[ slavenski7 @ 28.12.2010. 22:26 ] @
Postovanje,Radim i snimam na Cubase studio 5 i imam windows 7,ali desava mi se problem da kad otvorim neke projekte na Cubase gde sam snimao muziku(midi i audio)desava mi se da pocne da mi trokira i zapucava se,a konfigracija mi je Intel Dual core 2.50 Ghz,2 gb memorije,M audio delta 1010 lt muzicka,i orginlana softwer Cubase studio 5.Zna li neko sta bi to moglo biti?
Hvala
[ acaradio @ 29.12.2010. 11:56 ] @
Nadam se da imas ispravno namesten ASIO protokol (kod tebe bi trebalo da stoji M-Audio ASIO ili Delta ASIO), na vrednost koju si koristio i pri usnimavanju projekta. Ako ces samo da radis mix snimljenog projekta, podigni latency.

Jedna od opcija je da je neki VST podivljao. Podigni projekat i iskljucuj/ukljucuj VST-ove, jedan po jedan. Za to vreme posmatraj CPU performance.

Ako je problem van softvera i desava se sa svim projektima, onda ces proveriti sistem sa DPC latency checker-om. Svaka pojava naglih skokova u checkeru, kao i konstantna vrednost iznad 500 us, ukazuje na neki sistemski problem koji se odrazava na real-time audio protokole (kao sto je ASIO), dok sve ostalo na racunaru funkcionise besprekorno.
A to onda moze biti sve i svasta - od konflikta sa wirelessom ili LAN-om na ploci , preko drajvera za graficku kartu, problem sa drajverima maticne...to je malo teze utvrditi...cak se desava da se DPC problem pojavljuje ako se u isto vreme koriste SATA i ATA uredjaji (takav je problem bio na mojoj staroj ploci).

[ slavenski7 @ 29.12.2010. 15:53 ] @
Hvala za odgovor,upravu si imam opciju da izaberem M audio delta-Asio,samo je i tu problem kad to izaberem,tada ja nemam zvuk dok bilo sta slusam na Cubase i snimam u datom momentu.Ali evo idem da pokusavam prvo da uradim to za te Vst instrumente da probam,mada sam ja sve izbacio Vst koje sam instalirao posle isntalacije Cubase-a.Ostalo mi je samo da proverim Vst koji idu u paketu sa Cubase.Nadam se da mogu opet potraziti pomoc ako ovo ne uspe.
Hvala
[ acaradio @ 29.12.2010. 16:42 ] @
Citat:
slavenski7: Hvala za odgovor,upravu si imam opciju da izaberem M audio delta-Asio,samo je i tu problem kad to izaberem,tada ja nemam zvuk dok bilo sta slusam na Cubase i snimam u datom momentu.

Proveri dobro podesavanja, to mora da radi ako je pravilno konfigurisano. I to je jedini pravilan nacin, jer koristiti bilo koju emuliranu (multmedia ASIO, full duplex ASIO i sl.) verziju umesto originalnog ASIO drajvera koji si dobio uz karticu (ili skinuo sa oficijelnog M-Audio sajta) za posledicu ima potpunu neiskoriscenost audio karte i ogromno opterecenje sistema.