[ delibasa @ 31.12.2010. 18:30 ] @
Hteo bih da sam napravim filtere prasine za kuciste ali ne znam sta mi treba od materijala, pa ako neko ima neki tutorijal, neka postavi ovde.

Hvala unapred
[ ghi @ 18.01.2011. 22:55 ] @
To bi bilo stvarno dobro, i ja bi zeleo da neko postavi tut.....

POzdrav !
[ mucorino @ 19.01.2011. 01:25 ] @
Mislim da oni tanki sundjerčići... što dolaze kada se kupuje matična....mogu da posluže.Ja imam neke fabričke filtere i mislim da je tako nešto najpribližnije!

Ako si na to mislio, a to možeš da upasuješ u bilo šta, u plastiku, drvo, šta god misliš da će se bolje uklopiti sa tvojim kućištem.
[ pantic68 @ 19.01.2011. 05:38 ] @
Kroz sunjdjer je slab protok, filter mora biti od filca za te namene (sličan se koristi u vatiranim postavama jakni itd) i to tako da vent uvlači ili duva vazduh kroz njega u kućište, veću količinu nego što onaj od napajanja izbaci tako da je unutra nadpritisak što sprečava ulaz prašine kroz razne otvore a u slučaju zapušenja sve će nastaviti da funkcioniše kao da dodatnog ventilatora sa filterom nema.
[ ghi @ 19.01.2011. 14:17 ] @
Hmmm ne mislim da bi kroz filc mogao dobro da prolazi vazduh....
[ mucorino @ 19.01.2011. 14:38 ] @
Naopako da će stavljati filtere na ventilatore koji izduvavaju vazduh, samo na one koji uvlače.
Nisu to bukvalno sundjeri ali na to asociraju te sam ih tako nazvao.Ne znam kako se zove taj materijal.
Po meni ti sundjeri su bezpotrebni, ja sam ih kupovao i ne koristim.
Prašina se tu nahvata, slažem se da im je to svrha, ali za 15 dana koliko ti se nahvata na filteru ti toliko prašine nećeš naći u kućištu za 6 meseci.Plus što ti se svakodnevno smanjuje protok hladnog vazduha upravo zbog prašine na filteru.Kako hoćeš, ja sam prvi koji nevoli nereda u kućištu ali jednostavno sam ih izbacio jer to po meni nije dobro.Kako hoćeš

Da, zaboravi da ćeš to lepo rešiti usisivačem, filter ako hoćeš da ti bude čist mora pod vodu
[ pantic68 @ 20.01.2011. 06:52 ] @
Citat:
ghi: Hmmm ne mislim da bi kroz filc mogao dobro da prolazi vazduh....

Nema potrebe da misliš, sve je odavno u upotrebi. Sve sam vam rekao i znam šta pričam, ako treba još detalja pitajte. Filter se čisti usisivačem, mnogo brže i uspešnije nego unutrašnjost, pritom nema nikakvih kondenzatora da se odvale. To se i ne može valjano očistiti bez kompresora, usisivač jednino u kobinaciiji sa četkom.
[ DAVORNO @ 22.05.2011. 09:29 ] @
Zenska najlon carapa je zakon veliki protok i lako se cisti