[ Cookie_PA @ 22.12.2010. 00:36 ] @
Pozdrav svima,

Radio sam sajt za jednog danskog psihoterapeuta. Tacnije preradio. :)

Problem je u tome sto je sadrzaj pojedinih stranica veliki za postojeci layout i morao sam da ubacim scrollPane komponentu.

E sad, u pojedinim tekstovima, unutar scrollpane-a, odredjene reci moraju da budu link ka drugim stranicama na istom sajtu.

Pokusavao sam na razne nacine. I preko buttona tipa pravougaonik sa podesenim alpha na 0, i sa recima koje su kao mc isprogramirane da "idu" na odredjenu stranicu, medjutim nista od toga mi nije uspelo.


Adresa sajta je: http://www.din-coach.dk


Npr. Na stranici Terapi rec na pocetku: samtaler treba da se klikom na nju ode na stranicu Samtale.


Da li neko zna resenje ovog problema? Ako je potrebno poslacu i fla fajl, ukoliko neko moze da pomogne!


Hvala unapred! Pozdrav! :)

[ StarCraft @ 22.12.2010. 12:05 ] @
Najveći problem sa AS2 je u tome što prvi objekat uvek prvi pokupi fokus i objekti ispod ne mogu da dobiju input miša. Naravno, pod uslovom da prvi objekat ima bilo kakav on(...) na sebi.

Znači da bi prevazišao ovaj problem, moraš da ukloniš ručicu koja se (iz nekog razloga) pojavljuje preko celog skrolera, ili da te dugmiće baciš PREKO celog skrolera (što će ti napraviti problem prilikom skrolovanja, naravno)
[ StarCraft @ 22.12.2010. 12:11 ] @
Najveći problem sa AS2 je u tome što prvi objekat uvek prvi pokupi fokus i objekti ispod ne mogu da dobiju input miša. Naravno, pod uslovom da prvi objekat ima bilo kakav on(...) na sebi.

Znači da bi prevazišao ovaj problem, moraš da ukloniš ručicu koja se (iz nekog razloga) pojavljuje preko celog skrolera, ili da te dugmiće baciš PREKO celog skrolera (što će ti napraviti problem prilikom skrolovanja, naravno)

A ako ti je sav taj text zapravo statičan text ugrađen u flashu, onda u properties panelu možeš direktno delovima texta da dodeljuješ url linkove (što mislim da tebi trenutno ne treba)
[ Cookie_PA @ 23.12.2010. 10:25 ] @
Upravo to je i problem! Prokleti AS 2.0.

Izgleda da cu umesto scroll-a morati da ubacim paginaciju sadrzaja.

U svakom slucaju hvala na odgovoru. Pozdrav
[ akasha org. @ 23.12.2010. 11:09 ] @
Mozes to da sredis bez scrollPane komponente.

Maskiras textField, dizajniras sam skroler koji ce ti pomerati textField i dodas listener za skrolovanje misem.