[ elmagico @ 05.01.2011. 11:52 ] @
Svaki dan pogledam novine i mora da bude bar jedan clanak o ovoj porodici Nastic,

Ko su ti ljudi i sta su to uradili da se cela Srbija zbog njih angazuje.

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...zava-ce-pomoci-porodici-Nastic
[ Slobodan Miskovic @ 05.01.2011. 11:58 ] @
http://www.elitemadzone.org/t4...-Oduzeli-decu-srpskoj-porodici
[ elmagico @ 05.01.2011. 12:03 ] @
Ma OK je to sto se njima desilo, ali zasto sad toliko pisanja i angazovanja oko njih. KO SU ONI?

Jel treba svako iz dijaspore da trazi pomoc od Srbije kad ima neki problem. Jel su oni jedini slucaj oduzimanje dece na svetu po ovom principu
[ Horvat @ 05.01.2011. 12:05 ] @
u teoriji je obaveza drzave da se brine o svim njenim gradjanima u i van zemlje (van zemlje preko konzolutornih misija)
sad sto to rade samo zarad politickih bodova (kao sada) ili kada je neki tatin sin (kovacevic),to je vec drugo pitanje
[ BluesRocker @ 05.01.2011. 13:11 ] @
Citat:
Horvat: u teoriji je obaveza drzave da se brine o svim njenim gradjanima u i van zemlje (van zemlje preko konzolutornih misija)

A da li je njen građanin neko ko je izabrao da mu se više isplati da bude građanin neke druge zemlje i toj drugoj zemlji plaća porez?
[ Horvat @ 05.01.2011. 13:16 ] @
ako imaju dvojno drzavljanstvo (ove "drzave" i amerike),da
ako imaju samo usa drzavljanstvo,ne
[ elmagico @ 05.01.2011. 14:03 ] @
To je samo teorija, i po njoj bi drzava trebala da brine o svim gradjanima koji zive u i izvan nje.

Jel treba sad svi o kojima drzava "ne"brine da kontaktiraju medije i da se zale. Ili mozda svi koji imaju problem da kontaktiraju drzavu da im resi problem.

Mene zanima zasto su oni specijalni slucaj o kome cela zemlja prica.
[ BluesRocker @ 05.01.2011. 14:03 ] @
Pa ako ima državljanstvo SAD, onda nek se njima žali ako mu nešto nije po volji. Kome plaća porez, tom neka se žali. Što bih ja plaćao porez Srbiji da bi neki američki poreski obveznik plaćao advokata?
[ nnn @ 05.01.2011. 14:34 ] @
Citat:
BluesRocker: Pa ako ima državljanstvo SAD, onda nek se njima žali ako mu nešto nije po volji. Kome plaća porez, tom neka se žali. Što bih ja plaćao porez Srbiji da bi neki američki poreski obveznik plaćao advokata?


Mi smo od donatora prikupili novac za angažovanje najboljeg američkog pravnog tima.

Znaci niko nije iz tvog dzepa uzeo novac.
[ Slobodan Miskovic @ 05.01.2011. 14:44 ] @
Sto se tice promocije slucaja pitaj novinare, to su sve privatne firme. Nema drzavnih novina :)
[ elmagico @ 05.01.2011. 14:46 ] @
"Mi smo od donatora prikupili novac za angažovanje najboljeg američkog pravnog tima.

Znaci niko nije iz tvog dzepa uzeo novac."

Sve sto rade iz MIP-a je placeno nasim porezom, pa bilo to i prikupljanje donacija za nekog.
[ abitbp6 @ 05.01.2011. 14:58 ] @
Prvo, deca su srpski državljani, a roditelji nisu mogli da ih upišu u knjigu državljana ako i sami nisu državljani. Prema tome, država mora da brine o njima. Drugo, Nastići nisu ni tražili pomoć (prošlo je 6 meseci od oduzimanja dece do dana kada je vest dospela do ovdašnje javnosti), nego je neko odavde video lepu priliku za prikupljanje političkih poena, pa je pokrenuo priču po medijima. Tako smo čuli da je "predsednik naredio da...", iako nema nikakvu izvršnu vlast, da je Đilas nakupio nekih para i da je zaštitniku građana jezik brži od pameti, što je i potvrdio kada je i drugi put dao potpuno nebuloznu izjavu.
[ kandorus @ 05.01.2011. 15:26 ] @
Citat:
^elmagico

Mene zanima zasto su oni specijalni slucaj o kome cela zemlja prica.

A o čemu da se priča?

O stvarnom životu u Srbiji?
O bedi?
O poskupljenima?
O nestašicama mleka?
O prevarama?
O korupciji državnih činovnika?
O ubistvima?
O zemljotresima?
O poplavama?
O davanju nacionanih penzija bogatima i prebogatima dok bednici razvaljuju kontejnere u potrazi za hranom?
O letenju u vazduh fabrika oružja?
O premeštanju partijsko-ministarskih fotelja?
O 1000 evra od akcija? Samo da znate nisam ja postavio Xa Xa Xa blog!
O pravosudju u kome je pravda rezervisana isključivo za partijski kadar?
O 859419 nerešenih sudski slučajeva?
O ministrima zdravstva koji se leče u inostranstvu?
O inflaciji?
O nezaposlenosti?
O dilovanju droge po školama?
O donedavno nevidjenim tučama maloletnika po školskim dvorištima?
O nasilju na ulicama i javnim mestima?
O nasilju na stadionima?
O svakodnevnim pljačkama pošta, banaka i prodavnica?
O pucanju iz svih vrsta naoružanja tokom dočeka nove godine?
O gradjanima smučenoj RTV pretplati iako, "da budemo pošteni prema nama samima", nema nikog ko bi koristio svoje "pravo da zna sve"?

Slučaj profesorke geografije koja je premlaćena i slomljena joj ramena kost je prošao potpuno nezapaženo.
http://www.mondo.rs/s192670/Hr..._premlacene_geograficarke.html
http://www.vesti-online.com/Ve...tucena-profesorka-Dusa-me-boli
...

Da stvrano o čemu da se priča osim o tome kako se država "brine" o svojim gradjanima.
[ BluesRocker @ 05.01.2011. 17:39 ] @
Citat:
abitbp6: Prvo, deca su srpski državljani, a roditelji nisu mogli da ih upišu u knjigu državljana ako i sami nisu državljani. Prema tome, država mora da brine o njima.

Nisu ti ljudi otišli u Afriku na safari pa ih otelo pleme urođenika pa da ih matična država spašava, ili je u toku njihove posete izbio građanski rat pa su zarobljeni. Oni su izabrali da budu državljani jedne veće i bogatije zemlje jer im je u njoj bolji život nego ovde i toj drugoj državi prave bruto proizvod i plaćaju porez. Ako imaju nekih problema neka im ta zemlja rešava, čiji su takođe državljani. Imamo mi važnijih problema da rešavamo od porodičnih problema poreskih obveznika SAD.
[ Lesli Eldridz @ 05.01.2011. 18:23 ] @
Dranje o tom slucaju je poceo zlocinacki toaletoid Press cijim gazdama je je cilj da sire ksenofobiju, samoizolacionizam i mrznju prema civilizaciji i uredjenosti zemlje, posebno prema Americi. Prvi naslov u presu je bio slovima od 10cm "u Americi oteta deca Srbima" ili tako nesto. Onda je posle par dana bilo "oteta deca razdvojena pa data Arapima". Znaci, da teca su tu totalno nebitna kao i ceo slucaj, a glavni silj je sirenje mrznje prema civilizaciji, sirenje nacionalne mrznje i posredno, sakupljanje politickih poena za "patriote" a protiv "evropejaca" , za naredne izbore.

Posle su ostali prihvatili to dranje zbog tiraza.
[ maliradojca @ 05.01.2011. 20:52 ] @
To za Press si potpuno u pravu, opasno i stetno je to sto rade. Novine su potpuno mracnjacke, nema im premca u Srbiji. Posle nekog vremena redovnog citanja Press-a covek moze samo da se razboli. Povracka...
[ fanfon @ 05.01.2011. 21:06 ] @
A tu je i dnevni list Kurvar...
[ nebojsa986 @ 09.01.2011. 16:05 ] @
Sad sam bas cuo na vestima B92 da su dobili novi advokatski tim za neko konacno saslusanje, a vrlo jasno su rekli da taj advokatski tim placa drzava Srbija™, moguce je da baronisu na vestima ali verovatnije je da je tacno da dobijaju pare. OK je saosecati se sa njima, skupljati privatne donacije i sve ostalo, ali placanje advokata americkom gradjaninu srpskim poreskim parama je iznad apsurda.
[ kandorus @ 09.01.2011. 17:52 ] @
Razmatra se scenario prebacivanja roditelja i dece u Srbiju naravno bez pribavljanja odobrenja US vlasti.
[ BluesRocker @ 09.01.2011. 17:52 ] @
Citat:
nnn: Mi smo od donatora prikupili novac za angažovanje najboljeg američkog pravnog tima.

Znaci niko nije iz tvog dzepa uzeo novac.


Citat:

U međuvremenu, Nastići su dobili nove adovakate, koji imaju veliko iskustvo u predmetima oko starateljstva nad decom.

Novac za plaćanje usluga advokata bračnog para Nastić obezbedila je država Srbija.

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=484610

Toliko o tome da "donatori" plaćaju svojim parama.
[ jnk @ 09.01.2011. 19:00 ] @
Interesantan je Đilas koji, iako multimilioner, vrlo lako se razmeće raznim donacijama i nagradama ali naravno državnim(gradskim) parama. Primeri su onaj ker sa isečenim nogama, bebe rođene 1. januara posle 12(wtf), onaj policajac što je vikao moj si beograd došao da lomiš itd.

Ako si već šmeker i hoćeš nekog da nagradiš onda ga nagradi svojim parama a ne da trošiš zajedničke.
[ ArsenLupen @ 09.01.2011. 19:38 ] @
Kad smo vec kod stranih drzavljana, ne zaboravite finog gradjanina Monaka koji ce dobijati penziju prikupljenu ovdasnim porezima, valjda je kriterijum da se prezivaju na -ic, bem li ga sta je...
[ mmix @ 09.01.2011. 19:50 ] @
Jbg, kad treba da se plati motkom u glavu, a sa druge strane slatke su li te doznake od dijaspore koje nam vec godinama sluze kao zamena za izvoz.
[ kandorus @ 09.01.2011. 20:51 ] @
Kome? Meni nisluže nizašta.
[ nnn @ 09.01.2011. 20:54 ] @
Citat:
kandorus: Kome? Meni nisluže nizašta.


To ti mislis, ali da nije tog priliva deviza iz dijaspore, mi si sad bili u jos vecem sr*nju od drzave nego gde smo sada.
[ BluesRocker @ 09.01.2011. 21:24 ] @
Citat:
nnn: To ti mislis, ali da nije tog priliva deviza iz dijaspore, mi si sad bili u jos vecem sr*nju od drzave nego gde smo sada.

Da je kod nas (bilo) dobro ne bi bilo dijaspore. Ljudi odoše jer im je negde tamo bolje, neki zidaju kuće sebi da imaju da se vrate kad se penzionišu, neki šalju pomoć porodici. Niko od njih to ne radi da bi pomogao državnu kasu. Tim rezonovanjem možemo da zaključimo da svi što izvoze pomažu privredi pa ih treba osloboditi poreza i plaćati im kaucije, advokate, sudske odštete. Ne izvozi niko zato da bi pomogao privredi već zato što se njegov rad (proizvod rada) napolju više plaća nego ovde, niti će prestati da izvozi zato što je morao da plati privatnog advokata iz sopstvenog džepa.
[ flighter_022 @ 09.01.2011. 21:36 ] @
Da nema doznaka iz inostranstva (a deo njih na ovaj ili onaj nacin zavrsi u drzavnoj kasi kroz poreze, placanje robe i usluga drzavi itd), bila bi mnogo veca uzimanja iz privatnih dzepova kroz poreze, doprinose, takse, ovo, ono... tako da da, ipak omrazeni izdajnici koje zovu i gastarbajteri (iako mnogi ne rade na nemackom govornom podrucju) u znacajnoj meri povecavaju devizni priliv Republike Srbije, cak verovatno i vise nego kompletan izvoz. A moze i to sto smo ovde gde smo da se posmatra kao izvoz... izvoz strucne radne snage.

Ukoliko smatrate da tako ne treba da bude, i da oni koji rade-tamo-negde treba da imaju manja prava od onih koji imaju mesto boravka na teritoriji Republike Srbije, izvolite angazujte se kod svojih lokalnih politicara da izdejstvuju promene ustava u tom smeru, a do tada, STFU
[ kandorus @ 09.01.2011. 21:48 ] @
Kome porez plaćaš njeguvu himnu pevaš.

Kad bi se normalan svet ponašao kao što se ponaša zemlja čuda onda je Italija trebala da angažuje advokate pri sudjenju Al Kaponeu jer je "Al njihove gore list". Zamisli samo koliki je bio rodoljub Al Kapone jer je zapošljavao ko zna koliko Italijana, davao im novac, slao na Siciliju, etc., etc.
[ ArsenLupen @ 09.01.2011. 22:25 ] @
Nemam ja ništa protiv gastrabajtera, čak štaviše mi žao što većina tih ljudi ne spucaju keš u nešto korisnije od kućerde na tri sprata u kojoj nikad neće živeti i gipsane lavove. Sve mi jedno, ja te njihove devize vidim kad odem u menjačnicu da kupim evre za kiriju.

Ali mi itekako smeta kad se parama zarađenim ovde plaćaju kaucije i poravnanja za kojekave voline koje prave sra*a po svetu, kao i ekspertski timovi advokata za strane državljane sa kojima mi je zajedničko da se prezivamo na -ić. A tek što drks dobijem kad vidim uspešne, poznate i , za ovdašnje pojmove veoma bogate sportiste koji dobiju stan i penziju samo zato što su poznati i uspešni. Činjenica da gro njihove zarade videlo Srbiju nije, koga to još briga, Nole care...