[ siki31 @ 25.12.2010. 00:09 ] @
Pre dvadesetak dana pustena je u rad nasa nova prezentacija, a hosting provajder je godaddy. U prvo vreme nisam ni sumnjao da nesto moze da “zateze” oko funkcionisanja sajta jer je tu isto hostovana i prethodna malo prostija verzija, ali i ona je bila php/mysql, nista posebno, a Godaddy je valjda ozbiljna kompanija jel'?. Ali nakon nekoliko dana prilikom “punjenja” sajta sam primetio, kako neko rece ovde na forumu “danju radi Ok a nocu ni da mrdne”. Dok se ucita stranica prodje vecnost i dok taj period traje, nekad pola sata nekad dva sata, kontakt forma i forma za porucivanje mi ne salju nikakve sadrzaje niti onima koji porucuju ili nesto pitaju salje potvrdu na njihov mail. Hosting podrska mi kaze , kao oni nesto tamo nadogradjuju, budite strpljivi, i naravno platite jos jedno godinu dana sa 20% popusta, a sve ce ubrzo da se sredi. Cak sam dokupio i IP adresu ali kao da nisam. I bude tako dobro dva dana pa opet problemi dva dana ali sam sad primetio da mi one forme ne rade ni kad sve prosto leti. Pricao sam sa ljudima koji su radili sajt, ozbiljna firma, i njihovi testovi govore da su baza i sajt (engine) OK, Godaddy mi javlja da je server OK, a ja sad kao manijak svakih pola sata proveravam da li forme funkcionisu ili ne.
E sad ako je neko imao slicna iskustva ili moze da pomogne bi bih zahvalan. Zamena hostinga je uvek opcija ali ako neko ima neku drugu ideju voleo bih da je imam u vidu pre selidbe?
Hosting je Deluxe/Grid/EUbased servers/i jos po nesto
isti je domen i sajta i maila, neko mi je rekao da se to moze shvatiti kao spam kada se salje poruka sa istog na isti domen????
sajt je na adresi ispod mog imena
na mom nalogu se hostuju jos dva manja sajta bez baze i oni rade perfektno u bilo koje doba dana?????
Hvala


[ Tyler Durden @ 25.12.2010. 10:18 ] @
Nemam iskustva sa godaddy-jem ali koliko sam primjetio do sada na forumu, uglavnom su se ljudi zalili na slicne stvari kao i ti - a niko ih nije hvalio. Mozes da vidis u pretrazi iskustva ostalih.
Izgleda da je njima glavni prioritet prodaja domena, hosting je tu usputan.
Vjerovatno ti je najbolje da to selis...
[ Dusan Filiferovic @ 25.12.2010. 11:52 ] @
Sto se tice mejla, vecu glupost nisu mogli da te slazu :)

Kakve veze ima da li je from polje @google.com i to polje @google.com? Mejl ide sasvim normalno, i kako to da bude spam, valdja je logicnije da je takav mejl bezbedniji ako se salje u okviru firme i slicno, posebno za narudzbine i tako to.

Citat:
na mom nalogu se hostuju jos dva manja sajta bez baze i oni rade perfektno u bilo koje doba dana?????



ocigledno je onda problem do mysql-a
[ siki31 @ 25.12.2010. 15:20 ] @
Novi momenat, posto mi to cas radi cas ne, palo mi je na pamet da nije mozda u pitanju Ip adresa posetioca? Ovi iz podrske su stvarno na mestu, davio sam ih celo jutro i odgovaraju za pola sata. I njima uvek sve radi, salju mi test poruke i ja to primam bez problema ali kad ja to isto uradim , corak.
Onda me nije mrzelo pa sam iz jednog browsera putem Tor Network-a pristupao sajtu sa razlicitih ip adresa , a paralelno iz drugog browsera sa svog IP-a. I zaista od 5 adresa iz razlicitih delova sveta 3 je radilo bez problema a 2 nisu. Poruke sa moje (adsl.telekom.srbija....)Ip adrese nisu stizale iako sam sve paralelno radio iz dva browsera.
Ima li neko neku ideju?
Hvala
[ DR83 @ 25.12.2010. 16:57 ] @
Mozda je ovo -> http://www.devprotalk.com/t8846-dns-problem-u-telekom-mrezi.html

Mada ti generalno godaddy nije bas najbolji izbor za hosting.
[ Dusan Filiferovic @ 25.12.2010. 18:43 ] @
Citat:
siki31: Novi momenat, posto mi to cas radi cas ne, palo mi je na pamet da nije mozda u pitanju Ip adresa posetioca? Ovi iz podrske su stvarno na mestu, davio sam ih celo jutro i odgovaraju za pola sata. I njima uvek sve radi, salju mi test poruke i ja to primam bez problema ali kad ja to isto uradim , corak.
Onda me nije mrzelo pa sam iz jednog browsera putem Tor Network-a pristupao sajtu sa razlicitih ip adresa , a paralelno iz drugog browsera sa svog IP-a. I zaista od 5 adresa iz razlicitih delova sveta 3 je radilo bez problema a 2 nisu. Poruke sa moje (adsl.telekom.srbija....)Ip adrese nisu stizale iako sam sve paralelno radio iz dva browsera.
Ima li neko neku ideju?
Hvala


Zvuci kao problemi na mrezi, samo tako moze da se javi problem iz razlicitih delova sveta. Desava se cak da ima problema i sa telekoma ka nekim sajtovima dok sa sbba koji ima svoj internet link nema...