[ aleksandara 93 @ 02.01.2011. 23:55 ] @
Instalirao sam xubuntu i u odnosu na ubuntu radi dosta bolje-brže ali se pojavljuje problem. Instalirao sam compiz i desktop cube i wobbly window uopšte neće da rade, isto tako awn neće da podesi temu nego je oko ikonica belo i isto tako nemogu da prevučem neku ikonicu u awn task manager. Predpostavljam da nešto fali ali ne znam šta, update je urađen i skinuti su restricted extras ali to nije pomoglo, kako bih mogao to da rešim? Hvala
[ combuster @ 03.01.2011. 00:22 ] @
Citat:

Instalirao sam xubuntu i u odnosu na ubuntu radi dosta bolje-brže


ali se pojavljuje problem

Citat:

Instalirao sam compiz i desktop cube i wobbly window isto tako awn


:)

Za awn stvarno nemam ideju, sto se compiz-a tice kako si ga startovao ?
[ aleksandara 93 @ 03.01.2011. 01:27 ] @
Citat:
combuster:  sto se compiz-a tice kako si ga startovao ?


Compiz instaliran preko synaptic-a zajedno sa ikonicom, pa onda na tu ikonicu u gornjem desnom uglu desni klik na setings manager.

Potpuno isto sam radeo i na ubuntu i radelo je bez greške...

Meni se čini da fali neki program koji ima ubuntu i da će on rešiti i awn i compiz, ali ipak to je samo moje mišljenje.
[ aleksandara 93 @ 03.01.2011. 01:57 ] @
Izgleda da sam rešio problem i napravio novi xD

Na compiz sam išao reload window menagment i proradele su sve opcije u njemu (desktop cube, wobbly window...) i awn :)

A novi problem je što kada se sistem podigne cursor je nevidljiv, i onda ja pomerim na meny dok ne zasvetli i upalim compiz pa opet reload (sve na slepo :D) onda se sve stabilizuje, a screenlets su mi namešteni na auto start on login ali neće da se pokrenu, mora ručno...

Neverovatno :D

[ aleksandara 93 @ 04.01.2011. 01:16 ] @
Instalirao sam kubuntu 10.10 :D radi lepo bez ikakvih problema, a taman sam se naviko na izgled ubuntu/xubuntu...

Samo me zanima kako da ubacim na panelu ikonicu da menja jezik na tastaturi?

I kako da mi radi rar formati?
[ Stefan Jocic @ 04.01.2011. 01:36 ] @
Ne koristim KDE pa ne znam za tastaturu, ali potraži po opcijama "keyboard layout indicator". Barem je tako na Gnome.
Citat:
I kako da mi radi rar formati?


sudo apt-get install unrar
[ vatri @ 04.01.2011. 08:39 ] @
Koliko vidim ima xfce instaliran?

http://www.linuxquestions.org/...ge-the-keyboard-layout-322374/
[ aleksandara 93 @ 04.01.2011. 11:11 ] @
Za rar sam instalirao preko get and remove softvare a za tastaturu sam sve vreme prelazio preko opcije da prikaže i nisam video, selektovao sam i problem rešen...

Hvala ljudi!

Ako ima još nešto eto mene opet
[ combuster @ 04.01.2011. 13:17 ] @
Jeste, al' ne koristi ovu temu za sva tvoja pitanja, otvori novu... I pretrazi forum za svaki slucaj pre postavljanja nove teme, mozda ima vec negde odgovoreno. Thnx.