[ MarkoBalkan @ 28.12.2010. 17:54 ] @
gledam malo projekte na code-project i recimo naletio sam na ovaj

http://www.codeproject.com/KB/silverlight/SilverlightGame.aspx

pošto je taj projekt dosta složen, a 80 % na balkanu programira poslovne aplikacija i mislim da jedno 60 % programera ne bi znalo napraviti nešto složenije od bilo kakve složene poslovne aplikacije.

jer i najsloženija poslovna aplikacija ako se podijeli na dijelove, svaki dio ispada jednostavan.

pa prema tome, da li bi senior programer, koji radi poslovne aplikacije morao biti u stanju napraviti ovako nešto sa 5 godina iskustva?

[ jablan @ 28.12.2010. 18:08 ] @
A šta je to tačno složeno u implementaciji Sokobana?
[ MarkoBalkan @ 28.12.2010. 18:36 ] @
pa samo pitam.
pa recimo da je složeniji od neke obične poslovne aplikacije ili erp-a ili crm-a.
[ mmix @ 28.12.2010. 20:32 ] @
cini ti se, sokoban je zapravo ekstremno prost za implementaciju, plus malo sminke. Ono sto sokoban tebi mozda cini kompleksnijim je zapravo level-design a to nema nikakve veze sa programiranjem. Cak i u najkompleksnijim igricama to rade opsebne ekipe ljudi koje cak ni ne znaju programiranje (sem nekih specificnih eventbased skriptica, ono, tipa, pritisnuo si "Open" dugme => otvori objekat, pocni akciju)

[ MarkoBalkan @ 28.12.2010. 20:51 ] @
Citat:
mmix: cini ti se, sokoban je zapravo ekstremno prost za implementaciju, plus malo sminke. Ono sto sokoban tebi mozda cini kompleksnijim je zapravo level-design a to nema nikakve veze sa programiranjem. Cak i u najkompleksnijim igricama to rade opsebne ekipe ljudi koje cak ni ne znaju programiranje (sem nekih specificnih eventbased skriptica, ono, tipa, pritisnuo si "Open" dugme => otvori objekat, pocni akciju)


jasno je to sve meni, ali recimo kako je napisan code, sumnjam da bi netko bez znanja programiranja ovo napisao.
pogledajte code.
ili pak s druge strane, mnogi kompliciraju na takvim demo projektima, a što bi se dalo riješiti jako jednostavno?

[ jablan @ 29.12.2010. 08:36 ] @
Evo jedan demo projekat na istu temu koji nije previše iskomplikovan:

http://www.felinesoft.com/blog...ramming-with-html5-and-canvas/

Sokoban je otprilike mera za neki seminarski na IT studijama, ne moraš da budeš senior da bi ga napisao.