[ Stijak @ 24.12.2010. 20:56 ] @
Već duže vrijeme telefona koji hoću da kupim (uz ugovornu obavezu) nema u poslovnicama... Danas konačno u jednoj maloj poslovnici vidim da imaju pomenuti model i naravno odmah sam hteo da potpišem ugovor...

Medjutim - pojavio se problem u tome što sam pre neke 2 godine svoj postpaid broj preneo na biznet tarifu pri Easy travel card - što je neka studentska organizacija - pa sam imao skoro besplatne pozive prema ostalima na toj tarifi i tako to... Kada sam se prebacivao kod njih rekli su mi da broj naravno ostaje moj - nisam bio ni na kakvoj ugovornoj obavezi i računi mi naravno stižu na moju adresu...

E sad je ispao ogroman problem oko toga... Naime - u poslovnici su mi tvrdili da bih otkazao tu tarifu - da moram sada da tražim odobrenje od te studentske organizacije (a oni ne rade do ponedjeljka) i da moram da idem u glavnu poslovnicu u Kralja aleksandra jer samo oni mogu raditi sa biznet tarifama (a tamo naravno nemaju pomenuti model)... Ne znam više šta da radim... Ako i kada i završim sve ovo vrzino kolo - kontam da će pomenuti telefon prodati (imaju samo jedan). Biznet tarifa mi odgovara i ako ne mogu da uzmem telefon - ne bih je ni mjenjao...

I uopšte mi nije jasno zašto su toliko iskomplikovali... Shvatio bih da imam business tarifu kod nekog preduzeća ili tako nešto - ali i njima je jasno da je to organizacija koja sa mnom gotovo nema nikakve veze (i sam telekom je masovno promovisao pomenutu tarifu studentskim organizacijama i slično), a broj je bio moj i pre prelaska na pomenuti tarifu...
[ trader6 @ 24.12.2010. 21:08 ] @
Biznet 300 je najpovolnjija tarifa koju telekom ima - i sasvim je rayumljivo da nedaju telefone uz nju. Broj mozda jeste tvoj ali onda moras da biras nek=u od tarifa za fizicka lica - mix, mix-net i sl
[ DR83 @ 24.12.2010. 21:19 ] @
Ne brini, ETC ce ti dati saglasnost za izlazak iz mreze tj bar ranije nije bilo problema a u suprotnom bi izgubio br.

Sad ti razmisli da li ces da rizikujes ili ne.
[ Stijak @ 24.12.2010. 21:25 ] @
@trader6: Ja i hoću da pređem na tarifu za fizička lica - ali je oko toga iskrsao problem, jer mi to treba da odobri ETC, pa da idem u glavnu poslovnicu u Kralja Aleksandra....

@DR83: Broj je moj već 10 godina - prvo prepaid, pa postpaid za fizička lica pa tek zadnju godinu-dve ETC biznet... Uopšte - strašna mi je pomisao i nisam ni pojma imao da sklapajući ugovor sa ETCom njima dajem kontrolu nad mojim brojem i zavisim od njihove dobre volje... Inače čitam ugovore koje potpisujem i ne vjerujem ni da to eksplicitno piše u ugovoru...
[ DR83 @ 24.12.2010. 21:46 ] @
Meni su tako rekli u mtsu pre par godina kada sam i sam izlazio iz ETC mreze. Bez njihove saglasnosti ne mozes promeniti tarifu a ni preci na prepaid sto znaci da gubis broj ako ti ne daju tu saglasnost.
[ Stijak @ 27.12.2010. 12:57 ] @
Desilo se ono što sam i očekivao po morfijevom zakonu da će se desiti. Danas sam dobio uzeo saglasnost od ETCa i otišao u Delta City da uzmem Samsung I5700 Spica - ali je telefon prodan u subotu... Momak koji radi mi je rekao da ne učekuje da će ga ponovo dobijati - i ovo što su ga dobili u petak je bilo sasvim slučajno jer je telefon rasprodat odavno... :(

Ako neko slučajno vidi negdje u BGu taj telefon - neka mi javi na PP - bio bih mu jako zahvalan...