[ EagleOne @ 02.02.2004. 15:26 ] @
Pozdrav svima,
interesuje me na kom domacem (ne mora da bude domaci) IRC serveru mogu da otvorim moj kanal npr. #pletenje, i da imam odredjenu kontrolu nad tim kanalom, da ne moze savko da bude OP i da se zeza.
Posteno da vam kazem ja ne chatujem i ne znam kako idu stavri irc serverima/vlasnicima/sop/op-ovima i sl. pa bi pomoc dobro dosla.

Recimo na irc.tehnicom.net mogu da otvorim kanal prostim /join i budem OP, ali cim se diskonektujem prvi sledeci je op itd... i kanal nije stalno otvoren (tu bi mi valjda trebao bot-ako ne gresim)...

[edit] Hvala ... sve pise u Top temi...

[Ovu poruku je menjao EagleOne dana 03.02.2004. u 02:25 GMT]
[ Mitrović Srđan @ 02.02.2004. 16:57 ] @
pa mozes na svakom serveru ti jesi usao u kanal sa join a posto takav kanal ne postoji automatski si dobio op....znaci nisi ga registrovo sa chanserv...

inace kompletno upustvo za reg kanala i sl stvari imas u top.tako da..
kad ga regujes i indetifikujes mozes raditi sa njim sta ti je volja..dovesti bota da cuci ceo dan etc..
[ broker @ 03.02.2004. 10:25 ] @
Eagle, kucaj komandu /msg chanserv help
To ce ti razjasniti stvari.
[ EagleOne @ 03.02.2004. 14:45 ] @
tnx ljudi...
/msg chanserv help mi sve reche.
[ EagleOne @ 03.02.2004. 15:05 ] @
p.s. da li imate neku preporuku za OP skriptu da ne kucam sve rucno ... (imam neke prastare, nesto od nardbi radi nesto ne).
[ Mitrović Srđan @ 03.02.2004. 15:35 ] @
npr grom script
[ EagleOne @ 06.02.2004. 14:55 ] @
Verovatno treba nesto dodatno da podesim jer svaki user koji udje na channel na milisekund dobije @, a zatim uvek ChanServ sets mode: -o User ... Kako da izbegnem ovo (nije da je nesto opasno, samo mi nije jasno zasto se desava).
[ EagleOne @ 06.02.2004. 14:57 ] @
Verovatno treba nesto dodatno da podesim, jer user koji udje na channel na milisekund dobije @, a zatim uvek ChanServ sets mode: -o User ... Kako da izbegnem ovo (nije da je nesto opasno, samo mi nije jasno zasto se desava).

Ince pre toga pise ChanServ sets mode: +rtn (sad kad razmisljam veravatno da se ovo desava samo kada se prvi user otvori prazan kanal...)
[ igac @ 06.02.2004. 21:37 ] @
da, samo se desava kada neko udje na registrovan kanal a na kanalu tada nema nikog. nemoj da brigas :)
[ EagleOne @ 17.02.2004. 00:46 ] @
Mogu samo reci da sam odabrao pogresan server :(
.... i kao i obicno odem posle 5-6 dana na kanal da vidim kako ide, a tehnicom mrtav, nema kanala (ne samo mog vec svih), ne odgovara na naredbe, sve registracije otisle u q, ljudi me cimaju sta bi ?, a ja nemocan :))

Nebitno, imate li neki predlog gde (na kom IRC serv) da registrujem kanal, a da potraje duze od 10-tak dana.
[ Sanda @ 06.04.2004. 18:55 ] @
/server irc.dal.net
DALnet rulezZzZzZzZ ako se ja pitam (a ne pitam) =)
Ako tamo registrovo #,javi se meni na pvt .. (da ti pomognem oko nicka,pa #)
Sretno ! =)