[ glackop @ 02.01.2011. 13:36 ] @
Nikako mi ne polazi za rukom da postavim dva naloga i da budu oba aktivna,odnosno cim podesim drugi on ponisti prvi i tako sve u krug,Ako je moguce molio bih jasno pocetno objasnjenje tipa...Tools-Accounts-Mail ili News...?Pokusao sam i sa instaliranjem jos jednog mail klijenta /Incredimail/ jer sam mislio da po jedan nalog bude na oboma ali sam i tu izgleda nesto zeznuo tako sto mi se novi mail klijent prekopirao preko out looka,i samo on ostao aktivan sa drugim nalogom.
[ calexx @ 02.01.2011. 18:33 ] @
Kako misliš poništi prvi? New mail, svaki nalog dobije posebno ime i onda ih praviš koliko hoćeš. Možda im samo daješ isto ime.
[ glackop @ 02.01.2011. 20:16 ] @
Uradio sam nekako ali se sad javlja problem tako sto mogu sa oba naloga da saljem ali primam samo na nalogu koji je na slici pod defaultom,a na ovom prvom ne,i sta sad da uradim da su recimo oba default ili sta vec?
[ X Files @ 02.01.2011. 20:28 ] @
Ne secam se tacno kako to bese pod XP/Outlook Express-om , ali da bi tasterom Send/Recieve (koji se nalazi u toolbar-u) slao i primao sa svih naloga, treba da oba naloga budu podesena na Synchronize. To podesavanje se nalazi u Properties pojedinacnog naloga.

Ako pak zelis slanje/primanje sa specificnog naloga, imas na istom tasteru strelicu, pa izaberi koji nalog zelis.

Naponena: Pojedini provajderi (kod kojih imas neki email nalog) ti ne omogucavaju da saljes/primas preko konekcije drugog provajdera, da ne objasnjavam razloge. Resenje: Ili koristi webmail pristup, ili se konektuj preko provajdera ciji email zelis da saljes/primas, ili se opredeli za jedan email pa vidi da li taj mail moze da forward-uje ostale emailove na svoj.

Napomena 2: Pojedinacni nalozi (gmail, hotmail, ...) zahtevaju i dodatna podesavanja portova da bi se koristili kroz OE.

[ glackop @ 02.01.2011. 20:52 ] @
Oba naloga su kod istog lokalnog provajdera,mislim da je sada sve ok primam klasicno na oba,a problem je neke prirode bio do yahoo maila sa kog sam i slao jer je jedan odmah isporucivao a drugi zadrzavao desetak min,probao sam sa krstarice i odmah su stigla na oba naloga.Hvala