[ MACTEPx @ 23.12.2010. 20:44 ] @
Interesuje me da li postoji neki VSTi kao sto su EZ drumer ili AD ali za elektronske bubnjeve(ne mislim na electro kit). Pod tim podrazumevam bubanj koji bi mogao da se koristi u dance, house...pa cak i narodnoj muzici(grand) u nekim pesmama. Na mom aranzeru se ovakav set bubnjeva zove dance kit a bilo bi dobro kada bi VSTi bio kompatibilan sa GM standardom jer mi je lakse da pesmu odradim na klavijaturi. Probao sam battery al nisam bas zadovoljan kako sve to izgleda i zvuci.
[ Kovacevic Vladimir @ 23.12.2010. 22:49 ] @
Ne znam kakav Arranger imaš, ali znam da svaki Drum set može da se modifikuje.
Ako Dance kit odgovara u globalu, mogu se menjati, prepravljati pojedini instrumenti iz seta...konačno se mogu i "dosnimiti", dopuniti.

Pozdrav
[ MACTEPx @ 23.12.2010. 22:56 ] @
Imam yamahu psr 1000, medjutim kvalitet tog drum seta je daleko od nekog profesionalnog kvaliteta, zbog toga i trazim neki VSTi.
[ wujaymarkoff @ 29.12.2010. 13:08 ] @
Najbolje je da sam napravis svoj kit, procesljas malo kroz kolekcije semplova i nadjes sta ti odgovara.
Sto se tice ritam masine, ja korisitim Poise vst, imas ovde review http://www.youtube.com/watch?v=nWeIpLtSCDE
Ubacivanje semplova je drag&drop, midi learn radi fenomenalno, postoji mogucnost izdvajanja svakog pada u zaseban kanal, opcije za podesavanje sempla (adsr ovojnica, pitch, volume, rade odlicno). Odlican mi je za rad sa perkusijama, trigerivanje ti je kako rekoh vise nego jednostavno.
[ MACTEPx @ 31.12.2010. 11:14 ] @
To je to sto mi je trebalo, hvala puno!