[ OCTAVIAN @ 23.12.2010. 21:55 ] @
Namjeravam da narucim ovaj aparat preko neta, oko 230 eura bi me izasao. Koliko je pametno kupiti ovakav aparat preko neta, obzirom da se gubi garancija, tj neisplativo bi bilo slati ga na popravku u slucaju stete? Kolike su sanse da se aparat pokvari, naravno ako dobro pazi i pazljivo rukuje njime?

Je li ovo dobra kupovina, mogu li nesto bolje kupiti za te pare? Znaci bitno mi je da je neki prosumer ili ultrazum sa manuelnim komandama. Na netu sam gledao review-ove, i FZ35 se svuda odlicno pokazao, medju najboljim aparatima u klasi.
[ crnibombarder @ 24.12.2010. 08:21 ] @
Pozdrav, tvrdim da ces biti prezadovoljan sa njim, na DPR-u je cak u nekim segmentima bio bolje ocenjen od Canon pandama (SX10/SX20). Dobra stvar kod FZ38/FZ35 je sto ima RAW, a video mu je fenomenalni AVCHD Lite.
[ OCTAVIAN @ 24.12.2010. 12:08 ] @
Za 230 eura bih mogao uzeti dobro ocuvan Fuji s9600, sa karticom i torbom. Je li to bolja kupovina od Panasonica? Za njega bi mi uz ovih 250 poslo jos najmanje 40 eura za karticu i torbu...
[ radisasvr @ 24.12.2010. 19:43 ] @
Ako zelis fotografsku masinu, za tih 230E imas dslr: C350D, 400D ili N D40 i sl. sto je daleko bolje od tog fujija.
Ako te vise zanima video prednost ima FZ35 jer snima 720p,ima stabilizaciju i sl.
Fuji je bio dobra kupovina ali pre jedno 3 godine. Ja ga sada ne bih uzimao,pogotovo za 230E, kada za iste ili cak i manje novce mozes da kupis pravi aparat.
[ OCTAVIAN @ 24.12.2010. 20:50 ] @
Eh... SLR je sasvim druga prica. Nije problem dati te pare za SLR, ali da bih tim SLRovima pokrio taj raspon objektiva koji ima FZ35 trebao bi mi pored osnovnog jos jedan objektiv, a to je jos minimum 100ak eura...

Realno, video mi je poslednja stvar koja mi treba. Imam Panasonic FX01 koji mi pravi odlican video, a za 3 godine koriscenja sam napravio 20ak video klipova...
[ radisasvr @ 25.12.2010. 15:05 ] @
Ako je tako ja bih bez dileme isao na dslr.Prvo sto sa njim u startu imas vec kit objektiv pa ne moras odmah da ides na tele,ako nemas para .
Njega kupis kad ih sakupis. A za pomenutih 100eur imas sigmu 70-300APO koja ce te sluziti sasvim lepo.Razliku od 100eur ces brzo zaboraviti a losiji (i to dosta) kvalitet fotografija ti nece dati mira.Sve ovo sto pisem vazi samo u slucaju da te fotografija zaista zanima a ako ne onda ne znam sta bih ti savetovao.
Fuji 9600 ima raw ( koji opet, ako te fotkanje bas i ne zanima, neces mnogo ni koristiti) i verujem bolji kvalitet slike ali ja bih se u tom slucaju ipak pre odlucio za FZ35 jer nudi bolju zabavu "sve u jednom" a taj FX01 prodas,poklonis ili tako nesto.
Sta sam hteo reci: ako zelis da fotografises onda kupi pravi aparat ( za iste novce) a ako zelis multimedijanu igracku za voajerisanje .... ionako nema mnogo veze koji ces izabrati.
[ radisasvr @ 25.12.2010. 15:11 ] @
Ako je tako ja bih bez dileme isao na dslr.Prvo sto sa njim u startu imas vec kit objektiv pa ne moras odmah da ides na tele,ako nemas para .
Njega kupis kad ih sakupis. A za pomenutih 100eur imas sigmu 70-300APO koja ce te sluziti sasvim lepo.Razliku od 100eur ces brzo zaboraviti a losiji (i to dosta) kvalitet fotografija ti nece dati mira.Sve ovo sto pisem vazi samo u slucaju da te fotografija zaista zanima a ako ne onda ne znam sta bih ti savetovao.
Fuji 9600 ima raw ( koji opet, ako te fotkanje bas i ne zanima, neces mnogo ni koristiti) i verujem bolji kvalitet slike ali ja bih se u tom slucaju ipak pre odlucio za FZ35 jer nudi bolju zabavu "sve u jednom" a taj FX01 prodas,poklonis ili tako nesto.
Sta sam hteo reci: ako zelis da fotografises onda kupi pravi aparat ( za iste novce) a ako zelis multimedijanu igracku za voajerisanje .... ionako nema mnogo veze koji ces izabrati.
[ radisasvr @ 25.12.2010. 15:12 ] @
Ako je tako ja bih bez dileme isao na dslr.Prvo sto sa njim u startu imas vec kit objektiv pa ne moras odmah da ides na tele,ako nemas para .
Njega kupis kad ih sakupis. A za pomenutih 100eur imas sigmu 70-300APO koja ce te sluziti sasvim lepo.Razliku od 100eur ces brzo zaboraviti a losiji (i to dosta) kvalitet fotografija ti nece dati mira.Sve ovo sto pisem vazi samo u slucaju da te fotografija zaista zanima a ako ne onda ne znam sta bih ti savetovao.
Fuji 9600 ima raw ( koji opet, ako te fotkanje bas i ne zanima, neces mnogo ni koristiti) i verujem bolji kvalitet slike ali ja bih se u tom slucaju ipak pre odlucio za FZ35 jer nudi bolju zabavu "sve u jednom" a taj FX01 prodas,poklonis ili tako nesto.
Sta sam hteo reci: ako zelis da fotografises onda kupi pravi aparat ( za iste novce) a ako bas zelis UZ .... ionako nema mnogo veze koji ces izabrati.
[ radisasvr @ 26.12.2010. 09:19 ] @
Molim admine da obrisu duplikate mog posta.