[ sasau @ 05.01.2011. 15:20 ] @
Zdravo

Trazio sam na mnogo mesta uputstvo kako streamovati video sadrzaj preko weba i nisam nasao niti uspeo.
U lokalu, tj. na lokalnoj mrezi je to savrseno i lako izvodljivo preko web interfejsa dreamboxa i VLC plugina,
Dakle, preko web interfejsa je moguce gledati sadrzaj na racunaru/drugoj_kompatibilnoj_napravi.
Ipak, ali ja zelim da sadrzaj posaljem kroz internet na fizicki udaljenu lokaciju.

Dreambox je sposoban da streamuje sadrzaj na bilo koju IP adresu, ali je ocigledno da postoje neka ogranicenja (portovi ??) koja ne postoje u lokalnoj mrezi ali su standardni za internet.
VLC player i brdo slicnih mogu da "hvataju" stream u formatu kako ga salje Dreambox ali meni to ne polazi za rukom.
Pokusavao sam da otvorim sve poznate i smislene portove (80, 8000, 8001, 8080), da ukljucujem DMZ za dreambox na ruteru u lokalnoj mrezi ali bez uspeha.

Zna li neko koji se portovi koristi i koja su jos ogranicenja pa da se .m3u stream posalje bilo gde na net ?

Hvala
[ vkoja @ 05.01.2011. 16:11 ] @
Googlaj malo po netu i potrazi dreambox streamer i mozes da gledas sa njime sta zelis!
[ svabic @ 15.01.2011. 02:36 ] @
Ja imam problem sto u mrezi, kada hocu da gledam preko kompa i VLC plejera, emitovanje mi se prekida nakon nekoliko sekundi (2-5sec). Nije problem do kompjutera, zato sto ih imam dva i na oba se isto manifestuje. Cak sam uspeo da podesim da mi otvori program preko GOM plejera, ali isto posle par sekundi prekine emitovanje.

Dreambox 800HD (clone) je u pitanju. Da li je neko imao slican problem, ili moze da pretpostavi sta se dogadja.

Hvala unapred
[ dakiyu @ 15.01.2011. 02:56 ] @
Danima sam se bavio VLC playerom i naravno odustao...na dm500 da gledas sadrzaj sa kompa je lako i radi OK....obrnuto nikako ili na 5 sec samo...

Zato sam nasao tunisiasat dream box viewer i to radi...doduse zavisi malo i od image,kazu da je openpli najbolji za to ali je nemam problema sa evolution 2.6 a sa 2.5 je kasnio zvuk...u svakom slucaju kliknes i gledas,nema nikakva podesavanja osim IP pa ostalo zavisi od image...
[ aki2011 @ 17.06.2011. 21:37 ] @
Ja sam nov pa sam se kasno uključio .ok..

Ako sam te dobro razumeo , ja sam to radio sa black magic intensity pro karticom za desktop a možeš i sa shuttle na notebook ovo naravno sve važi za HD kvalitet a da ide na neki live stream.

Moraš imat jako dobar server za ovo zezanje (jak upload). Ja sam npr kad je neka bitna tekma bila a nema nigde da se gleda pustao HD live stream ali u 720p jer mi upload (kod mene a ne na serveru) nije baš dobar i ubacim skriptu za online payment preko moneybookersa 1$ iz zezanja i bilo je po nekad 30-40 online, ali većinom slabo. Isto tako ako ti je loš server i ljudima secka stream onda je ebeno jer su mogli i neki free stream da iskoriste a da ne plate ništa.

Kasni nekih 30-40 sekundi prenos (mada i nekom manje a nekom više) jer treba od tebe do servera a onda svi oni gledaju (ali opet slika je extra) i retko kad secne. Mada imaš i zezanja sa kompresijom ali black magic to odrađuje.

Mada sam čitao da neki likovi sve ovo rade bez kartice ali ipak je sa karticom bolje jer ima mnogo prednosti.

Imam DreamBox 800 HD (original) i uzeo kineza kod jednog narkića za 100 EUR isto radi posao kao ovaj (morao sam da mu tutnem kuler za HD kanale) greje se ko lud mada i original se greje ali kad god pomislim da je Kinez mislim da će opalit :)
[ ludi_milojko @ 17.06.2011. 23:16 ] @
nstreamplayer plugin za enigmu 2 za te stvari dusu dao!