[ stalker @ 01.02.2004. 19:48 ] @
Rekao bih da je uzrok instalacija JBuilder-a koji sam obrisao (lepo - add/remove) 3 h posle, jer mi Eclipse mnogo vise odgovara. Sta god da napravim a da makar uradi i g.drawString(...) javi da je javaw.exe izazvao gresku, bla, bla... U IE sve sto napisem radi, ali mi ne radi appletviewer. Pokusavao sam hiljadu puta instalirati, deinstalirati jre,jdk - nije dalo rezultata. Pretpostavljam da problem nije u javaw.exe nego u necemu sto je JBuilder uradio, a sto izgleda ostaje i posle reinstalacije jdk-a. STA? Da li neko zna kako ponovo ganjati applet-e i jel neko imao slicna iskustva?
[ dejankr @ 02.02.2004. 08:42 ] @
Igrom slučaja baš danas sam imao nešto slično. Iako mesecima radim normalno sa Eclipse, jutros nije hteo da se startuje uz neku čudnu poruku vezanu za javaw.exe u system32 direktorijumu. Pomislio sam da nije neki plugin napravio sr*nje pa sam pobrisao sve pluginove i faeture koje sam neki dan istalirao i opet isto. Probao sam da pregazim i Eclipse fajlove tako što sam ponovo raskpakovao istu verziju (3M6) i opet isto. Na kraju sam raspakovao Eclipse na potpuno novoj lokaciji i opet isto! Da stvar bude još čudnija, na istoj mašini imam i Eclipse 2.1.2 koji je najnormalnije radio.

Na kraju sam rešio da probam da izbrišem javaw.exe iz system32, jer na Path-u ionako postoji javaw.exe u JAVA_HOME/bin i tek tada je sve proradilo kako treba. Ne znam odakle uopšte ovaj javaw.exe ali čini mi se da ne treba da bude u system32 jer ja na svom računaru često imam više JVM instaliranih u različitim direktorijumima i onda samo promenim JAVA_HOME da bih radio sa nekom drugom verzijom. A ako postoji isti fajl u system32 onda će se uvek taj koristiti...

Znači, moj ti je savet da probaš da pogledaš da li je možda nakon deinstalacije JDK ostao negde javaw i da ga obrišeš....

Dejan
[ StMilan @ 02.02.2004. 19:24 ] @
Izgleda da se odredjeni JDK-ovi ubacuju u windows folder, neki u \windows (kod mene je to uradio IBM JDK) neki u \windows\system32 (najnoviji Sun JDK) a tu je i Microsoft JVM koji dolazi uz XP.
U zavisnosti od sistemske putanje neki od ovih ce se startovati. Mozda i jeste najbolje resenje obrisati ove fajlove i podesiti JAVA_HOME.
Sam Eclipse ima opciju u komandnoj liniji za biranje JDK-a, odnosno JREa kojim ce biti startovan.
[ stalker @ 02.02.2004. 21:30 ] @
Resio sam problem. Hvala na pomoci, izbrisao sam javaw.exe iz win direktorijuma i Eclipse nastavi da sljaka. Inace, pre greske koju je javaw izbacivao, gresku je prijavljivao i Eclipse pri startovanju - nesto kao JDB Exit code=2, pa onda komandna linija do startup.jar. Proklinjao sam onaj trenutak kad instalirah JBuilder:)