[ torb-d-man @ 24.12.2010. 14:03 ] @
Evo ukratko imam asp.net aplikaciju. U njoj klasu (globalna.vb):
Code:

Public Class globalna
    Public Shared operater As String = "nulloperater"
    Public Shared dateformat As String = System.Configuration.ConfigurationManager.AppSettings("dateformat")
End Class

na ostale stranice je uključujem sa:
Code:
Imports globalna

i koristim te globalne promenljive ovako:
Code:

'Na početku funkcije koja nešto sačuvava u bazu
If globalna.operater = "nulloperater" Then
            DISPLAY_MESSAGE("Nemate pravo da izvršite ovu akciju.")
            Exit Sub
End If
.
.
.
cmd.Parameters.AddWithValue("@OPERATER", globalna.operater) 

Kada se korisnik uloguije promenljiva globalna.operater dobija vrednost npr. operater "Pera Perić".
Problem mi je što ako nešto konstantno neradim na aplikaciji promenljiva globalna.operater će ponovo dobiti svoju defoltnu vrednost "nulloperater" i onda kada hoću da nešto sačuvam gore ovaj uslov bude ispunjen, dobijem poruku "Nemate pravo da izvršite ovu akciju." i naravno ništa se nesačuva u bazu. To se dešava ako stranica samo stoji u brovseru bez ikakve akcije posle 10ak minuta. Dok se u tim prvim minutima normalno sačuvava u bazu sa vrednošću operatera "Pera Perić". To isto važi i za session promenljive gube vrednost posle tih 10ak minuta.
NAPOMINJEM da je session timeout postavljen u web.config fajlu na timeout="2880" takođe je i posle te promene restartovan IIS pool.
Međutim problem persists. Prvi put nailazim na ovaj problem i ne znam gde grešim. Ako neko može da da neki savet unapred hvala.
[ dejanet @ 24.12.2010. 15:32 ] @
Globalne promenljive vezane za usera(clienta) treba drzis u sesiji.

Posto se sesije gube posle x minuta neaktivnosti ili restartom servera ili app poola (cesto kod provajdera), podatke je korisno drzati u cookie-iju, koji ubacis u klijentov browser..
[ torb-d-man @ 24.12.2010. 23:27 ] @
hm da pa naravno, pokušavao sam da rešim problem umesto da ga izbegnem. hvala dejanet probaću sa cookies-ima.