[ Eyewan @ 30.12.2010. 16:34 ] @
Planiram da kupim novi kompjuter, i dve stvari koje znam da mora da ima su: Intel i5 760 i GTX 460 1GB.
Gledao sam na sajtovima za prodaju kompjutera, i u vec sklopljenoj konfiguraciji nisam naisao na gore nevedenu kombinaciju.
Jos jedna stvar zbog koje sam odustao od gotovih konfiguracija je kuciste. Sto se tice kucista uzeo bih Cooler Master Cenutiron ili Elite model, u svakom slucaju neko po mom ukusu.

Vasi neki saveti i iskustva oko skpalanja konfiguracija itd, bice mi od velike pomoci, i preporuke za ostale komponete, ploca, hard disk itd.

[Ovu poruku je menjao Eyewan dana 30.12.2010. u 17:45 GMT+1]
[ rezus @ 04.01.2011. 18:50 ] @
i ja sam počeo od te dve komponente :)

i sastavio konfiguraciju (za multimediju, malo više zvuk, da bude pouzdana isl..) pa evo moj predlog:

MB Gigabyte GA-P55A-UD4

Memorija Kingston 4GB(2*2GB)1600MHz DDR3

HD WD 1TB 64MB WD1002FAEX (Sata III) (možda pazarim još jedan)

Optika LG Blu-ray combo LG CH10LS20

TV karta LEADTEK Leadtek Winfast DTV2000H

ovako sam ja (+ kućište Bitfenix Colossus i monitor Samsung 27") pa sad..ti ćeš već znati šta ćeš od ostalih komponenti

[ Eyewan @ 05.01.2011. 01:59 ] @
Ako ces dobar zvuk ne bi ti bilo lose da dodas zvucnu, mozda Creative X-Fi.

A sto se tice procesora sad treba da izadje za koji dan i5 2500, za iste pare bolji procesor, to im je nova serija, tako da mislim da vredi sacekati neki dan i uzeti taj novi model :)
[ rezus @ 05.01.2011. 09:00 ] @
ma kakvi, ako budem uleteo u tu priču jurnjave za novim procesorima, kartama isl..onda bolje da nisam ni počinjao :)

Meni je trebala pouzdana kombinacija, pa sad ne verujem da ću, u skladu sa mojim potrebama, osetiti razliku sa novijim. Sve je ovo meni sasvim dovoljno.
A oko zvučne se dvoumim. Imao sam u planu Ovaj Line 6 POD Studio UX1, ali razmišljam o M-Audio ProKeys Sono 88..još ću videti