[ atanas_bg @ 27.12.2010. 00:49 ] @
Radim zadatak iz geometrije koji vraca presek dva trougla u prostoru i crta njihovu projekciju na ravan. Uradio sam sve situacije kada je u pitanju presek ivica, ali ne znam kako bih mogao da uradim kada jedan trouga "prodire" (da tako kazem) drugi, tj kada se jedan nalazi u unutrasnjosti drugog. Jel ima neko ideju, trenutni kod sam kombinovao sa necim sto sam nasao na netu, tako da ima oko 900 linija, pa zato ovako postavljam pitanje. Hvala unapred!
[ Nedeljko @ 27.12.2010. 09:01 ] @
Moram da priznam da mi nije jasno šta si uradio, a šta nisi. Može li neki crtež?
[ Mihajlo Cvetanović @ 27.12.2010. 12:21 ] @
Presek dva trougla u prostoru može biti prazan skup, tačka, duž, a ako su trouglovi u istoj ravni onda i trougao, četvorougao, petougao, i šestougao.
[ atanas_bg @ 27.12.2010. 23:45 ] @
On meni pokriva slucajeve kada se ivice negde seku, ali kada se radi o slucaju gde dva trougla nemaju zajednickih tacaka na stranicama, vec samo unutar njih, ili npr da su u istoj ravni, a jedan se nalazi unutar drugog, to ne radi. Jesam li uspeo malo da pojasnim??? Probao sam da nacrtam, ali mi ne ide bas:( Hvala puno!