[ blazevski @ 26.12.2010. 19:44 ] @
Pozdrav
Ovaj moj problem sam postavio na nekoliko forumina ali nisam dobio odgovor .
Imam Linksys WRT54GL so Tomato Firmware, i WiMax internet. Ruter je povrzan sa modemom, a na ruteru su prikaceni svi ostali uredi. Na ruteru podesavam sve kako sto je potrebno za da se otvoi porta, primer 12000 za card sharing. No niko ne moze da vidi da je portata otvorena i svi kazu dasam Offline. Pokusao sam sve sto cuo procitao ali nista . Ona sto sam uocio e da moj ruter ne uzima internet preku IP adresata sto mi ja dodelio provajderot, nego uzima od nekoje unatresna IP adresa 192.168.254.X . Ako ja upisem IP adresata sta mi je dao provajder, tada mi se otvara Login za WiMax antenata, pa predpostavimo da je toa e i problemot. Username i Password za antenata nemam, ne daje mi provajder.
Zna li neko kako da resim ovoj problem, za da mogu svi da vide portu, ima li neki nacin sa rutera da zaobidem modem od antenata, pa da izadem direktno na internet????
Da kazem da posedujem Dreambox 500s klon i ne znam sto sta da se jos pokusa ili pravimo neki propust ali za pocetak moj prijatelj mi je pustio CS i ja to vidim ali on mene ne vidi.
Moli ako neko je imao takav problem pa resio neka nam da neki savet.
Puno pozdrava
[ juann @ 26.12.2010. 20:06 ] @
Da li ti je DNS updejtovan, ako si otvorio port za sharing i ako ti druge vidiš da su aktivni kao serveri može biti da ti je do DNS-a?
[ blazevski @ 26.12.2010. 20:26 ] @
Pozdrav
Ja se u ovo bas puno ne razumem dali bi hteo da mi objasnis o kojim DNS se radi(dali se radi o DDNS ) ili mozes pogledati dole na linku:
http://img96.imageshack.us/img96/416/ddns.png
Pozdrav

[ juann @ 27.12.2010. 08:26 ] @
Upravo na ovo sam mislio, vidi se da DNS updejtovan uredno i da je sa te strane OK. Ali da li si podesio sve postavke u ruteru koje su od modema, tu bi trebalo klonirati mac adresu modema, i još neke stvari.
[ blazevski @ 27.12.2010. 09:19 ] @
Nista nisam podesavao u vezi modema, a i ne znam kako se radi kloniranje MAC adresa. Ako me mozes uputiti negde gde mogu videti.
[ yolja624 @ 27.12.2010. 19:34 ] @
Kakvo crno kloniranje mac...
@blazevski
Znas li da koristis Teamviewer? skini program sa ove stranice i javi mi se na pm, pa da probam to da ti napravim da radi.