavanja.
Problem je u tome sto bi u Srbiji svi hteli da se nesto uradi i zavrsi preko noci, a to nikako ne moze tako, pogotovo ne u ovom slucaju. To je dugorocno resenje koje (uz jos neke stvarcice) provereno daje odlicne rezultate.
[ Horvat @ 22.12.2010. 01:16 ] @
al pas zivi barem 10 godina (sem "prerane smrti"), dakle za to vreme ga treba i cuvati
a s druge strane, to bi bilo resenje povecanja broja lutalica SAMO pod uslovom da se novi kerovi ne pustaju na ulice, sto, naravno, nije slucaj
[ a1200 @ 22.12.2010. 02:00 ] @
Vidis Horvat, postoji zakon o chipovanju... dakle, svaka domaca zivotinja mora da bude chipovana. Pa kad sinteri uhvate psa u parku, prostim ocitavanjem broja koji se emituje sa RFID taga (a koji se nalazi u samom telu psa), dobija se ustvari JMBG psa, po kome se bas taj pas moze naci u drzavnoj evidenciji, i pomocu kojeg se lako indentifikuje njegov vlasnik - odgovorno lice pred zakonom.

Princip chipovanja + sterilizacije postojecih lutalica + stvaljanje pasa u azil u kome vladaju humani uslovi, pod kontrolom organizacija za zastitu zivotinja, je pravi put resavanja ovog problema, uz naravno rigorozne kazne za one koji ne postuju zakon (izbacivanje psa, okrutan tretman, ne vakcinisanje na vreme itd.).

...
Ali posto je ovo "drzava" Srbija, ovde zakon ne znaci nista, niti ima kontrole, (drzavni) azili su u stvari kasapnice i mucilista za zivotinje, u kojima psi jedu pse jer nema hrane... odnosno te pare dobijene iz budzeta (za hranu, odrzavanje, lecenje itd.) su "nenamenski" potrosene, kao i svugde, pa se tako recimo injekcije za eutanaziju ne koriste - jer bolje je "zaduziti" zvanicno inekciju koju nikad nisi kupio (naplatiti je kroz dokumentaciju), a psa zadaviti zicom ili izbosti i baciti u jamu, pustiti ga da crkne od gladi ili bolesti... Chipovanje sa druge strane niko ne kontrolishe, niti sankcionishe, kao ni trosenje para u celom tom lancu... i onda cela ta prica pada u vodu.

Bitno je jedino, kad mediji osvetle to crnilo, kao u slucaju lutalice Mile, da se m00donje sa vlasti naprasno sete da se uslikaju za novine, i da se onda kao pomaze jednom psu, on se usvaja, prave se proteze i slicno zamazivanje ociju. Dok pravo stanje mozes naci i na youtube-u ako te interesuje... ali to nikog u ovoj, nazovi zemlji, ne interesuje - jer ovde niko nije odgovoran, i ne postoje posledice za ne obavljanje poslova za koje si zaduzen i placen iz budzeta.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.12.2010. u 04:03 GMT+1]
[ 3way @ 22.12.2010. 06:38 ] @
Citat:
Horvat: al pas zivi barem 10 godina (sem "prerane smrti"), dakle za to vreme ga treba i cuvati
a s druge strane, to bi bilo resenje povecanja broja lutalica SAMO pod uslovom da se novi kerovi ne pustaju na ulice, sto, naravno, nije slucaj


To ti kazem. To je trebalo resavati, ne pre 10 godina, nego pre 20.
a1200 je vec odgovorio - cipovati pse i uvesti zestoke kazne za pustanje psa na ulicu, pa da vidis kako se problem resava 'sam od sebe'.
Jos bih rekao da sve to i danas postoji, samo se zakoni ne postuju, niti postoje izgledi da ce se postovati u narednih 100-150 godina...al, vec je receno u postu iznad, pa ne bih da ponavljam...
[ Horvat @ 22.12.2010. 14:25 ] @
chipovanje je trenutno na dobrovoljnoj bazi (i naplacuje je se)
@a... ja stvarno ne znam, niti zelim da nagadjam, kako se ophode sinteri u azilu u subotici
isto tako ne znam kako se ophode kod ove lujke

al jednu stvar znam, ona nije otvorila ovaj azil,sta je vec, sa dogovorom sa opstinom subotica, vec je "na svoju ruku" to otvorila - dakle, ona je uzela u svoje ruke da ce da ih odgaja
e, kad joj je ponestalo suski/kad se zazelila opstinskih suski, onda je digla ovu graju...
to, nije normalno

nista ona drugacija nije od bilo koga ko drzi psa ili vise njih, sem sto je veca brojka, pa kako ja ne zahtevam od opstine da mi placa klopu i vodu za kera, tako ni ona nema sta da trazi

Citat:

uvesti zestoke kazne za pustanje psa na ulicu

apsolutno se slazem

i onda sta cemo s ovom? uzela je 700 kerova i nema da ih hrani,a ne da ih u azil,nego hoce da ih pusti na ulicu...
[ a1200 @ 22.12.2010. 15:17 ] @
Sad ti stavi prst na celo, i razmisli da li je ona ucinila istoj toj lokalnoj samoupravi i gradjanima uslugu sto je zbrinula 700 lutalica, ili bi bilo bolje da ih je ostavila na ulici?

WTF, zena trazi da joj se obezbedi voda i minimum hrane za te pse - gde ces jeftinije za drzavu, koja i onako nema kapacitete da te pse smesti i skloni, a DUZNA JE PO ZAKONU (cak nema kapacitete ni za nacisticki nacin koji do sada primenjuje, ono, 60 boxova za 300 pasa, davljenje zicom i kljestima).

Zena nije usla u tu pricu iz licne koristi, nego zato sto voli zivotinje - i ne moze da gleda kako ih na ulici sinteri dave zicom i ubijaju sredstvima dostojnim inkvizicije u srednjem veku, i to od strane drzave u "Demokratskoj Evropskoj Srbiji" - koja se zgraza na prizor lutalice Mile. Ali, jbg. sad je ona kriva sto je preuzela inicijativu za nesto sto lokalna samouprava ne obavlja, gura pod tepih... ma dj*bre jedno, nasla je da pomaze lutalicama... i to o svom trosku, dok je mogla i imala od cega - a sad nece da ih pusti da ih zadave zicom, ili pusti da o trosku drzave crknu od gladi i izjedu jedni druge u prenatrpanim celijama...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.12.2010. u 16:48 GMT+1]
[ Horvat @ 22.12.2010. 15:48 ] @
a zasto si ti toliko uveren da ih u sinterijadi u subotici dave zicom, ne hrane,ne poje?
(a isto tako,odakle ti znas kako se ona ophodi prema njima, ja sam vec rekao, ja stvarno ne znam kako se i jedni i drugi ophode prema kerovima)

pa ucinila je magarecu uslugu
kao prihvatila je i sad ucenjuje grad da NJU finansira (ne da preuzme pse), jer ONA hoce da drzi te pse a NEMA od cega
pa izvini molim te, ako ne mozes da ih drzis - prepusti drugome, uspavaj ih ili sta vec
a ne da ucenjujes da TEBI DRUGI placaju,da bi TI drzao te pse

kao sto rekoh, da postoji dogovor izmedju opstine i nje da ce ona deo lutalica udomljavati, a deo da ce opstinski sinteraj, ok
ali posto ne postoji - molim lepo

a ja isto tako ne znam koliki su ti boxovi u sinteraju, nisam video
al sam (evo na snimku s prve strane) video kako se humano ona ophodi prema njima - na cistini svaki ima svoju kucicu i lanac od 2 metra
pa sto su na lancu?
[ ArsenLupen @ 22.12.2010. 15:50 ] @
Kad Republika Srbija uzme od grada Subotice SAV porez, PDV, akcize. itd, i redovno po zakonu joj vraca 40ak% , a onda kad zagusti spuste na 20ak%, za ovakve stvari prosto nema kesa.

Kad bi grad Subotica raspolagao sa naprimer 90% prikupljenog kesa, uveren sam da bi njihovo resenje bilo za primer drugima. Ovo je sad potez ocajnika.

Na redu su, znaci ne da li ce, nego kada ce, i domovi zdravlja, skole, JKPovi, i sve sto se placa iz opstinske kase, nece imati od ceka vise da se namice, a kerovi ce biti najmanji problem...
[ a1200 @ 22.12.2010. 15:55 ] @
@Horvat
Ja sam siguran, jer postoje snimci "postupanja" sa lutalicama u drzavnim "azilima", izjave ljudi koji se bave zastitom zivotinja, slike, emisije na TV-u... google is your friend. Mada, mozda je bas Subotica "Japan" po tom pitanju, a ona samo luda baba koja iz nekog razloga voli da drzi 700 pasa o svom trosku, i daje im losije uslove nego to sto imaju o drzavnom trosku?! A ove snimke sto sam stavio par postova iznad - ma to su sve "izolovani slucajevi" :). Da, to je logicno...

...
Vazi horvat, ajde sad lepo google u ruke pa malo prelistaj tematiku, koliko ova drzava ima pasa lutalica, koliki je kapacitet azila, kako se ti psi drze i kako ubijaju... ima sve, samo mora malo da se trazi.
[ nkrgovic @ 22.12.2010. 15:55 ] @
Citat:
ArsenLupen: Kad Republika Srbija uzme od grada Subotice SAV porez, PDV, akcize. itd, i redovno po zakonu joj vraca 40ak% , a onda kad zagusti spuste na 20ak%, za ovakve stvari prosto nema kesa.

Kad bi grad Subotica raspolagao sa naprimer 90% prikupljenog kesa, uveren sam da bi njihovo resenje bilo za primer drugima. Ovo je sad potez ocajnika.

Ovo je tek demagogija. Nema para za zivotinje jer ode u republicku kasu. Nije nego.

Prvo, porez, PDV i akcize placaju plate zaposlenih u gradu koji su na republickom buzetu. Prosveta, policija, vojska, zdravstvo. Da nece neki grad da to sve sam plati? Drugo, placa se zdravstvo kao sistem - kad neko nema skener u domu zdravlja u npr. Subotici sta onda? Onda ide u Novi Sad, a ko to placa?

Sve za sta lokalci dobijaju pare su njihove sopstvene plate i ovakve akcije. Ali nema - jer oni potrose sve na uterivanje para u svoj dzep. Nije da para nema - nego ima precih stvari. A to nisu "ljudi" vec neciji dzep.

Ima tamo vise od 700 Dzukela na ulicama, problem su psi, ne dzukele.
[ Horvat @ 22.12.2010. 16:07 ] @
i znaci nije resenje regulisanje odnosa prema tim psima
nego dati lovu ovoj lujki? (nego sta je osoba koja zeli da spali sebe i vozilo/a cistoce)

eto i u vesti s pocetka teme stoji da je usvojen zakon o dobrobiti zivotinja
dakle, ako znas da se neki azil lose ophodi prema zivotinjama, no ti u ruke uzmi telefon i prijavi to

Citat:
i daje im losije uslove nego to sto imaju o drzavnom trosku

ovo ja nisam rekao
nisam rekao ni da bolje ni da losije uslove daje
[ a1200 @ 22.12.2010. 16:22 ] @
Citat:
Milioni su utucani,a psi pobijeni
Samo u prihvatilištu u Ovči do sada likvidirano milion i po pasa. Za vakcinaciju i sterilizaciju u protekle dve godine Beograd uložio 1,155 miliona evra, ali je samo 131.000 evra otišla za pomoć životinjama

Više od milion i 500.000 životinja ubijeno je u poslednjih nekoliko decenija u prihvatilištu za pse i mačke Veterinarske stanice „Beograd“ u Ovči, tvrdi Zlata Korjenić, predsednik Društva za zaštitu životinja „Help enimal“. Ona kaže da na prostoru bivše Jugoslavije ne postoji ozloglašenije mesto od ovog objekta i da je 90 odsto pasa koji uđu u ovo životinjsko stratište osuđeno na smrt. Prema rečima Korjenićeve, Grad Beograd daje ogromna sredstva za rešavanje problema pasa i mačaka lutalica, ali se taj novac troši na sve drugo sem za dobrobit životinja.

- Od 1. januara 20006. do 1. oktobra ove godine Grad je utrošio milion i 155.970 evra za potrebe komunalne zoohigijene i rad Info-centra za zaštitu životinja, ali je od tog iznosa za stvarnu pomoć životinjama obezbeđeno svega 131.735 evra. Ostatak su izvršioci Strategije rešavanja problema pasa lutalica potrošili na sopstvenu udobnost, kako bi što lagodnije ubijali životinje - ogorčena je predsednica „Help enimalsa“...


http://www.glas-javnosti.rs/cl...ilioni-su-utucani-psi-pobijeni

Evo ti jednog primera kako se "regulisu odnosi" od strane drzave, i to u Beogradu. Sad uzmi pa malo citaj izmedju redova, i izdvoji cifru od ukupne astronomske sume, od samo 131 000 evra koja je utrosena realno za pomoc zivotinjama.

131 000 / 1500000 = 0.08733 Evra ili oko 9 dinara godisnje po psu koji je ubijen - pritom u tu racunicu nije uzeto onih 10% koji prezive klanicu - tj. pare koje su na njih potrosene.

Da li je to po tebi dovoljno za hvatanje, prevoz, pregled, tretman, hranu i drzanje u nazovi "azilu", pre finalne odluke o eutanaziji, placanje injekcije i odlaganje tela po zakonu?
Ej, 9 dinara po ubijenom psu... nemci bi im pozavideli na "efikasnosti".

Nego i ovo mora da je izolovan slucaj - jer kao sto svi znamo, ovde u Srbiji se postuju zakoni i vrse ostre kontrole, a posebno se postuje "zakon o dobrobiti zivotinja", kao sto se iz prilozenog vidi.
Prema tome, na papiru je sve uredu - jer zakon je zakon... a sad odoh da gledam Branka Kockicu i uzivam u zakonom zagarantovanim pravima i standardima koji vladaju u ovoj zemlji...
[ Horvat @ 22.12.2010. 16:30 ] @
malo prepravi brojke za pocetak
u tekstu stoji da je milja i po utepano ZA NEKOLIKO DECENIJA
a da je 131 000eura otisla u PROTEKLE 2 GODINE

i zato sto je ovo prcvarnica srbija treba da ucenjuje grad ili da joj plati ili pusta kerove na ulicu?
nek organizuju prikupljanje donacija od gradjana, verovatno bi neki i dali love za to

i sta mislis koliko bi od onih 4,2 mil dinara otislo za kerove, a koliko njoj i drugima u dzep?
[ a1200 @ 22.12.2010. 16:37 ] @
Ispravka, nek je i jedan evro u pitanju po psu GODISNJE (365 dana) - nek je i 1 Evro mesecno - da li je to dovoljno i za 1 mesec izdrzavanja, tretmana i eutanaziju po propisu? Sta mislis - naravno da nije.

Citat:
i zato sto je ovo prcvarnica srbija treba da ucenjuje grad ili da joj plati ili pusta kerove na ulicu?

Ne nego zato sto kad vec drzava nije sposobna da to organizuje kako treba, bez "nenamenskog" trosenja u iznosu od 10x od cifre koja je potrosena na same pse... onda je red i logicno da se zeni koja je sama uspela da se organizuje i obezbedi smestaj za 700 pasa, barem PRIVREMENO obezbedi hrana i voda za te zivotinje, dok drzava ne stvori uslove propisane po ZAKONU u svojim azilima, jer to je ono sto bi drzva ionako morala da da (tj. mnogo mnogo manje od toga).

Ne mora niko njoj da "plati" ili joj da "platu", nek joj donesu hranu za pse, na nedeljnoj bazi... pa onda nema ni sta da joj ode u "dzep".

Najlakse je kriviti one koji su u ovoj prcvarnici preuzeli inicijativu i pokusali da promene nesto, a pritom se ne osvrtati na lopove koji ne rade svoj posao. Ej, nije da im grad Beograd ne daje sredstva - znaci nije problem u parama, vec u javasluku i korupciji - manjku svake kontrole i kazne.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.12.2010. u 22:46 GMT+1]
[ Horvat @ 22.12.2010. 16:48 ] @
pa naravno da mislim da nije (kad bi bilo 1 eur, a mi sad samo nagadjamo koliko je, da ne bude zabune,uopste ne sumnjam da je malo)

pa nek kontaktira victoria group, posto je ona preuzela vetzavod iz subotice (izmedju ostalog proizvode klopu za kerove i macke), ako vec hoce hranu
[ Horvat I @ 22.12.2010. 22:13 ] @
Falim te Bože! Tokom prepodneva azilanti su nestali iz komšiluka! Što nemogosmo za .> 10g krađa uradi za < 6 meseci.
[ a1200 @ 22.12.2010. 22:27 ] @
Kakva kradja? (Ozbiljno pitam)
I sta je bilo sa psima?
[ Horvat I @ 23.12.2010. 07:24 ] @
Ostavljeno je ~ 100 kerova kako ne bi bilo da je azil ukinut.
Ortak koja se ne spominje, je u stvari bila glavna i imala veze.
Po pričanju osoblja azila, stizala je pomoć (hrana) kojoj baš ništa ne fali, pa i fakture bez robe.
Letos je to puklo doktorica se povukla, a ova koja je dala imanje i ne zna kako se to vodi. Pokušala je i samospaljivanje.
[ jnk @ 23.12.2010. 13:10 ] @
a šta je loše u tome što se ubijaju kerovi lutalice?


bolje nego nekog da ujedu....

nismo mi norveška pa da brinemo o kerovima lutalicama. pa kod nas ima slučajeva da ljudi umiru od gladi pa ne vidim da se diže tolika frka oko toga. uglavnom se ti što su umrli proglase psihički obolelima i odgovornost se prebaci na centar za socijalni rad i to je to....

što se mene tiče nikakve ja azile ne bih pravio. nego humanim metodama uspavljivao te kerove....


[ mocnisima @ 25.12.2010. 19:13 ] @
A da ih poklonimo kinezima, oni sve jedu.