[ Zdravo_djaci @ 05.01.2011. 08:38 ] @
Pozdrav ljudi !
Imam potrebu da na izvestaju prikazem prosledjene parametre. Kao Data Source koristim
tipizirani DataSet, cije filtriranje radim u .cs fajlu uz pomoc Linq-a, i to sa razlogom
sto ne mogu da ispitujem i hendlujem prosledjene vrednosti parametara direktno u izvestaju (.rpt fajlu).

Na koji nacim nogu da prikazem parametre koje sam izabrao na stranici, pre prikazivanja izvestaja ???
[ dejanet @ 16.01.2011. 09:42 ] @
Ako nisi resio do sada ..

Ukratko, treba ti posebna aspx stranica koja ce prikazivati tvoj report u nekom export obliku pdf,html...

Na tu stranu mozes doci iz glavne(sa parametrom) preko url parametra ili preko session varijable, sto ce znaciti da na glavnoj strani moras da izaberes dogadjaj(npr. button: onclick ili onclientclick, ili neki drugi npr. onchange event), kojim ces pozivati serverside metod(cuvas vrednost u sesiji) ili client side preko java scripta, gde cuvas vrednost u js varijabli, a onda po pritisku na button formiras url ka aspx strani sa izvestajem..

Verovatno znas da prosledis parametar u neki cr report, evo primer:

private tvojCRreport report = new tvojCRreport();
report.SetParameterValue("tvojCRparametar", Session["tvojAPSXparametar"].ToString());

imas zatim izvrsavanje reporta, a zatim pretvaranje u npr. pdf i sa Response.BinaryWrite punis stranicu sa gotovim pdf reportom, koju ce da vidi korisnik..

Za sve ovo ima nekoliko scenarija i mogucih resenja..
[ Zdravo_djaci @ 20.01.2011. 16:20 ] @
Resio sam problem.
Radio sam na isti nacin koji si ti objasnio, samo sto mi to nikako nije radilo sa tipiziranim DataSet-om, koji inace vadi podatke iz MySql baze.
Umesto tipiziranog dataSet-a sam koristio OBDC objekte - tabele, filtriranje sam uradio na samom CR-u i sad radi.

Hvala na odgovoru ;)