[ vlada131 @ 04.01.2011. 14:14 ] @
http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=04&nav_id=483530

Citat:
Za poštanske sandučiće 10 mil. evra
4. januar 2011. | 08:03 | Izvor: Press
Beograd -- Do 2015. svi poštanski sandučići moraće da budu identični. Troškove zamene, od oko 10 miliona evra u ukupnom iznosu, snosiće građani.


Vlasnici stanova i kuća moraće da zamene svoje poštanske sandučiće jer je predviđeno usaglašavanje njihovog izgleda sa zahtevima EU. Procenjuje se da starih sandučića ima oko milion.

Na sajtu Republičke agencije za poštanske usluge (RAPUS) piše da su doneti „tehnički uslovi za kućne sandučiće kojima se prvi put definišu njihove dimenzije i izgled".

Kako je objašnjeno, novim tehničkim uslovima predviđeno je da se vlasnicima starih kućišta ostavi rok od pet godina da ih zamene, dok su investitori novogradnje obavezni da od 1. januara postavljaju nove sandučiće.

Proizvođači poštanskih sandučića nezvanično kažu da od više od milion sandučića u kućama, zgradama, lokalima nijedan ne odgovara novim standardima i dodaju da su kupci revoltirani što će morati da menjaju svoje potpuno funkcionalne ormariće. Oni navode da se na srpskom tržištu trenutno može nabaviti oko 1.000 različitih poštanskih ormarića, ali da nijedno od njih ne odgovara standardima.
Dragan Đorđević, predsednik Saveta RAPUS-a, kaže da je standardizacija poštanskih sandučića bila neophodna da bi pošiljke bile uručene na propisan način. "U pitanju su evropski standardi, kojima su jasno propisani dimenzije sandučića i način na koji se postavljaju. Ti standardi se pominju i u upitniku koji Srbija treba da ispuni da bi postala članica EU", ističe Đorđević.

On napominje da su se naši građani često žalili da im ne stižu pošiljke upućene na njihovu adresu, a da su glavni krivci za to poštanski ormarići. "Naši kontrolori su konstatovali da je razlog što pošiljke ne stižu nepostojanje ormarića ili njihova neispravnost. Kada svi budu imali standardizovane ormariće, to se neće dešavati", kaže Đorđević.

Đorđević navodi da će troškove zamene snositi građani, i u tome ne vidi ništa loše jer će, kako kaže, to koštati najviše 1.000 dinara. "Ako se budu radili serijski poštanski sandučići, a najverovatnije da će biti tako, troškovi zamene biće između 500 i 1.000 dinara", smatra predsednik RAPUS-a.

Pošta Srbije ne namerava putem javnog tendera da nabavi građanima nove sandučiće, ali ne isključuje mogućnost sankcija za one koji ne budu poštovali pravila.

"Pošta Srbije neće pokretati tendere, već će na terenu pokušati da sve potencijalne proizvođače upozna sa novim tehničkim uslovima. Zakon o poštanskim uslugama je predvideo kazne za one koji nemaju postavljen sandučić", objasnili su toj kompaniji.
[ Horvat @ 04.01.2011. 14:40 ] @
urbano,urbano

Citat:
Naši kontrolori su konstatovali da je razlog što pošiljke ne stižu nepostojanje ormarića ili njihova neispravnost. Kada svi budu imali standardizovane ormariće, to se neće dešavati", kaže Đorđević.

hahahahahahhahaha :D:DDD
pa ovo je xtra

je l zbog ovoga meni preporucena posiljka,koju sam U POSTI podigao, bila pokidana? mora da je zbog sanduceta kod mene kuci...
[ tdjokic @ 04.01.2011. 15:24 ] @
Gluposti. I sada je vecina sanducica ista po mnogim soliterima i ISTO RAZVALJENA KAD JE GAZDA IZGUBIO KLJUC!

I kako se samo sete svake gluposti, nevidjeno. Znaci, samo sanducici nam nedostaju do EU? Pa onda ona druga fora - u soliterima su sanducici nalik na knjige na policama, bocno spojeni. Da li ce takvo isto sanduce morati imati i vlasnici privatnih kuca, da im se pisma ubacuju na uzu uspravnu stranu sanduceta? Ovo je totalno bez veze.

Ne znam da li igde funkcionise onaj sistem koji postoji kod nekih sanducica - da postar ima kljuc grupnih vrata za 5 ili 10 sanducica pa ih otvori i onda lakse ubacuje postu, jer mu vrata tada uopste ne smetaju a mozda sam ja to samo sanjao / video u Sloveniji?

Ja ovima nasima ne verujem vise ni da je ovo Srbija. Postanski sanducici po svetu su cesto veoma neobicni i zanimljivi. To jedna skoro pa umetnost i sumnjam da ce tamo neki Austrijanac da izbaci svoje prelepo sanduce i da postavi "konzervu" namenjenu soliteru. Cesto imam utisak da su i nasi novinarti "novokomponovani" - vecinu stvari rade nepotupuno i netacno, pa iz njegovog clanka tesko prepoznas sta je masta a sta istina.
[ JankoNIS @ 04.01.2011. 15:24 ] @
A sta ce biti sa "postanskom mafijom" koja uredno pravi "otvore" na svim posiljkama koje deluju privlacno?

Jednom sam dobio objasnjenje da je to od kanapa kojim se uvezuju posiljke. Primitivizam. A ovamo insistiraju na nekakvom standardu.
[ a1200 @ 04.01.2011. 16:07 ] @
E nikad se nisam vishe smejao nego na ovu vest

Zamisli - to je nas problem - postanski sanducici, nikako manjak kontrole/kazne, nerad i generalno korupcija na svakom koraku. Neverovatno... sve je trulo i raspada se, ne funkcionishe onaj minimum zakona i usluznosti od strane drzave, a oni pricaju o postanskim sanducicima. Sto bi se reklo: Selo gori a baba se ceslja.

I kad bi to stvarno "resilo problem" - da li neko ozbiljno misli da je u ovoj drzvi, ovakva kakva jeste, sa ovakvim likovima koji je vode, tako nesto (organizaciono) moguce?! Ta cela prica mi se doima, kao kad bi poglavica u nekom Bushmanskom selu u Africi, odlucio, da ce do 2015 da izgradi kosmodrom na livadi tu pored i razvija svemirski turizam...

...
Uzgred, promasili ste poentu u naslovu ove teme: Za poštanske sandučiće 10 mil. evra - "Troškove zamene, od oko 10 miliona evra u ukupnom iznosu, snosiće građani."
Dakle, poenta je u lovi koju ce neko da obrne pod izgovorom neophodne "reforme" postanskih sanducica, a ne u samim sanducicima - a umesto sanducica, inace, opusteno moze da stoji: satelit, platani, "brze" pruge... tj. jos jedan vid izvlacenja love.

Naravno, te sanducice ce moci da prave samo "odabrane" firme koje ispunjavaju "sve uslove i standarde", tj. imaju licencu za proizvodnju koju izdaje lokalni (ne korumpirani) politicar stranke XYZ...




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 04.01.2011. u 18:05 GMT+1]
[ Isak666 @ 04.01.2011. 16:29 ] @
Pa ta zemlja postaje opasni SF :D
EU standardi, al' zguza.

Postanski saobracaj i usluge su iste kao i pre 40 godina, sa tim da su ondasnji zaposleni bar znali sa cim raspolazu.
Moja stara htela da mi posalje jednom CD sa nekim fotkama, a gospodja na salteru je odbila da to uradi jer CD nije original.
A slanje poste u objektima van NS i BG je posebna avantura.

A pouzdanost, tacnost i isplativost tek...
[ staticInt @ 04.01.2011. 16:31 ] @
Sve cirka 20 miliona za sanducice koji su, po mom skromnom misljenju, jedan od najbitnijih faktora za napredovanje ove drzave.
[ serbolicious @ 04.01.2011. 17:05 ] @
Citat:
"Troškove zamene, od oko 10 miliona evra u ukupnom iznosu, snosiće građani."


Mora da Dulic ili neko drugi iz vlasti ima firmu za pravljenje sanducica. Pa ce sada da je prebaci na ujaka i da onda fer i transparentno pobedi na tenderu, bez sukoba interesa. Cena? Prava sitnica: 1000e po sanducetu!
[ djordje1979 @ 04.01.2011. 17:50 ] @
Ovo su verovatno pokupili sa njuz.net.
[ a1200 @ 04.01.2011. 18:02 ] @
Komentar sa B92:
Citat:
Nazalost nije vic. Objavljeno je u "Službenom glasniku Republike Srbije", broj 95 /2010.
Sto smo trazili to smo i dobili.
(MRV, 4. januar 2011 10:15)

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=483530#k4741940

A ima i ova zanimljiva pesmica:
Citat:
Vlada uvjek isto svira,
narod uvjek isto bira
ovdje nikad neće biti mira
u novčaniku 5 dinara sija, RE CE SI JA...
(Aleksandar, 4. januar 2011 12:40)

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=483530#k4742264
[ mulaz @ 04.01.2011. 18:34 ] @
Citat:
tdjokic
Ne znam da li igde funkcionise onaj sistem koji postoji kod nekih sanducica - da postar ima kljuc grupnih vrata za 5 ili 10 sanducica pa ih otvori i onda lakse ubacuje postu, jer mu vrata tada uopste ne smetaju a mozda sam ja to samo sanjao / video u Sloveniji?


Takve imamo mi (4spratna zgrada za 4x13 stanova).

I Slovenija je u EU, i postoje neki standardi*, ali nikako da moraju svi da budu isti!


*mora da ima otvor u koji ide koverat neke 'standardne' velicine, neke minimalne dimenzije, mora da bude zasticen od kise (odnosno toliko zatvoren, da kisa ne pada na postu u njemu), i na njemu mora citljivo da pise prezime.
[ fanfon @ 04.01.2011. 18:42 ] @
Citat:
Za poštanske sandučiće 10 mil. evra
4. januar 2011. | 08:03 | Izvor: Press


Dovoljno je procitati sta je izvor pa ne raspravljati vise o tome...
[ RonJ @ 04.01.2011. 19:30 ] @
Citat:
fanfon: Dovoljno je procitati sta je izvor pa ne raspravljati vise o tome...


Nema ovo veze sa novinama oni su ovo stvarno doneli

Na osnovu člana 42. stav 2. Zakona o poštanskim uslugama ("Službeni glasnik RS", broj 18/05 i 30/10), Republička agencija za poštanske usluge donos

TEHNIČKE USLOVE
za kućne sandučiće

Član 1.

Tehničkim uslovima za kućne sandučiće definišu se uslovi za projektovanje, izvođenje i postavljanje kućnih sandučića, kako bi se omogućilo nesmetano, efikasno i sigurno uručenje poštanskih pošiljaka korisnicima usluga.

Član 2.

Kućni sandučić je sredstvo poštanske mreže namenjeno za uručenje poštanskih pošiljaka i, po pravilu, postavljaju se na ulazu u stambenu zgradu, poslovni objekat, dvorište ili na neki drugi način, u dogovoru sa javnim poštanskim operatorom.

Kućni sandučići mogu biti individualni i grupni.

Individualni kućni sandučići namenjeni su individualnim stambenim odnosno poslovnim objektima, s tim da su vlasnici ovih objekata obavezni da njihovo instaliranje izvrše na mestu koje je dovoljno pristupačno i bezbedno za uručenje poštanskih pošiljaka.

Grupni kućni sandučići namenjeni su za stambene odnosno poslovne objekte u kojima živi ili radi više fizičkih i/ili pravnih lica, s tim da su investitori obavezni da njihovo instaliranje izvrše na mestu koje je dovoljno pristupačno i bezbedno za uručenje poštanskih pošiljaka.
Član 3.
Kućni sandučići se sastoje od:

kućišta,
vratanca sa bravom,
otvora za ubacivanje poštanskih pošiljaka,
okvira za označavanje vlasnika.
Kućište, sa zadnje strane, mora imati odgovarajuće rešenje za pričvršćivanje ili ugrađivanje sandučića na zid objekta, na ogradu ili kapiju na ulazu u dvorište i sl.

Vratanca moraju imati bravu sa ključem, koja se pomoću šarki ili sličnim tehničkim rešenjem pričvršćuju na kućište. Kada su vratanca zatvorena, ona moraju dobro da naležu i zatvaraju unutrašnji prostor predviđen za poštanske pošiljke, kako bi se onemogućio prodor padavina ili neovlašćen pristup sadržini.

Otvor, predviđen za ubacivanje poštanskih pošiljaka, mora imati "češalj" ili slično tehničko rešenje, koje nakon ubacivanja poštanskih pošiljaka u unutrašnjost, onemogućava neovlašćen pristup sadržini kućišta i prodor padavina. Sastavni delovi otvora, u cilju zaštite od povređivanja, ne smeju imati oštre ivice.

Okvir za označavanje vlasnika (fizičko ili pravno lice) postavlja se na prednjoj strani kućnog sandučića.

Član 4.

Materijali za izradu kućnih sandučića moraju biti čvrsti i postojani (nerđajući čelični lim, aluminijum i plastika i dr.), s tim da u pogledu boje, nema ograničenja.

Član 5.

Dimenizije kućnih sandučića moraju biti takve da omogućavaju nesmetano uručenje pismonosnih pošiljaka, bez oštećenja, a to se posebno odnosi na uručenje krupnijih pismonosnih pošiljaka kao što su katalozi, brošure, novine i časopisi, reklamni uzorci i sl.

Najmanje unutrašnje dimenzije individualnog kućnog sandućića su:

dužina 240 mm,
širina 75 mm,

visina 350 mm.
Najmanje dimenzije otvora za ubacivanje poštanskih pošiljaka su:

dužina 230 mm,
širina 30 mm.
Najmanje unutrašnje dimenzije jednog pregratka grupnog kućnog sandučića su:

dužina 75 mm,
širina 190 mm,
visina 390 mm.
Najmanje dimenzije otvora za ubacivanje poštanskih pošiljaka grupnog kućnog sandučića su:

dužina 230 mm,
širina 25 mm.
Kućni sandučići se postavljaju pojedinačno ili u nizu na visni koja omogućava nesmetano ubacicanje poštanskih pošiljaka. Otvor za ubacivanje postavlja se, u odnosu na podlogu, na visini ne manjoj od 700 mm odnosno ne višoj od 1700 mm.

Okvir za označavanje vlasnika najmanje je 50 x 10 mm.

Član 6.

Svi postojeći kućni sandučići moraju se prilagoditi propisanim uslovima u roku od 5 (pet) godina od dana stupanja na snagu ovih tehničkih uslova.

Član 7.

Zamenu postojećih kućnih sandučića u individualnim stambenim objektima finansiraju vlasnici objekata.

Zamenu postojećih grupnih kućnih sandučića u višeporodičnim stambenim objektima ili poslovnim objektima finansiraju vlasnici stanova odnosno lokala. Ako u postojećim objektima, koji su ovim pravilnikom predviđeni za instaliranje grupnih kućnih sandučića, ne postoje ili samo delimično postoje kućni sandučići, postavljanje novih, finansiraju vlasnici stanova odnosno lokala.

Član 8.


Ovi tehnički uslovi stupa na snagu 01.01.2011. godine.



REPUBLIČKA AGENCIJA ZA POŠTANSKE USLUGE
Predsednik Saveta
Dragan Đorđević

Evo i link http://www.rapus.rs/index.php?...=139&Itemid=63&lang=yu
[ Horvat @ 04.01.2011. 19:40 ] @
pa ovo i ono sto je u vesti napisano se bas i ne slaze
ovo je vec, manje vise, normalno resenje

samo mi nije jasno zbog cega je neophodna bravica na postanskom sanducetu koje se nalazi u privatnom dvoristu, kao i zasto je neophodna plocica s imenom
[ mmix @ 04.01.2011. 21:34 ] @
Dokon pop i jarice krsti.

I sta ce biti kad kroz pet godina niko ne zameni? Prestace da isporucuju posiljke? Big deal, ionako se ne secanm kad sam poslednji put poslao nesto a da nije islo kurirom a nije ni nesto posebno skuplje od postexpressa (koji ionako dolazi na vrata zbog potpisa). Sta onda? Nec isporucivati racune? Kad ljudi masovno ne budu placli racune jer ih nisu dobili javne firme ce izvrsiti pritisak ili ce zaobici postu. Smesni su kao bioskop, i to ne obican nego onaj iz maratonaca

I hoce komsijiski da utvrdjuju neispravnost sanducica ili ce postari da nose snajderske metre da mere na licu mesta? "Jel pero jel ti se ovo sanduce cini uzim od propisanih 75mm? Jes valal ima 74, cepaj postu"
[ tdjokic @ 04.01.2011. 21:39 ] @
Citat:
Horvat: pa ovo i ono sto je u vesti napisano se bas i ne slaze
ovo je vec, manje vise, normalno resenje

samo mi nije jasno zbog cega je neophodna bravica na postanskom sanducetu koje se nalazi u privatnom dvoristu, kao i zasto je neophodna plocica s imenom
Da citiram samog sebe:
Citat:
Cesto imam utisak da su i nasi novinarti "novokomponovani" - vecinu stvari rade nepotupuno i netacno, pa iz njegovog clanka tesko prepoznas sta je masta a sta istina.
a klinci iz komsiluka se obicno ubrzo postaraju za plocice sa imenom i slicno.

Jos nesto mi nije jasno - ima ljudi koji prave sanducice za postu sami, recimo ja. Imali smo kucu na Dedinju, na lokaciji koja je tada bila obicna a sada je elitna (300 metara od Pinka). Veliki plac, 1000 m2, lepa basta. U nekom trenutku nadahnuca napravim ja "sanduce" za pismo velicine i oblika omanje kucice za psa odnosno povece kucice za ptice. Drveno, krov oblozen limom, postavjeno tacno tako da postar sa lakocom sa ulice ubaci postu u njega (na dve solidne aluminijumske cevi, visoko od zemlje) a mi od pozadi imamo vratanca sa jakim magnetom, pa tu uzimamo postu. To sanduce je ispunjvalao vecinu zahteva iz ovog propisa i bilo je svima interesantno i godinama je trajalo.

Srece se tu i tamo jos po neka slicna stvar ali svejedno mislim da je vecina sanducica standardno i da zaista nije bilo potrebno da nam neko donosi propis koji nas upucuje u tako komplikovanu cinjenicu da "Kućište, sa zadnje strane, mora imati odgovarajuće rešenje za pričvršćivanje ili ugrađivanje sandučića na zid objekta, na ogradu ili kapiju na ulazu u dvorište i sl." Kako bi sanduce moglo da sluzi svom vlasniku ako nema "odgovarajuce resenje za ...". Ovi ce uskoro doneti i pravilnik sta je voda i da mora da bude mokra ! A ono moje legendarno sanduce bas nije imalo "sa zadnje strane" odgovarajuce resenje, nego su cevi - nosaci bili sa bocne strane, e
[ stil @ 04.01.2011. 22:04 ] @
Koliko sam razumeo bitne su gabaritne dimenzije. Spolja može da izgleda kako hoćeš.
[ 3way @ 04.01.2011. 22:10 ] @
Mene najvise zanima koja ce to firma da pravi propisane sanducice i da li cu ja moci da prebijem postanskog sluzbenika kada mi razbuca posiljku?
[ a1200 @ 04.01.2011. 22:37 ] @
Mene zanima zasto prepametni gos'n iz poste ne odgovori na pitanja:
Zasto postari ne ubacuju posilku do kraja u postansko sanduce (koje je btw. propisne velicine sve sa cesljem)?!
Jel' to neko kontrolishe?
'Oce l' neko biti odgovoran za to? ... ili su i za to krivi ovi "nestandardni" sanducici?

Aaah, cekaj, pa ovo kod mene je standardni sanducic... sve po propisima - ali opet, zasto bilo sta raditi (?), najbolje da sacekmo da nam EU naredi da postari svoj posao pocnu da rade kako treba, ne kradu posiljke, ne potpisuju se sami (falsifikuju potpis) na preporucenim pismima, a obicna pisma/racune pocnu da ubacuju do kraja u za to predvidjeno sanduce.

Mozda da sacekamo da nam EU naredi i da se smeni ovaj gos'n postarski... koji ocigledno ne zna kako funkcionishe posta u Srbiji, a prima platu za to, iznoseci teorije o postanskim sanducicima kao opravdanje za nerad sluzbe za koju je odgovoran...
[ Count Zero @ 04.01.2011. 22:42 ] @
Citat:
Zasto postari ne ubacuju posilku do kraja u postansko sanduce (koje je btw. propisne velicine sve sa cesljem)?!

Olakšavaju ti da možeš da uzmeš pismo bez mučenja sa pronalaženjem ključića i otključavanjem (a pune ti ruke kesa i stvari).
[ 3way @ 04.01.2011. 22:59 ] @
Citat:
a1200
Zasto postari ne ubacuju posilku do kraja u postansko sanduce (koje je btw. propisne velicine sve sa cesljem)?!


Zato sto su stoka...
Ja sam imao slucaj da mi je postar nagurao nekoliko CD-ova u sanduce...znaci nagurao, a ne stavio..a imamo sasvim ok sanducice...to je sve lepo moglo da stane...Nekim cudom nijedan nije slomljen...
[ tdjokic @ 05.01.2011. 00:31 ] @
A ja bas porucio ovakvo sanduce, sa belim pantalonama i sad moram da ga vracam nazad u SAD :-). Ma dobro, sanduce cu vratiti ali cu "pantalone" zadrzati.



A u pismu pise: "Nisi po standardnu!"
[ vlada131 @ 06.01.2011. 21:48 ] @
He, he...sve bolje i bolje:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=484181

Citat:
Došlo vreme da se menjaju sandučići
6. januar 2011. | 22:15 | Izvor: B92 Beograd -- Pored novih pasoša, ličnih karti, registarskih tablica na red su došli i novi poštanski sandučići. Od ove godine i oni moraju biti funkcionalniji, a i skuplji.


Svi vlasnici stanova i kuća u Srbiji moraće da zamene svoje poštanske sandučiće do 2015.godine, što će ukupno koštati građane punih 10 miliona evra.

Ako je verovati proračunima proizvođača, procenjuje se da će novi sandučići pojedinačno koštati i do hiljadu dinara.

U Republičkoj agencije za poštanske usluge negiraju da su razlozi donošenja ove odluke usklađivanje sa Evropskim standardima, kako se u medijima navodilo,već samo uvođenje reda u poštanski saobraćaj koji funkcioniše divlje i neuređeno.

Kako će proces zamene teći i da li će ceo trošak snositi samo građani u „Pošti Srbije“ još uvek ne znaju.



[ vladd @ 06.01.2011. 23:22 ] @
Meni se cini da su totalno podivljali

Iduce godine, na leto, mislim da ce kompletna republicka postanska agencija na beskonacno dug odmor, bez socijalnog programa

Poz
[ 3way @ 07.01.2011. 01:17 ] @
A sta ako vlastima dostavimo slicice totalno razlicitih sanducica iz EU?
oce to da znaci da ne moramo da imamo iste ili ce da naplacuju kazne ako neko ima isti sanducic kao komsija?
[ MagicMaster @ 07.01.2011. 08:13 ] @
Au, ovo je strašno .... pa ne mogu da verujem šta čitam, sunce im kalaisano .... pa ovo nije više normalno ..... šta je sledeće? Svi ista odela, kao u S. Koreji ? A koje će da šije samo jedna firma, naravno .....
[ elmagico @ 07.01.2011. 08:36 ] @
U Srbiji se definitivno sve radi naopacke, nisam ja protiv standarda i pravila, ali pricati o sanducicima, a imati toliko vaznijih problema da "NE"kazem zivotnih to je apsolutno glupost.
[ pantic68 @ 08.01.2011. 19:36 ] @
ja sam umesto sandučeta nabavio kera.
[ milance_kg @ 08.01.2011. 21:44 ] @
Evo sve bijem nogama u d*pe da nabavim, a postaru nemoj da se desi da mi ne donese neku postu... necu dalje :)

p.s.

Retardi, i ovako sve moram kurirskim sluzbama da obavim, a ove dokone budale...
[ Milojkovic @ 13.01.2011. 23:56 ] @
Poenta cele price je u zamajavanju naroda i kupovini vremena.Znate onu scenu iz Balkan Ekspresa kad Bora Todorovic pokazuje kucu svoje tetke,dok dzepari naivcinu u vozu.
E to isto radi ovaj rezim, zamajava nas kojekakvim izmisljotinama ne bi li se mi bavili tim "problemima" dok nam oni peljese dzepove i pricaju pricu o Evropskoj uniji i tamosnjem redu i zakonu.
Resenje postoji i dato je nastavku filma gde ste videli kako je prosao "pokazivac tetkine kuce"
[ Isak666 @ 17.01.2011. 23:05 ] @
Somborac :))

[ pisac @ 18.01.2011. 21:15 ] @
Propuštate u stvari poentu:

Citat:
Dimenizije kućnih sandučića moraju biti takve da omogućavaju nesmetano uručenje pismonosnih pošiljaka, bez oštećenja, a to se posebno odnosi na uručenje krupnijih pismonosnih pošiljaka kao što su katalozi, brošure, novine i časopisi, reklamni uzorci i sl.


Dakle, treba da vam bude jasno da je to samo zato da bi građani bili primorani da primaju kataloge, brošure, novine, časopise, reklame uzorke, i slična nepotrebna i netražena sr*nja. Ako mislite da nije zavera, varate se. Građanin treba da postane potrošački rob koji će da se kljuka prospektima, brošurama, katalozima, uzorcima, i to tako mora da bude! Sve po zakonu!

Ja recimo ne želim to da primam. I nemam nikakav razlog da povećavam sanduče da bih primao to što ne želim. Uzgred, kada svratim do jedne kućice u jednoj EU zemlji koju povremeno obilazim, i gde imam svoje (propisano) enormno sanduče (sandučinu) za poštu, to enormno sanduče je puno i prepuno upravo tih gluposti koje su navedene u onom gornjem citatu. Od prave pošte ima nekoliko pisama/računa, i to taman toliko koliko bi bez problema stalo u normalno Jugoslovensko (socijalističko) mikrosanuče u zgradama. Sve ostalo su EU potrošačka sr*nja.
[ Isak666 @ 18.01.2011. 21:22 ] @
^^
Onda narucis besplatno nalepnicu za sanduce gde stoji da neces reklame http://www.kaufda.de/umwelt/bitte-keine-werbung-aufkleber/

Big deal.
Volis da preterujes.
[ Ivan Dimkovic @ 18.01.2011. 21:27 ] @
Citat:
pisac
. Uzgred, kada svratim do jedne kućice u jednoj EU zemlji koju povremeno obilazim, i gde imam svoje (propisano) enormno sanduče (sandučinu) za poštu, to enormno sanduče je puno i prepuno upravo tih gluposti koje su navedene u onom gornjem citatu.


Kao sto ti Isak666 kaze, ocigledno nisi nalepio da NE ZELIS reklame - sasvim normalna stvar, i posle toga reklama nema.

Bar u civilizovanim zemljama - meni su reklame stizale dok nisam stavio na sanduce poruku da ih ne zelim, posle toga nista. A svi sem jednog komsije imaju iste nalepnice - reklo bi se da paper SPAM nije bas veliki market.

Ah da, sta je ta sitnica da ti kvari teoriju zavere... zaverama fakti nikada nisu bili problem :)

Jedini koji se mozda ovajde od toga su lokalne picerije, prodavci kola i sl... jeste, to je opsta finansijska sila na nivou EU koja sprovodi svoje zavere kroz globalni standard za visinu i sirinu sanduceta, kako ne bi morali da savijaju papirce ili ne daj boze katalog rostilja i grickalica... hesus.

[ pisac @ 18.01.2011. 22:29 ] @
Možda te nalepnice u Nemačkoj funkcionišu. I možda ih tamo niko i ne odlepljuje Ovde (u Srbiji) takve nalepnice recimo i ne postoje a i da postoje ne bi značile ništa. A i u EU zemljama izgleda postoje razlike oko tih nalepnica i njihovog poštovanja ili ignorisanja.

A što se tiče zavere , nemojte mi reći da je to palo napamet ovim našim poštarima samo od sebe? Ma dajte, naravno da je na to uticao neko iz EU, pa im se i sasvim prirodno omaklo da to tako treba zbog EU. Ovde se sve radi onako kako kaže neko iz EU (ili USA), a taj ima svoje razloge zašto to kaže.

Vi tamo izgleda ne razumete da ovde uopšte ne stiže toliko tih velikih prospekata i brošura i drugog potrošačkog đubreta, kao kod vas. Ali nekome je odjednom dunulo da do 2015. godine svi moraju da imaju velike sandučine da bi primili gomilu tog đubreta - po zakonu.

Nemojte biti toliko naivni. EU hoće tržište, a da bi dobila tržište treba prvo građane da pretvori u potrošače (tj. konzumere)
[ 3way @ 18.01.2011. 22:32 ] @
Sad ces jos da kazes da imamo velike hard diskove i mnogo mesta na email nalozima da bi primali jos vise spama nego sto ga primamo...
[ pisac @ 18.01.2011. 22:34 ] @
Jel ti neko rekao da moraš da imaš veliki hard disk i mnogo mesta na e-mail nalozima da bi ušao u EU?

Ako jeste, onda si u pravu
[ 3way @ 18.01.2011. 22:36 ] @
Siguran sam da ce da donesu neki propis.
Nema TB, nema EU.
[ Shadowed @ 18.01.2011. 22:36 ] @
Cekaj, bre, jbt. KAKO ti mislis da te oni primoravaju da primas sve to tako sto uvode drugacije sanduchice??? Mislim, nema veze nalepnice, ali ako ti je neko to ubacivao do sada i sada ce isto tako, ako nije - nije. Ako si bacao do sada, i od sada ces. Kako neko moze da te primora da... Mah.. garant' se zezas, ovo je previse cak i za tebe...
[ Isak666 @ 18.01.2011. 22:42 ] @
@pisac

Ti si pricao o EU, takav si odgovor dobio.
E sad kako povezati prvi zakljucak 'oce kao i u EU da rade sa ovim drugim u Srbiju nije tako kao u EU, pa ce to funkcionisati - nemam pojma.

Sve je spremno, kesa svi imaju, trziste je otvoreno za uvoz - samo se cekaju sanducici da krenu sa krljanjem robe. A posto u Srbiji neko guli nalepnice - nema spasa.

Ljudi mogu da se lupaju nogama u straznjicu kad dodju u situaciju da im je sanduce puno prospekata, jer ce znaciti da mogu to i kupiti.



Nego i ja bih se cimao sa tajnim planovima i raskrinkavanjem EU zlocinaca da imam jednu kućicu u jednoj EU zemlji ;)
Svi revolucionari su imali khm khm ... bazu iz koje udobnije mlate gloginje tudjim alatkama.
[ pisac @ 18.01.2011. 23:39 ] @
Citat:
Shadowed: Cekaj, bre, jbt. KAKO ti mislis da te oni primoravaju da primas sve to tako sto uvode drugacije sanduchice??? Mislim, nema veze nalepnice, ali ako ti je neko to ubacivao do sada i sada ce isto tako, ako nije - nije. Ako si bacao do sada, i od sada ces. Kako neko moze da te primora da... Mah.. garant' se zezas, ovo je previse cak i za tebe...


Ne vredi sa vama, da vam igra mečka pred očima ne bi ste je videli. Lepo su čak i rekli: zbog EU. I vi opet istu priču.

Ma komedija.

Količina potrošačkih prospekata i kataloga koja stiže u EU zemljama je daleko veća od ovoga što stiže sada kod nas. Tolika količina ne bi mogla ni da prismrdi sadašnjim sandučićima. Dakle, ljudi se jednostavno pripremaju za ekspanziju tog đubreta koje će početi da pristiže i kod nas uskoro. I to zbog EU. Lepo rečeno (omaklo se nekome).

Jasno? Pa naravno da nije jasno, ali ja vam više ne mogu pomoći. Što sam mogao da nacrtam, nacrtao sam.
[ Isak666 @ 18.01.2011. 23:50 ] @
Pa vecina gradjana zeli u EU, sami ispunjavate EU standarde jer to vecina hoce - sta je sad tu nelogicno?

Postanski saobracaj je standardizovana usluga i jedino sto se ovome moze prigovoriti jeste da se radi zguzni princip kao i uvek - prvo bi trebala sama usluga da pocne standardizovano da funkcionise.

Samo, sta ti kontas ko ce ti ubacivati nesto u sanduce?
Kad odes u svoju kucicu u EU cije prospekte nadjes?

Sto ne kazes kolika je kolicina pisama u tvojoj kucici u EU ili kucicama tvojih komsija koje dobijaju od banaka, firme, osiguranja i slicno jer se sve radi legalno uglavnom, pa se o svemu dobija pismeno obavestenje?
Ili koliko tog kataloga ljudi sami narucuju?

Pa covece to je katalog - korisna stvar, ako ti treba / ako ti ne koristi - imas kantu.
[ pisac @ 19.01.2011. 00:05 ] @
Količina zvaničnih pisama nije veća nego ovde, čak je i manja pošto je tamo (u dotičnom slučaju) običaj da se šalju na dva ili 3 meseca. A sve što si rekao ne menja ni za milimetar ovo što sam ja rekao (da je namerno, i da je razlog neki malo manje zvaničan i manje eksponiran). Dakle, ljudi treba da postanu potrošački robovi. To što ti, Dimković, i još nekolicina neće postati potrošački robovi (mada za Dimkovića nisam siguran ) to ne znači da neće postati ovi drugi neobrazovani ili drugačijeg mentalnog sklopa. Evo, lično moj ćale guta sve te proizvode iz raznih (retkih) prospekata koji stižu nabijeni do pola u ovo malo (socijalističko) sanduče. Čovek je u penziji i ne zna šta će sa sobom. Kada budemo imali veće sanduče - po zakonu - onda će on moći da guta i mnogo veće količine tih budalaština.

Ja sam dosta crtao. Ko je shvatio, shvatio je. Ništa nije slučajno.
[ Isak666 @ 19.01.2011. 00:14 ] @
Sta je obicaj da se salje na dva tri meseca?
Isecak o plati? :D
Covece ne postoji jedna jedina stvar koju sam uradio ovde a da nisam dobio pismo u kojem me obavestavaju da sam to uradio :D

Pusti me te zvake kako u Srbiji dobijas vise zvanicnih pisama, to je smejurija najobicnija.
Katalozi postoje samo tamo gde ima para i oni su samo jedan deo postanskog saobracaja, tako da budi sretan kad se ova faza pretvori u fazu gde imas izbor da uopste uzimas u obzir hoces li kupiti kuhinju ili letovati na Majorci. I da ti jos stize na noge.
Ili kad ti dodje svaki mesec uredno sta si uplatio osiguranju, koje ti stanje u banci, jel ti legla plata, jel ti vracaju lovu za uplacenu struju i tako..

Ja licno dobijam kataloge koje sam sam narucio. Takodje i jedan magazin i jedan nedeljnik.
Ostalo ni ne ulazi unutra jer imam cudotvornu nalepnicu.


Ti trtljas samo da bi potvrdio svoje neke stavove.
Revolucionar...
[ pisac @ 19.01.2011. 01:07 ] @
Od dvestotinak sandučića sa kojima se srećem redovno, samo dvojca ili trojca primaju kataloge/novine koje su sami želeli da primaju (u vreme socijalizma ih je bilo više, jedno 5-6: razne borbe, pobede, i slična soc-realistična baljezganja). Od njih (ovih što sada primaju) je jedan sam sebi postavio veće sanduče. To je dakle, da budemo najoptimističniji, 1-2% populacije koji zaista želi da prima A4 kataloge i novine u svojim sandučićima. Ajde, da budemo ludi pa da kažemo neka bude čak i 5%.

Da li je ovaj propis/zakon pravljen kako bi ostalih 95% naroda primorao da imaju velike sandučiće samo zato da bi zvrjali prazni? Hehe, ne bih rekao. Zna se šta će u njih da ide, želeli oni to ili ne, trebalo to njima ili ne...

Veliko sanduče služi upravo za ono što je navedeno u samom "zbog EU" obrazloženju:
Citat:
...a to se posebno odnosi na uručenje krupnijih pismonosnih pošiljaka kao što su katalozi, brošure, novine i časopisi, reklamni uzorci i sl.

Lepo su vam rekli da je "zbog EU", i lepo su vam rekli šta će stizati u tim velikim sanducima, i lepo znamo da to ovde koristi samo 1-5% populacije. Ali će eto svi morati da imaju sandučine.

Ali neeee, ne vredi vama pričati. Čak i kada je očigledno, nije tako, jer mi ne želimo da bude tako. Aha, kako da ne. Zato je i moguće vladati ovim (i onim) narodom kako kom manipulatoru dune, terati ga u obor u kome želimo da bude, da radi ono što želimo da radi, da voli ono što želimo da voli.

P.S. Tamo negde, izvodi iz banke idu na 3 meseca, računi za telefon i internet na 2 meseca, pisma od raznih službi idu i ređe. Čak i da je trostruko od toga, sve to staje u socijalistčko sanduče bez problema. Jedino ne može da stane konzumerističko ispiranje mozga u obliku netraženih kataloga i netraženih uzoraka i netraženih brošura
[ Isak666 @ 19.01.2011. 01:17 ] @
To je sve moguce u paralelnom univerzumu salonskih revolucionara sa kucicama po Fracuskoj, gde nema online bankinga u celoj zemlji ili se ne moze podici 500€ odjednom ili sta sve nisi pisao ranije.

U realnosti nalepis na sanduce da ne primas reklame i zavrsis sa novim svetskim poretkom.






[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 19.01.2011. u 02:33 GMT+1]
[ pisac @ 19.01.2011. 01:49 ] @
U tvojoj realnosti se zbog 1-5% populacije donosi propis koji tera i ostalih 95% da se prilagode njima? I to je jedini razlog? Aha, hoće i to, u tvom mikrouniverzumu koji je po spoznaji u stvari samo deo pravog univerzuma u kome važe neka kompleksnija "relativna" pravila od onih očiglednih "njutnovih".

P.S. Nađi mi banku tamo koja ima online banking, i imala ga je pre 5 godina. Internet je tu, daj samo link.
[ Isak666 @ 19.01.2011. 07:34 ] @
Ovde su ti uporedjene sve usluge online bankarstva u FR http://www.banketto.fr/comparatif/comparatif-banque-ligne.html pa biraj.

Na osnovu cega si ti zakljucio da 1-5% stanovnistva zeli da prima nesto vise od pisma?
Ja ne znam kako je kod tebe, ali u NS se vec odavno primaju katalozi raznih marketa ili lokalnih fast food likova.
Koja promena ce sad nastupiti? To jest za pet godina, posto se ima toliko za izmenu sanduceta od plafon 1000 din.
Mislis da ce ti neko besplatno ubacivati kataloge od trista strana za celu godinu? Nece. Posebno ne u Srbiji.

Mislis da je Srbija pravi pocetak za sprovodjenja plana probljavanja putem kataloga, jer do sad to nigde ne uspeva, obzirom da je dosta nalepiti da neces reklame?

Mislis da je samo papirna reklama stajala izmedju budzeta prosecnog Srbina i silnih kompanija i lanaca marketa iz EU?
Ti stvarno mislis da 95% ljudi deli tvoje misljenje da je gledanje kataloga bivanje robom i da nemaju nikakvu kontrolu nad svojim potrosackim impulsima, pa ne mogu da bace kataloge u kantu ako iste dobiju?

Onaj ko kupi nesto sto je van njegovog budzeta tom nije kriv katalog (ako izuzmemo sve reklame na tv btw).
Onaj ko kupi nesto iz kataloga, a da ima mogucnost za to, zivi u jednom mestu koje se zove - realnost.
Jer retko ko muze svoju kozu za mleko, stavi kozu za cipele, lovi divljac za veceru. Obicno kupe to.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 19.01.2011. u 08:47 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2011. 19:23 ] @
Citat:
pisac
Ne vredi sa vama, da vam igra mečka pred očima ne bi ste je videli. Lepo su čak i rekli: zbog EU. I vi opet istu priču.


Ti si malo previse opterecen sa EU i "zaverama" :-)

Nema apsolutno nikakve logike u ovome sto pricas, stavise - ako se malo detaljno udubis u cinjenice primetices da standardizacija postanskog sanduceta ni na koji nacin ne povecava niti smanjuje SPAM. Ta akcija ima jedino veze sa obavezom poste da dostavi posiljke odredjenog formata i standardizacija samo omogucava laksu garanciju te usluge bez nepredvidjenih problema.

Yep, poste u civilizacijama imaju i obaveze i odgovaraju za ostecenja posiljki, ukljucujuci i pisma... neverovatno totalno, mozes misliti.

Nije nikakav problem "presaviti" reklamu i u malo sanduce, pa i katalog - to svakako ni jednog SPAM-era nece spreciti da ti uvali reklamu... smesno je uopste traziti nekakvu zaveru u standardizaciji velciine postanskog sanduceta. Da ne pricamo o uspesnosti kataloskih prodaja... jbt, ja sam dobio par kataloga preko poste za svih ovih 9 godina u DE (reklame sam prestao da primam pre 2).... izgleda nije bas neki zesci market... :)

Takodje, nije nikakav problem prilagoditi kataloge manjem formatu sanducica... kao sto se to i radi tamo gde ih ima.

Neko ti je rekao vec da je to kao nalazenje zavere medjunarodnih spam-era u rastu velicine HDD-ova. Klasican primer totalno iracionalne "teorije" koja nema veze sa realnoscu, ali odzvanja u necijoj glavi gde taj neko vidi "vezu". Hej, spameri imaju interes --> to je razlog.

To je nacin razmisljanja koji mozes imati i koga se mozes drzati eventualno na vrlo visokoj dozi kanabisa - poznato je da izaziva skok paranoje kod nekih, pogotovu ako sadrzi vecu dozu THC-a. Pretpostavljam da je razlog poremecaj "opaljivanja" neurona i formiranje zakljucaka na osnovu veza bez kriticne analize.

Ako to neko radi bez kanabioida u svom sistemu, onda je to vec zabrinjavajuce.

Citat:
pisac
U tvojoj realnosti se zbog 1-5% populacije donosi propis koji tera i ostalih 95% da se prilagode njima? I to je jedini razlog? Aha, hoće i to, u tvom mikrouniverzumu koji je po spoznaji u stvari samo deo pravog univerzuma u kome važe neka kompleksnija "relativna" pravila od onih očiglednih "njutnovih".


Da, to je normalno - zove se civilizacija. Ali je za neke i dalje cudan pojam :)

Isto kao sto postoje propisi za invalidski pristup i vise ne mozes da gradis komercijalni objekat po mnogim EU zemljama bez toga, iako su invalidi <1% civilizacije.

Uredjena drzava nije samo skup interesa proseka vec postoje i propisi radi bolje organizacije sistema.

Inace ne bi dogurali mnogo dalje od feudalizma.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.01.2011. u 20:36 GMT+1]
[ ventura @ 19.01.2011. 20:06 ] @
Vezano za spam u sandučićima... Prolazim pre neki dan pored nekog ulaza u zgradu i primetim dvojicu tipova pored intefona kako redom pritiskaju sve dugmiće.. U sred pritiskanja neko se javlja sa druge strane i ovi kažu "treba samo da ubacimo reklame" i zvrrrrr vrata se otvaraju... Ono, bar da su izmislili nešto tipa "komšija, samo tetki lek da odnesem" i sl. nego ljudi otvoreno kažu "došli smo da ubacimo reklame" i neko od stanara ih pusti u zgradu... I posle odakle tolike reklame po sandučićima.
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2011. 20:11 ] @
To je zla EU lobotomizirala casne stanovnike Srbije pa otvaraju vrata ubacivacima reklama :)

A kada se standardizuju sanducici, ubacivanje ce ici jos brze, jos lakse... kud ces veci dokaz za 3ABEPY!!!!
[ milance_kg @ 19.01.2011. 20:43 ] @
Ma ok-ej to, nego spam pred kucnim pragom...
U roku mesec dana dva puta ovi iz Kirbija i jednom jehovini svedoci :),
cak sam ove prve nazvao sektom, a ove druge da se slazemo oko hriscanskih nacela i da samo dzabe gube vreme sa mnom :)
[ pisac @ 19.01.2011. 20:48 ] @
@Dimke

Upoređivanje poštanskih sandučića sa prilazima za invalide je totalno besmisleno na više nivoa. Invalidi treba da imaju pristup javnim i drugim ustanovama i firmama, ali ja kao graditelj sopstvene kuće za sebe ne moram uopšte da se obazirem na ikakve potrebe invalida. Dakle, šta ima neki "invalid" zastupljen sa 1-5% da naručuje kataloge A4 koji će stizati u moje sanduče? Da čujem logiku?

Stvar je vrlo jasna, i vrlo lako rešiva jednostavnom poštanskom odlukom: Individue koje nemaju odgovarajuće sanduče za prijem velikih pošiljki, moraće da idu u poštu po svoju pošiljku jer pošiljke ne mogu biti uručene.Ili će pošiljke biti uništene. I onda će oni koji žele da primaju A4, sami sebi ugraditi veliko sanduče. Bez ikakvih propisa, primoravanja, i sličnih budalaština. Kao što uostalom i znam čoveka koji je već sam to sebi ugradio jer prima takve pošiljke.

Ali, ovde je stvar kristalno jasna. Lepo je rečeno da je to "zbog EU", lepo su rekli i šta će da se prima u tim velikim sanducima, lepo i znamo da procenat populacjie kome to realno treba nije već od 5%. Treba biti jako "nepametan" pa ne videti da je tu i neki drugi interes u igri.

To što ti nisi kupio nešto to nije uopšte relevantno za većinu populacije, jer ti (i još nekolicina ovde) nisi baš na (niskom) intelektualnom nivou većine populacije. Ali treba još da proradiš na tome da vidiš i šta se krije iza brda.

Što se tiče "EU zavera", nije to nikakva teška zavera već je jednostavno način da se stanovništvom umereno manipuliše i da se usmerava tamo gde neko želi da se usmerava. I to je činjenica (znači, nije ni teorija, već čista činjenica) već duuuugo vremena. Eno, i onaj stub foruma Lesli je dao u nekoj drugoj temi link ka tipu čija je teza svojim primenjivanjem u praksi izazvala pre više decenija bum potrošačkog društva (sa imputiranjem želje ka materijalnom u samo društvo), a potrošačko društvo i dalje raste i postaje sve potrošačkije. Dakle, nikakve kvazi-zavere već čiste gole činjenice o tome da neko itekako razmišlja o tome kako da najbolje manipuliše stok.. pardon, narodom, kako bi ostvario svoje ciljeve.

Treba biti ili jako nepametan ili pod jakom konzumer-anestezijom da se ove činjenice ovako jasno poređane ne prihvate.
[ Isak666 @ 19.01.2011. 23:07 ] @
Ajde odgovori mi konacno na osnovu cega si zakljucio da je 1-5% stanovnistva za neku posiljku vise osim pisma?
Na osnovu iste logike kojim si zakljucio da u FR nema online bankinga?

Covece, katalozi se vec dele.
I to u ovo koje nije vece od ovog

Ali Press rekao da se krade, onda mora biti tako.
10 mil € na 10 mil stanovnika za 5 godina - ne bi li se obrtao nenormalan profit koji samo sanducici sprecavaju.


[ 3way @ 19.01.2011. 23:15 ] @
Citat:
pisac:I to je činjenica (znači, nije ni teorija, već čista činjenica) već duuuugo vremena.


Da, to je isto cinjenice kao americki zatvori koji ce da eksplodiraju, beskonacan kriminal u Americi itd. To je tvoja projekcija i tvoja zelja. U tom slucaju cinjenica je da se kriminal u USA SMANJUJE tokom polednjih 20 godina. To to uopste ne priznajes, nego furas svoju pricu.

Dakle, ni ovo nije nikakva cinjenica, nego tvoja proizvoljna projekcija stvarnosti.
[ pisac @ 20.01.2011. 00:20 ] @
I niko da mi objasno zašto 95% ljudi treba da prilagođava svoje sandučiće za ono što nema potrebe da prima?

Citat:
Isak666: Ajde odgovori mi konacno na osnovu cega si zakljucio da je 1-5% stanovnistva za neku posiljku vise osim pisma?
Na osnovu iste logike kojim si zakljucio da u FR nema online bankinga?


Na osnovu toga što zadnjih XX godina imam uvid u to šta se stavlja u dvestotinak sandučića u komšiluku gde sam živeo, i gde sada odlazim da posetim ćaleta.

I, da, to je ista ona metoda na osnovu koje sam i zaključio pre 5 godina da ne postoji online banking u Francuskoj. Da si pogledao malo detaljnije sajt, možda bi uspeo da pročitaš ovo:

Citat:
Le marché de la banque en ligne s’anime en France depuis 2008/2009. Ainsi, e-LCL revendique l’accès à tous les services bancaires depuis son site internet. Jusqu’alors seuls les services les plus courants étaient accessibles sur le web pour les banques.

De la consultation des différents comptes, à la mise en place de virements ponctuels, des fonctionnalités pratiques, mais on ne pouvait réellement se passer d’agences bancaires car certaines opérations restaient à réaliser avec son chargé de compte.

e-LCL va un peu plus loin en 2009, en permettant d’effectuer des demandes en ligne, qui restaient jusqu’alors à effectuer en agence. Ainsi, la demande même de crédit immobilier peut s’effectuer en ligne sur e-LCL. Une petite nouveauté pour l’activité des banques en ligne. e-LCL s’engage du reste à répondre dans l’heure à cette demande... Alors du web marketing sur les banques en ligne ou un réel avantage ? A vous de réponse ! Publiez vos avis !


Ostavljam ti google translate da protumačiš šta tu piše i koje se godine pominju!
[ milance_kg @ 20.01.2011. 00:34 ] @
Alo ljudi, treba postansko sanduce :)

Posto planiram da stavim u njega postarku koja kevi maznula pre 2 god penziju, pola :)
I jos mi onako bezobrazno nesto dobacuje, neka je... pukao mi film kad mi nije donela racun za
'telekomunikacione usluge' za novembar... mnogo se lepo vidim zivi u toj posti :)

Neka bagra jos malo :)
[ Isak666 @ 20.01.2011. 07:50 ] @
Pisac,

ti si smejurija od coveka.
Kakve veze ima sta je bilo pre 5 godina, kad si ti nama objasnjavao 2010. da ne moze da se uradi ebanking u FR, a evo sam si sebe demantovao? :D

A ovo da si video sta komsijama ubacuju u sanduce koje je istih dimenzija kao i vecina sadasnjih - mozes pricati negde drugde.
Tako i ja mogu reci da 95% ljudi zeli sve to, kad bi gledao Svabe jer im je kataloska prodaja razvijena.

Ali samo kad bi to imalo neke veze.
Ovima se moze zameriti da bi trebali prvo uslugu da poboljsaju, pa onda i da urade ovo.
Ali ken*ati kako je ovo sve zbog nekih kataloga - pa covece, ljudi sad vec narucuju posiljke vredne par hiljada eura postom koliko je postanski saobracaj razvijen i pouzdan, a ti kontas da je posao u nekim katalozima i kebapdzinicama.



Ajd ti lepo po lovu od kirije od tatinog/tetkinog stana u FR, pa onda objasnjavaj srpskim picerijama, prodavnicama, majstorima i slicnim da ne trebaju da ubacuju nista u sanducice i da se ne reklamiraju, niti da citaju to ljudi i da vide gde ima sta jeftinije - da ne postanu potrosacki robovi.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 20.01.2011. u 09:01 GMT+1]
[ pisac @ 20.01.2011. 08:27 ] @
Površnost je jako loša osobina, neće ti doneti nikakve koristi u životu, samo štete.

Prvo mi daješ link koji nisi ni pogledao, gde lepo piše da je e-banking u francuskoj uveden tek 2008/2009 godine što nisi ni primetio, a onda napadaš mene opet dajući neki link, opet površno jer opet nisi primetio:
Citat:
pisac:To sam lično pitao u LCL (Le Crédit Lyonnais) pre više godina, i bukvalno su mi to tako objasnili,
ili ovo:
Citat:
pisac: Tako je bilo kada sam ja pitao pre nekoliko godina. Posto sam posle otvorio racun u DE, vise se nisam zanimao za status te FR budalastine


A u sandučiće koje pominjem ne može da stane pošiljka A4, tako da dobro znam ko ih sve prima jer im štrče iz procepa.

I što se tiče razvijene kataloške prodaje kod tebe, jel neko kaže da to neće biti i ovde? I da to ljudi neće želeti uskoro (kad im neko imputira želju u mozak) kao što žele tamo? Šta je starije, kokoška ili jaje? Valjda ti je jasno da sam upravo rekao da se zbog toga i uvode sanduci za veliku poštu, da bi ljudi primali kataloge i brošure i reklamne uzorke (što i lepo piše u obrazloženju). I da je to okosnica sve ove rasprave: to se namerno radi, upravo da bi bilo to o čemu ti upravo i pišeš. I to je direktiva iz EU (u kojoj ti živiš i u kojoj je to već razvijeno). I upravo o tome i ja pišem.

Pametnom dosta.

Ako misliš da i dalje diskutuješ sa takvim površnim shvatanjem i pamćenjem, zaobiđi me lebati, ignoriši i slobodno me smatraj budalom. To ti niko ne brani



[Ovu poruku je menjao pisac dana 20.01.2011. u 09:37 GMT+1]
[ Isak666 @ 20.01.2011. 09:04 ] @
Ma ajde :))

E upravo si citirao svoju taktiku koju primenjujes uvek - izvlacenje.

Tako je bilo i na toj temi za bankarstvo:
Citat:
Isak666: Ma nije to nikakva zabrana za privatna lica :)
Mozes bez problema to odraditi preko BNP Paribas Bank.

Mozda si pitao zadnji put pre desetak godina ;)
Pazi, vreme ume da iznenadi.


a ti mi odgovori
Citat:
Pisac: Možda, ali ne ako ti je sedište računa u Francuskoj.


Ali tebi detalji nikad nisu bili problem.
E banking nije uveden 2008/09 u FR nego neke usluge, posto -gle cuda- nisu jedino niskotroskovne usluge koje ti rabis jedine bankarske usluge.

Citat:
La 3° vague est en fait l'absorption du modèle de e.banking par les banques classiques qui, à partir de 2002/2003 et lors que les banques en ligne "pure player" ont été sorties du marché, commencent effectivement à s'affranchir du modèle minitel et développent des fonctionnalités web plus ergonomiques, permettant à leurs clients de se passer des agences. En pratique cette intégration d'internet par les compagnies d'assurance et les banques classiques n'a pas permis au modèle low cost initial de s'imposer : la banque en ligne est donc en France totalement corsetée dans la stratégie dite multicanal des banques et compagnies d'assurance.


Kataloska prodaja se radi preko kataloga koje ne dobijas besplatno, nego moras sam da ih porucis.
Nema tajnih sila, hipnoze preko telefone, nego sam hoces i narucis.

Ove koje dobijes besplatno stanu u bilo koje sanduce jer se presaviju :D
Ali oni nisu za katalosku prodaju, nego to je ono sto vec imas u Sorabiji - katalozi prehrambenih lanaca, picerije i sl.
Za koje stavis nalepnicu da neces to i ne dobijas.

A4 posiljka koja se ne moze saviti ce uvek viriti iz svih sanducica :D
I iz zlih EU sanducica i iz samoupravnih - tako da ti teorija pada u vodu.

Znaci, ti smatras da je lose da covek moze kuci procitati tri kataloga i uporediti gde je jeftinije mleko i otici to i kupiti?
A jel ti muzes kozu, kad se ne brines gde je sta jeftinije?
[ pisac @ 20.01.2011. 10:00 ] @
Uvedene su usluge koje su u stvari upravo one usluge koje i trebaju prosečnom Internet klijentu jedne banke: da ne dolazi u banku svaki čas, već da sva plaćanja obavlja preko Interneta. I raspitaj se uzgred šta je to "minitel" u Francuskoj. To nije Internet. Raspravljaš uzalud, jasno je da je ono što sam naveo u toj diskusiji, uvedeno par godina nakon što sam ja utvrdio da ne postoji. Dakle, nije postojalo. Tačka.

Što se tiče kataloške prodaje i sličnih stvari, da ne ulazimo u priču da li je dobro ili loše jer to nije tema. Jasno je da se veliki sanduci uvode po direktivi iz EU, da bi ljudi primali upravo te kataloge i brošure i reklamne uzorke. Ne vidim šta tu ima više da se praspravlja kada je sve kristalno jasno: Po EU direktivi. Da bi ljudi primali. Sada im ne treba (95%) ali će im uskoro trebati, i uskoro će zavoleti što mogu da (ga) primaju

One glavonje u EU dobro znaju zašto daju takve direktive. Nije to saznanje potrebno običnim smrtnicima kao što si ti i većina
[ Isak666 @ 20.01.2011. 10:16 ] @
Vidim ja da je ovde jedno kristalno jasno - ako je od EU ni lek ne valja.

Niko ni ne spori da nisu postojale neke usluge u jednom momentu, ali nas je neko ubedjivao da to isto od pre par godina vazi i sad - i to za one koji imaju racun u Francuskoj :D



Znaci, tebi nije lako nacrtati da to nisu veliki sanduci nego isti kao u i vecina sanducica koja je sad u upotrebi (imas link sa dimenzijama).
Tebi nije lako nacrtati da se kataloska prodaja ne radi tako sto ti neko ubaci katalog, pa te on ozraci da moras da kupis, nego moras da ga sam narucis.
Tebi nije lako nacrtati da se to sve sto se ne narucuje vec dobija u Srbiji i da standardizacija ne igra nikakvu ulogu.
Tebi ne vredi nacrtati da od uporedjivanja cena moze imati covek samo korist.
Tebi ne vredi crtati ni da ako to ne zelis da primas sto nisi narucio je dovoljno da stavis nalepnicu da to ne zelis, niti ti znaci da ti tu pricu ljudi ovde potvrdjuju.
Tebi ne vredi crtati da proizvoljno tvrdis da 95% ne zeli da prima to.

Mozda su tebi, koji zivis od kirije stana u zlom EU ili ti je to solidan finansijski dodatak prosecne bankarske usluge to sto navodis, ali za ljude koji moraju da rmbaju i imaju svoje firme nije bas tako.
Mozda je tebi koji proizvodis sam svoju hranu i sijes sebi odecu, predpostavljam sve jedno hoces li ustedeti negde na hrani uporedjujuci razlicite ponude ili ti je sve jedno kad je koja akcija i snizenje.
Mozda je tebi obezbedjenom tudjim radom i tudjim stanom koji si dobio sa neba sve jedno hoce li doci do kataloske prodaje kojom se stedi na ljudstvu i prostoru, pa su cene povoljnije tim putem kad se kupuje, ali prosecnom kupcu koji mora da radi i nema luksuz da se proseta svaki dan do marketa i razgleda - sasvim dobra vest.

Ali vazno je da je to EU direktiva.
I ja bih bio revolucionar da ne moram da brinem o buducnosti i da imam iza ledja sto dvesta hiljada € u nekretnini.
Pa nisu za dzabe filozofi u staroj Grckoj bili ljudi situirani i nije to bila disciplina za plebs.

I tata bi sine.
[ pisac @ 20.01.2011. 14:31 ] @
Taj koji je tebe ubeđivao da to u francuskoj sigurno važi i sad, to nisam bio ja. Pročitaj moje date citate.

Dečko, kada nemaš argumente počinješ da se gubiš u fantazijama o nekoj kiriji i time pokušavaš da spustiš "protivnika". Račun u nemačkoj ja punim lično zaradom iz Srbije isključivo zbog plaćanja po inostranstvu po povoljnijoj tarifi i bez potrebe da se smaram po bankama, tako da možeš i dalje da fantaziraš o kirijama, ali to ostaju samo tvoje fantazije o tome šta bi ti voleo da imaš.

Sve ostalo što si naveo ne menja ni za milimetar činjenicu da se veliki sanduci uvode po direktivi iz EU, zbog toga što se planira do 2015-te ekspanzija načina kupovine i soljenja pameti koja je zastupljena u EU. Ti si prvo tvrdio da to nije tako, da nema veze sa EU već je plod domaće pameti, a sad menjaš priču i tvrdiš da je to dobro i da se lako rešava sa nalepnicom. Promašio si poentu: direktiva iz EU, to je poenta. Ovde se radi o propisivanju dimenzija po direktivama iz EU, a direktive nemaju za cilj dobrobit poštanskih radnika i primalaca te pošte, već imaju za cilj da narod usmere ka potrošačkijem načinu razmišljanja da bi EU dobila bolje tržište na ovim prostorima. Ništa više od toga ne treba ni raspravljati, pošto je ovo ionako tema o sanducima za poštu.