[ Blue82 @ 03.01.2011. 12:39 ] @
Ovo zaista moram da podelim sa jos nekim.
Odem ja danas do druga kad tamo neka nova ikonica. Nisam je nikada video pa kliknem da vidim o cemu se radi, kad ono hop, iskoci Kaspersky Password Manager. E sad, znam da nije kupio, pa ga priupitam na koji nacin funkcionise produzavanje trial perioda (jel racunam da ide na tu varijantu), i uspostavi se da cova ima crackovanu verziju. :D

E sad, postavlja se pitanje koliko neko moze da bude zatucan, da koristi crackovanu verziju programa kome je jedina svrha da cuva tvoje sifre i kreira nove? Mislim stvarno...
Ipak sam ga ubedio da deinstalira to cudo i promeni svoje bitne sifre na nalozima :D
Trebalo bi otvoriti neku temu sa ovakvim biserima, slicnu onoj u mad zone :)
[ maksvel @ 03.01.2011. 12:45 ] @
Ovaj primer deluje ekstremno, ali je slično i sa ostalim krekovanim programima, a naročito onim za zaštitu (jer nema ko da ih provali - oni su AV, a mogu da kupe sve i svašta).
[ plague @ 03.01.2011. 12:49 ] @
[sarcasm]
I ja moram da podelim sa jos nekim.
Zamisli moj ortak ima aktiviran Win7, mislim da je Orbitova verzija. Pazi koja je tu logika da ima crackovan sistem na kojem ce mozda koristi ebanking, kupovati, logovati se na mail, itd.
[/sarcasm]

Poenta je da iako imas crack-ovan software ne mora da znaci da ce neko da ti kupi informacije. Mozda je tvoj drug skinuo neku verziju koju su ljudi testirali unutar VM, tacnije da je citao komentare pre download-a. Naravno, ako si nepazljiv uvek mozes da se zeznes. :]
[ Blue82 @ 03.01.2011. 13:18 ] @
Neka hvala, hoces da ti prosledim link? :pPp

[ marko37 @ 03.01.2011. 13:34 ] @
Bezbednost kroz legalnu varijantu OSa firme koja aktivno sarađuje sa NSA i sličnim organizacijama?!
Bezbednost kroz upotrebu softvera za zaštitu od virusa, koju je proizvela kompanija kojoj odgovara da tih virusa ima što više?!
Zaštita privatnosti tako što ćeš čuvati šifru za nalog social networking sajta koji celo svoje postojanje zasniva na tome da deliš detalje iz svog života?!

Paradoksa ima malo više nego što ste mislili...
[ maksvel @ 03.01.2011. 13:43 ] @
"Malo" je to drugačije...
Ako se provali da neki krekovani SW krade podatke i sl, nikom ništa - sam pao, sam se ubio, ne možeš crackerima ništa.
A ako to radi neka SW firma sa svojim regularnim programima, onda mogu da se opasno kompromituju i izgube tržišni kolač. Kao npr. onomad Sony sa onim rootkitom.
[ Milos911 @ 03.01.2011. 13:43 ] @
[karikiranje]
http:/thepiratebay.org/torrent?asdjlcnjcxz-da=dadj
blablabla
blablabla
blablabla
how to crack:
1. Install program
2. Copy all from crack directory, to directory where you have installed program
3. Enjoy

comments:
gtalol:
Cool relese bro!!!!

lololololo:
Need help with cracking.

gtalol:
Just folow instructions in the nfo file

lololololo:
nfo? wtf, u are kidding me? HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

........after 100 comments..............

lololololo:
HELP HELP HELP HELP HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
[/karikiranje]
Citat:
Mozda je tvoj drug skinuo neku verziju koju su ljudi testirali unutar VM, tacnije da je citao komentare pre download-a. Naravno, ako si nepazljiv uvek mozes da se zeznes. :]
Yeah, right, bro. Its english bro, ju are haker, instaliraj mi program. Uuuu vidi "sisatedevojcice.exe", uuuu moram to da otvorim. Virus? Ma jbs virus, ti si haker, sredices ti to meni kasnije. E a ako skidam ovo sa americkih sajtova, hoce li mi kucati americke impulse, pa da mi kasnije stigne ogroman racun za internet? Uuuu devojcicenaplazi.exe, cek, prekini sa tim hakerskim budalastinama, ovo moram da vidim...
^nacin razmisljanja tipicnog srpskog surfera. Mislim, citanje komentara ispod torenta, TORENTA, torenta, "kaboom"?! :D