[ velimir_velja_velimir @ 23.12.2010. 01:21 ] @
Pozdrav svima!

Ljudi treba mi pomoc. imam UNI-DS3 plocu, i ICD usb programator. Pomocu ovog programatora isprogramiram pic, i dok se pic nalazi na UNI-DS3 ploci on radi perfektno, ali cim ga prebacim na svoj proto board, pic zapuca.

Moj protoboard je radjen po uzoru na UNI-DS3.
Ono sto ja mislim da prestavlja problem jesu tasteri, ja imam pull down otpore na tasterima, a sam pic poseduje interne pull up, ja u configu iskljucim pull up ali pic ne reaguje na pritisak na tastera, ne znam sta se desava...

Video sam ranije postove na slicnu temu i probao sam da primenim neka iskustva(npr da izmedju MCLR i gnd stavim kond od 100 nF), ali nije bilo efekta.

Ako iko moze da mi pomogne, nekim savetom, sugestijom,znanjem, bio bih mu zahvalan...

Hvala unapred.
[ bogdan.kecman @ 23.12.2010. 02:49 ] @
da li si digao mclr na vdd preko pull-up-a?
da li si stavio kondenzatore na sve vdd/vss pinove tog pica (2 para ako se dobro secam)
sta znaci "zapuca"?
[ velimir_velja_velimir @ 23.12.2010. 21:40 ] @
da, digao sam mclr na vdd preko pull up. u pravu si, ima dva para vdd/vss, to nisam probao, msm.
zapuca - jednostavno ne odradi nista,kao da ne radi, ali znam da radi, posto neke jednostavnije funkcije odradjuje, a cim mu zadam nesto malo "teze" nece da radi, kao da se pogubi.

Takodje, sta sam jos primetio, da nekada imam problem sa radom pica (ispravno) i dok je na UNI-DS3. nekada nece da radi ako prvo ubodem bananicu za napajane u plocu pa onda pomerim prekidac za on, a radi ako prvo pomerim dzeksnu na on pa tek onda dovedem napajanje (ubodem bananicu)... msm da ovo nije kljucan problem, ali mozda moze da pomogne.

[ bogdan.kecman @ 24.12.2010. 04:46 ] @
Citat:
velimir_velja_velimir:  ima dva para vdd/vss, to nisam probao, msm.


moras da imas decoupling capactiro na oba para, dakle moras da stavis odma do mcu-a na oba para po 100nF+10nF (ili bar samo 100nF), bez toga nece da radi kako treba