[ ljuba.bolec @ 02.01.2011. 15:07 ] @
postovanje svima.imam 48 godina ,zivim u Srbiji(jedva]imam troje dece ,i suprugu ,do pre 5 dana smo drzali prodavnicu preh.robe ali smo je zatvorili posle 11 godina rada,ja sam inace masinac(bravar,varioc,monter)NEKOLIKO MESECI SAM ZAPOSLEN U JEDNOJ PRIVATNOJ FIRMI KOJA SE BAVI PRODAJOM I RENTIRANJEM GRADJEVINSKIH DIZALICA I GRADJEVINSKIH LIFTOVA,ALI TRENUTNA PLATA MI JE 350E,a samo rate kredita mesecno iznose oko 450e ni sam ne znam sta i kako raditi.pokusao bih u bilo kojej zemlji gde moze da se zaradi pa ako bilo ko moze da mi pomogne ,moze .da kazem nekoliko reci o sebi :20 godina sam bio lovac i kinolog ali zbog krize sam odustao,gajim golubove svl i imam prilicno uspeha sa njima na takmicenjima,nekada sam i pecao ali nema se ,,vremana,,vise za to umalo da zaboravim,sada radim kao monter,sposoban za rad na visini,unapred hvala .pozdrav
[ marko37 @ 02.01.2011. 23:28 ] @
Citat:
ljuba.bolec: sada radim kao monter,sposoban za rad na visini,unapred hvala .pozdrav

Da li si video možda oko posla u nekoj od firmi koje se bave montažom za potrebe telekomunikacija, poput:
Kodar inženjering
Konsing
Telelink

Ali moram da napomenem par loših strana:
- iako trenutno ima dosta posla u tome, ima i dosta ljudi koji to već rade
- ima dosta posla, ali ima malo para
- sa 48 godina nećeš baš biti prvi izbor za te firme
Zvuči možda malo surovo, ali situacija je takva.
[ konislav @ 05.01.2011. 03:59 ] @
Imas li ti druze Bosanski ili Makedonski pasos, ajde moze i Kosovski. Ako imas evo ti link za jednu Americku firmu ovde, pa ti probaj, mozes da probas i sa Srbijanskim, neki kazu da su uspeli. Ja sam bio sa Makedonskim, sa tvojim referecama trebalo bi da ti ponude od 63000US$ godisnje. Lekarske i test Engleskog ces raditi u Skopju ili Tuzli, a moguce je da imas i jedan telefonski intervju pre toga. Probaj pa vidi, ima tamo mnogo naseg sveta, pa nije cudo da i ti odes. Treba ce ti neka sitna para za pokrivanje pocetnih troskova, ali nije strasno. Prva isplata je posle 15 dana po dolasku u Afganistan i bice ti cirka 4300US$, to su ti pare koje dobijes pre nego uopste nesto i pocnes da radis.
[ Isak666 @ 05.01.2011. 11:12 ] @
@konislav

mali off - je l' ti poznato kakva je procedura za zaposljavanje u Iranu?
Papiri i dozvole?
Ovde sam gledao nesto malo.
Imam nekog poznanika koji bi sibao na Bliski Istok.
[ konislav @ 06.01.2011. 02:35 ] @
Nemam nikakvih informacija za Iran. Moja preporuka kod zaposljavanja na Bliskom Istoku: glegajte ako mozete da dobijete posao u nekoj stranoj firmu koja nesto radi na Bliskom Istoku, a ako vam to ne uspe onda trazite posao direktno kod Arapa. Mnogo vam je bolji status, bolju su uslovi smestaja, ima ko da se brine o vama, ako dolazite na Bliski Istok preko neke Engleska, Americke ili firme iz neke druge zemlje, nego da se zaposljavate u lokalnoj Arapskoj firmi. Prvo da podjemo od dobijanja vize, pa organiziranje smestaja, pa organiziranje ishrane, itd.
[ konislav @ 28.01.2011. 01:20 ] @
Pa sta bi Ljubo.... jesi li preziveo krizu?
Da li si aplicirao za posao koji sam ti reporucio? Sad je (u januaru) otisla veca grupa za Afganistan. Para je dobra, a posao lak.