[ torb-d-man @ 28.12.2010. 17:01 ] @
U čemu može da bude problem ako mani na lokalnom računaru ASP.NET (VB) aplikacija radi kako treba (na stranicama postoje server side kontrole dugmići ...) a kada je uploadujem na domen posle 10ak minuta neaktivnosti korisnika na stranici aplikacija prestaje da detektuje da je dugme kliknuto i neće da pokrene postback. A npr. ako je korisnik aktivan (u smislu da non stop nešto radi menja stranice klikće na dugmiće) onda radi sve kako treba. Šta sam ja pogrešno mogao da podesim pa da aplikacija posle 10ak minuta mirovanja stranice u brovseru prestane da reaguje na button click? Na mom lokalnom računaru može ceo dan da stoji otvorena stranica pa se ovaj problem ne javlja. Pomoć, neki savet, mišljenje? Hvala.
[ aca andrijevic @ 29.12.2010. 08:41 ] @
Pogledaj na tvom lokalnom IIS serveru Session timeout.
U web.config fajlu proveri da li pored ostalog ima i:


Code:
<sessionState

timeout="60"

/>


Gde je "60" broj minuta za koju je sesija aktivna.
[ torb-d-man @ 29.12.2010. 15:48 ] @
postoji iskomentarisan:
<!--<sessionState timeout="120" />-->

a negde ispod ovaj koji sam naveo:
<sessionState timeout="960" />

Pisao sam ovima sa Oriona (pošto je web app. kod njih hostovana) i oni se trenutno zagledaju ali su ljubazno povećali idle-time out na serveru na 20min. Posle toga se situacija poboljšala danas zadnji put kada sam proveravao (Radio sam klik na otprilike 15 - 20 minuta) ali je opet posle malo duze pauze od toga prestao da reaguje na klik.