[ nOObmf @ 24.12.2010. 14:06 ] @
Završih fax (fon) bez mnogo interesovanja za isti. Kako već ide, ko ne plati na mostu, plati na ćupriji...tako da uzeh da učim programirati tek sad, ali ozbiljno ovaj put :)
Na faxu se radila Java i imam prilično literature..

Ali gledam oglase i vidim dosta se traži php, a kako čujem lakše ga je i naučiti. A ja sam praktično na početku.

Ali nešto mi nije jasno. Čitam ove moje knjižice o Javi koje u uvodu počinju sa: zašto je Java važna za internet? zašto je uopšte nastala i slično, gde se naglašava ta povezanost sa internetom i pominje se njen uticaj na internet.. A opet sa druge strane čitam kako jsp za kreiraje web strana lagano odumire.. i php koji se koristi za web programiranje..

E sad moje pitanje je u čemu je zaista značaj Jave kad je web programiranje u pitanju?

I još jedno, koliko se ozbiljne aplikacije mogu praviti u php-u?
[ balavi @ 24.12.2010. 14:22 ] @
zanimljiva tema, i mene zanima
[ gajo2 @ 27.12.2010. 14:40 ] @
Zasto bi pobogu ucio nesto sto te ocigledno ne zanima? Da bi radio za 200 evra resavajuci sh*t zadatke jer nisi dovoljno zainteresovan da bi napredovao? Idi nadji sta te zanima pa ulozi svoje vreme u to...
[ nOObmf @ 29.12.2010. 17:13 ] @
Pa kažem nije me zanimalo RANIJE.

Uostalom to nije tema.

Zanima me da li imaš ti ili neko drugi da kaže nešto povodom teme.

Hvala.
[ vjamovic @ 29.12.2010. 18:24 ] @
Pa Java nije samo jsp , u web programiranju ima više posla za php ali tu ima već puno programera i pada cena rada

Ali pogledaj trend programiranja za Android uredjaje to je takodje java

A pošto si početnik kreni od početka u javi , takodje plate java programera su bitno veće u proseku od php posebno za one koji se specijalizuju u vrlo profi oblastima kao na primer java u SAP i Oracle aplikacijama
[ pajaja @ 29.12.2010. 20:39 ] @
Pozdrav,

ako si pocetnik i biras izmedju ta dva mislim da je bolje da pocnes da ucis Javu (generalno, ne mislim samo na jsp). Imaces odlican IDE i debugger i posto je dosta popularna mnostvo primera sto je cini (verovatno) najlaksim jezikom na kome mozes da naucis principe OOP-a i vrlo brzo/lako se mozes posle prebaciti na PHP ako to budes hteo. PHP se mozda cini laksim za ucenje zato sto ti daje mogucnost i proceduralnog programiranja ali nisam siguran da zelis tako da radis ako planiras ozbiljno da se pozabavis programiranjem.