[ dr.NPN @ 03.01.2011. 02:37 ] @
Imam pitanje oko cubase-a... tj. dva :)

1. Da li bih mogao nekako da na nekom izlazu dobijem logicki izlaz, jedinicu kada pritisnem recording u cubase-u? ili cak kada je "arm" i jedan za "rec"? Ikako, da li je moguce, bilo na rs232 ili na lpt portu, ili midi ili bilo gde, uz pomoc nekog plug-in-a, ili bez?

2. Isto tako mi treba da izdvojim, izolujem signal metronoma u cubase-u? Na bilo koji nacin, posle cu ja da ga pretvorim u ono sto mi treba?

Nadam se da ste razumeli moja pitanja, hvala unapred na svakom komentaru. Pozdrav! :)
[ Aleksandar Đokić @ 06.01.2011. 21:23 ] @
NPN, nema sanse to, ajde napravicemo program koji salje 1 na lpt na neki pin, al kako da program "zna" kad ti pritines rec? stvarno ne vidim nacin,

a signal metronoma mozes da snimis...
[ dr.NPN @ 27.01.2011. 17:50 ] @
Evo me, malo sam yapostavio temu, imao sam vecih prioriteta, ali hajde dalje... :)

Mislio sam da ima neki plugin koji radi to, koji je vezan za cubase i moze da salje negde neki signal...
a metronom kako mislis da snimim?
cubase ima neki svoj metronom koji koristi u taktu sa ritmom, tako da mi i za to treba izlaz....

znaci nekako je nemoguce ovo?

video sam negde na netu uredjaj koji radi ovo prvo bas kako ja hocu, tj. kako i treba, a ide na usb... e sad, mkako sta ne znam, ali akio mogu oni, mozemo i mi na lpt pa ne znam sta da je :)
[ Aleksandar Đokić @ 28.01.2011. 04:38 ] @
haha naravno, ovaj forum je ionako malo zapostavljen, daj sliku uredjaja, ime, bilo sta...