[ John-Wayne @ 06.01.2011. 08:51 ] @
Porez veći 100 odsto
G. BULATOVIĆ | 05. januar 2011. 20:58 | Komentara: 1

Ministarstvo finansija na mala vrata, preko amandmana proturilo drakonske odredbe u Zakonu o porezu na imovinu. Za stan od 50 kvadrata u Beogradu namet 11.000 dinara

POREZ na nekretnine u ovoj godini je, posle izmena Zakona o porezu na imovinu, povećan, a koliko ćemo više plaćati zavisi, pre svega, od opština i gradova u kojima živimo. Zasada nas, delimično, od značajnijeg povećanja štiti i samo jedna od odredbi zakona, a koja kaže da iznosi poreza ne mogu biti viši od 60 odsto, ali će važiti samo u ovoj godini. Već dogodine na uplatnicama će biti i 100 odsto veći iznosi.

Osnov za obračun poreza je vrednost nekretnina koja se formira na bazi procene: korisne površine, prosečne tržišne cene kvadrata slične nepokretnosti na teritoriji opštine. Na visinu utvrđene vrednosti utiču i lokacija nepokretnosti, kao i njen kvalitet.

Za razliku od rešenja koje je na usvajanje Skupštini ponudila Vlada Srbije, izmene zakona o porezu na imovinu, a koje je predviđao jedinstvenu poresku stopu od 0,4 odsto na sve nepokretnosti, rešenje koje je parlament i usvojio, posle podnetih amandmana, ipak predviđa da se zadrži progresivna poreska stopa. Tako će, recimo, onaj ko ima nepokretnost čija je vrednost procenjena do 10 miliona plaćati porez po stopi od samo 0,4 odsto. Ali, onaj ko ima nekretninu vrednu do 25 miliona osim stope od 0,4 odsto plaćaće dodatno i porez od 0,6 odsto na vrednost više od deset miliona, dok će onaj ko ima nekretninu vrednu do 500.000 evra plaćati čak dodatna dva procenta na vrednost više od 250.000 evra. Time će se - prema mišljenju onih koji su u parlamentu kroz amandmane korigovali prvobitni predlog izmena Zakona - postići prava progresivnost u naplati ove dažbine.

Od ove godine, olakšice koje se primenjuju zbog starosti nekretnine mogu biti 0,8 odsto po godini starosti stana ili kuće, ali, za razliku od dosadašnjeg zakonskog rešenja, do maksimalnih 40 odsto, umesto 70 odsto. U parlamentu su izmenjeni i predlozi Vladinih rešenja koji se odnose na olakšicu primenjenu u slučaju da u nekretnini za koju se plaća porez neko i živi. Tako će se umesto dosadašnjeg rešenja prema kom se obveznik poreza na imovinu oslobađa 40 odsto utvrđenog poreza zbog činjenice da u nekretnini živi, a njegovi članovi domaćinstva sa dodatnih deset odsto po svakom članu do maksimalnih 70 odsto primeniti nešto restriktivnije pravilo. Maksimalno oslobođenje će biti 50 odsto, odnosno 20.000 dinara.

Ako se ovo rešenje primeni na slučaj stana od 50 kvadrata u centru Beograda, star više od 50 godina u kome živi samo vlasnik stana, a za koji je porez, do sada, bio oko 5.000 dinara, dažbina će biti više od 11.000 dinara. Taj iznos se neće primeniti u ovoj godini, već će vlasnik navedenog stana sada platiti porez od oko 8.000 dinara. Sledeće godine, plaćaće kompletan iznos. Vlasnici skupocenih nekretnina će namet plaćati više nego do sada, pa će, recimo, vlasnik vile od 500.000 evra, porez plaćati gotovo 4.000 evra. Ali, i oni će, u ovoj godini biti “zaštićeni” odredbom da im rešenja za 2011. godinu mogu glasiti samo na iznos koji je do 60 odsto veći od prošlogodišnjeg.

I dalje ostaje obaveza svih vlasnika nekretnina da porez za godinu koja je u toku plaćaju kroz akontacije, odnosno i pre nego što im stigne rešenje. Tako već 15. februara ove godine treba uplatiti prvu ratu poreza na imovinu i to u iznosu koji čini četvrti deo onoga što nam je naznačeno u rešenju o naplati poreza na nepokretnost u prošloj godini.

http://www.novosti.rs/vesti/na...ml:313996-Porez-veci-100-odsto

Tu knezovi nisu radi kavzi,;
Nit' su radi Turci izjelice,
Al' je rada sirotinja raja,
Koja globa davati ne može,
[ fanfon @ 06.01.2011. 10:51 ] @
Oni koji sebe nazivaju novinarima ponovo dizu frku. Treba sacekati...
[ elmagico @ 06.01.2011. 12:53 ] @
Koliko sam shvatio ovaj tekst ispada da ce tek 2012 za stan koji vredi cirka 80.000. evra (8.000.000 dinara) morati da se plati porez od 110 evra (11.500 dinara) ua godinu dana. Ako je ovo moje dobra racunica onda to nije nikakav problem po meni, ja bih jos vise podigao porez na imovinu.
[ Horvat @ 06.01.2011. 13:37 ] @
Citat:
ja bih jos vise podigao porez na imovinu

zbog cega?
[ SStudio @ 06.01.2011. 14:05 ] @
Taj koji ima vilu od 500.000e neće plaćati ništa, dok će jadnik sa stanom 50mkv u nekoj vuk... plaćati sve jer nema leđa.
Najstarija nepisana zakonska klauzula kod nas.
[ burex @ 06.01.2011. 16:29 ] @
Gospodo penzosi, jednu celu penziju stavite sa strane za gospodu iz skupštine... red je.
Citat:
Od ove godine, olakšice koje se primenjuju zbog starosti nekretnine mogu biti 0,8 odsto po godini starosti stana ili kuće, ali, za razliku od dosadašnjeg zakonskog rešenja, do maksimalnih 40 odsto, umesto 70 odsto.

Još jedno ohrabrenje da se kupuje starogradnja umesto novogradnje...
[ John-Wayne @ 06.01.2011. 17:18 ] @
Citat:
Oni koji sebe nazivaju novinarima ponovo dizu frku. Treba sacekati...


sta pricas ti?

pa ovo je vec usvojeno - citaj tekst bratac!

najveci ceh ce platiti vlasnici kuca po beogradu

njima ce harac biti od 3000 evra godisnje pa na vise!

[ tdjokic @ 06.01.2011. 20:26 ] @
Citat:
elmagico: Koliko sam shvatio ovaj tekst ispada da ce tek 2012 za stan koji vredi cirka 80.000. evra (8.000.000 dinara) morati da se plati porez od 110 evra (11.500 dinara) ua godinu dana. Ako je ovo moje dobra racunica onda to nije nikakav problem po meni, ja bih jos vise podigao porez na imovinu.
Da, u drzavi u kojoj trenutno zivis. Tamo drzava i daje, ne samo uzima kao ova ovde.

Evo ti jedna stvar koju je tesko i citati a jos teze doziveti i preziveti. Bio je rat i izmedju novih drzava nije godinama sve sredjeno. Pa smo onda imali situaciju da se predsednici grle i ljube a obicni ljudi se pate zbog primanja penzija, ustedjevina i slicnih "sitnica". Ja licno dobijam penziju iz Slovenije vec sestu godinu i zbog jedne takve nesredjene stvari nisam mogao da je dobijam direktno u Beograd nego preko ovlascenog fizickog lica, kome sam slao ovlascenje odavde, odstampano, pa sluzbenik suda dodje kod mene kuci da ga overi (jer sam bolestan i nemocan da izlazim iz stana), pa ga zatim moj nezvanicni staratelj nosi na dodatnu overu u medjunarodni sud ovde (Apostile) i najzad kod sudskog prevodioca koji to prevodi sa srpskog na slovenacki. Gomila vremena, hodanja, novca (svi se oni placaju posebno).

Najzad, 1.11.2010 sredise i to sto nije bilo sredjeno. Sad treba da otvorim devizni racun. 32 banke u Beogradu, oko nekih 8 razlicitih nacina dokazivanja identiteta i nekoliko rezima podnosenja potrvrda o zivotu, od 0 pa do podnosenja potvrde, ne starije od 2 - 3 dana, za svako pojedinacno podizanje novca od strane ovlascenog lica.

27.12.2010 moj nezvanicni staratelj odlazi u sud i podnosi molbu da sluzbenik dodje da mi overi ovlascenje, na osnovu koga bi mi kasnije n.staratelj otvorio racun. Pitao onu tamo da li smo dobro sastavili ovlascenje - "Ne znam ja, ja samo primam!", pitao je da li je dozvoljeno da trece lice nosi neciju licnu kartu u banku na uvid, kako su nam traizli u banci - "Ne znam ja, ja samo primam!", na kraju je pitao kad je realno da ocekujemo sluzbenika "Ne znam ja, ja samo primam!". Za ona prva dva pitanja dobro, to je nesto izvan njenog delokruga rada, ali za ovo poslednje je apsolutno neprihvatljivo da nema pojma. Onda su tamo mogli da postave i automat ili postansko sanduce! I to se dogadja nakon mediski i inace toliko naduvane rekonstrukcije sudstva? Jeste, kaze moj staratelj "E, znas promenili tamo raspored i neki drugi ljudi su sad tamo" ali rad gori nego pre.

I sad ja ovima novim treba da placam veci porez na nekretnine? Usput, sluzbenik jos nije dolazio, niti se javio. Znam da su praznici, ali da ja zakasnim sa necim oni se ne bi bas osvrtali na praznike. Bilo je prilicno radnih dana od 27.12.2010. Ja sam juce, u tom jedinom pravom radnom danu izmedju proslave N.G. i Bozica uspeo da organizujem kupovinu jednog laptopa i rutera i tako je supruga tog mog nezvanicnog staratelja juce uvece zajedno sa decom veselo isprobavala novi laptop, u cijoj nabavci sam i ja ucestvovao nekom malom donacijom i velikom idejom. A drzava "ne radi". 4 januara skoro nigde nista nije moglo da se kupi - radni dan ali POPIS, pa cekaj - radite ili ne? Za mene njihov popis nije radni dan u pravom smislu reci.

I tako jos milion "sitnica" na svakom koraku, a ti bi da im dajemo vise para?
[ milance_kg @ 06.01.2011. 21:41 ] @
Fokusiracu se samo na naslov, a to mi izaziva cist smeh, evo zasto -
4000 eur porez ne nakretninu, da bre, vazi, haha...
Ustvari ovo je kao pokazno, mi mozemo da vam uzmemo sve, ali kao necemo, pa 'ocemo, pa necemo...
dok sa druge strane zavlace na sitnicama - rezije (mesecni racuni), hrana, benzin,...

Sloba je bio pametniji, on ladnjaka devalvira dinar (nastampa) - i eto poreza!

Dragi gradjani imate cviketansku i u neku ruku nesposobnu vlast (neki bez dana radnog staza pre toga),
pa kad ovakvi vas zezaju, neka vam je sa srecom u pitomini :)

p.s.

Kazu da se Grci bune bez razloga, ja kazem da im ne zazivi od cutanja jos gore!
[ marko37 @ 06.01.2011. 23:40 ] @
Ali jedna stvar mi nije jasna u ovome: ko će da proceni vrednost kuće/stana?
[ djordje1979 @ 07.01.2011. 01:19 ] @
Pa vlast naravno. To ce da bude tek sou program.
[ elmagico @ 07.01.2011. 07:23 ] @
Kad sve bude legalizovano i imalu svoju pravu trzisnu vrednost, onda ce ljudi moci lakse da dizu i hypotekarne kredite a i naravno da placaju porez. Slazem se ja da ovoj drzavi "NE"treba nista dati, ali mora da se uvede neki red i zakon ako mislimo da postanemo drzava kad tad.

Sad ko ima da plati nek plati a ko nema nek proda stan pa u podstanare. Nije to nista strasno i to nije sramota. Ceo svet tako zivi.
[ mmix @ 07.01.2011. 08:46 ] @
Citat:
John-Wayne: njima ce harac biti od 3000 evra godisnje pa na vise!


Kako si ti to sracunao?

0.4% na 100.000e = 400e
0.6% na 150.000e = 900e => porez na kucu od 250,000e je 1300e

da bi platio 3000e fali jos 1700 (pod uslovom da niko ne zivi u kuci i da je novo sagradjena), inverzno 2% je 85000, sto znaci da moras imati praznu nekretninu od 335,000e da bi platio 3,000e. Srce mi place za takvima sto besposleni i bez prebijene pare sede na skupocenim nekretninama. Ja sam uvek otvoren ko hoce da trampi takvu nekretninu za moj podstanarski status. Vi meni kucu na poklon a ja cu da placam porez, jel moze?

Neko sa 50kvm u vukoje*ini ce imati osnovicu od 15,000e ili nize, smanjenje od 40% na starost do 9000. 0.4% je 36e od cega ce platiti pola ako zivi u njoj, dakle 18e godisnje.
[ NoneVi @ 07.01.2011. 08:51 ] @
Citat:
mmix: Kako si ti to sracunao?

0.4% na 100.000e = 400e
0.6% na 150.000e = 900e => porez na kucu od 250,000e je 1300e

da bi platio 3000e fali jos 1700 (pod uslovom da niko ne zivi u kuci i da je novo sagradjena), inverzno 2% je 85000, sto znaci da moras imati praznu nekretninu od 335,000e da bi platio 3,000e. Srce mi place za takvima sto besposleni i bez prebijene pare sede na skupocenim nekretninama. Ja sam uvek otvoren ko hoce da trampi takvu nekretninu za moj podstanarski status. Vi meni kucu na poklon a ja cu da placam porez, jel moze?

Neko sa 50kvm u vukoje*ini ce imati osnovicu od 15,000e ili nize, smanjenje od 40% na starost do 9000. 0.4% je 36e od cega ce platiti pola ako zivi u njoj, dakle 18e godisnje.


Ovaj post uopšte nije u duhu pljuvanja po državi i molim moderatore da ga obrišu.
[ Odin D. @ 07.01.2011. 09:15 ] @
Citat:
marko37: Ali jedna stvar mi nije jasna u ovome: ko će da proceni vrednost kuće/stana?

Pa drzava naravno.
Evo u mom komsiluku nekim ljudima prisilno otkupljuju placeve jer treba neki put tuda da proture.
Inace ljudi imaju samo te placeve koje su kupili da bi tu pravili kuce, dok jos drzavi nije padalo na pamet da tu pravi neke puteve.
Ocu reci, ne radi se o otkupu nekih njiva od seljaka od ne znam kolko hektara nego o malim placevima 4-5 ari i tako to.

I sad, drzava je procjenila i odlucila da njima placa 1100 evra po aru, a u tom podrucju ar kosta 5000 evra.
Posto su osteceni vidjeli da od realne cijene nema nista, zatrazise onda od drzave da im u doticnom kraju sama kupi druge placeve u zamjenu za ove, kad vec misli da se tu mogu kupiti placevi za 1100 evra/ar.
Jok, brajko - mi kazemo da to vredi toliko, evo tebi 5000 evra pa ti njima sam kupi plac od 25000.

A kad budu razrezivali porez, vjerovatno ce tada procjeniti da ti placevi vrede 15-20 iljada/ar, a nekretnine nekoliko miliona evra pa udri.
Samo, morace prvo poreski aparat na nekom tenderu da nabavi one kalkulatore sa 12+ cifara, ovi obicni sa 8-10 cifara nece vrsiti posao.
[ John-Wayne @ 07.01.2011. 09:23 ] @
Citat:
Kako si ti to sracunao?

0.4% na 100.000e = 400e
0.6% na 150.000e = 900e => porez na kucu od 250,000e je 1300e

da bi platio 3000e fali jos 1700 (pod uslovom da niko ne zivi u kuci i da je novo sagradjena), inverzno 2% je 85000, sto znaci da moras imati praznu nekretninu od 335,000e da bi platio 3,000e. Srce mi place za takvima sto besposleni i bez prebijene pare sede na skupocenim nekretninama. Ja sam uvek otvoren ko hoce da trampi takvu nekretninu za moj podstanarski status. Vi meni kucu na poklon a ja cu da placam porez, jel moze?

Neko sa 50kvm u vukoje*ini ce imati osnovicu od 15,000e ili nize, smanjenje od 40% na starost do 9000. 0.4% je 36e od cega ce platiti pola ako zivi u njoj, dakle 18e godisnje.


stope su sledece

0.4% do 100.000
0.6% na iznos od 100.000 do 250.000
2% na iznos preko 250.000

uzmimo na primer da ste vlasnik kuce od 200 kvadrata u beogradu

opstinska vlast je vec ove godine procenjivala kvadrat na 2300 evra sto se mnozilo koeficijentom lokacije pa je vrednost kvadrata obracunska isla od 2300 do 2800 evra znaci prosek 2500 evra

2500 evra x 200 kvm = 500.000 evra

0.4% na 100.000e = 400e
0.6% na 150.000e tj na iznos od 100.000 do 250.000 = 900 e
2% na iznos od 250.000e tj na iznos od 250.000 do 500.000 = 5000e

ukupno za porez na ovu nekretninu 6300 evra!?!?!
[ John-Wayne @ 07.01.2011. 09:24 ] @
jos jednom napomena za obracunsku vrednost ne uzima se REALNA vrednost kvadrata u nekom kraju vec OPTINSKA OBRACUNSKA VREDNOST tj vrednost koju vam odredi opstina a ona se u beogradu ove godine kretala od 2300 do 2800 evra.
[ John-Wayne @ 07.01.2011. 09:26 ] @
na primer cela kaludjerica ripanj rusanj jajinci brace jerkovica altina i ostala periferna naselja beograda sacinjavaju ove kuce od 150 do 300 kvm korisne povrsine . ti ljudi ce dobijati enormne cifre za porez na nekretnine.
[ mmix @ 07.01.2011. 09:54 ] @
Ma sigurno je 2500e obracunski kvadrat u prigradskim opstinama. Poznanik je kupio stan bukvalno u krugu dvojke za 160.000e od 85kvm i poreski obracun mu je bio 1400e po kvadratu, dakle 40% ispod realnce cene. A za pola milionceta moze svasta da se kupi u Beogradu, a ko ima za to ima i za porez. Bas cu ga pitati kad mu stigne novo resenje ali iskreno cisto sumnjam da ce se promeniti.

A inace drzava svugde odseca pausalne nereleane iznose. Time te teraju da o svom trosku odredis pravu vrednost nekretnine tako sto ces iz svog dzepa platiti ovlascenog procenitelja. Kakva god da su uputstva ministarstva trzisna vrednost gazi svaku pausalnu procenu. I pored svega proci ce godine dok na naplatu stigne pun iznos poreza posto sve kaci ogranicenje od 60% uvecanja u kalendarskoj godini
[ pri3rak @ 07.01.2011. 09:59 ] @
Ako se zanemari da je cela prica besmislena, da nije deo nekog dobro osmisljenog plana, vec posledica politike koja drzavu vodi direktno u bankrot te koje si pomenuo mi nije ni najmanje zao.Ne kapiram zbog cega treba sazaljevati nekog neuracunljivog NN megalomana.
[ ventura @ 07.01.2011. 10:15 ] @
Čekajte malo, pa nijedan zakon nije sveto slovo. Ako je zakon loš, zna se kako se zakoni menjaju.
[ pantic68 @ 07.01.2011. 14:35 ] @
Kako se menjaju?
[ a1200 @ 07.01.2011. 14:43 ] @
Pa u nashem slucaju (banana drzava), najbolje bi nam bilo da pishemo peticiju Americkoj ambasadi, ili direktno Imperatoru, i (ponizno ga) zamolimo da sastavi neku drugu vladu, sa manjim lopovima... ili barem da im posalje dopis da o'lade malo... kao "izglasaju" promenu nekog zakona... i tako...
[ pantic68 @ 07.01.2011. 15:44 ] @
Prvo je krenula priča o velikom bogatstvu tajkuna i svsishodnosti poreza na imovinu onda je donet zakon kojim se oporezuju fizička lica ali ne i povezane tajkunske firme dok su male firme već ugušene fiksnim troškovima poslovanja. Ličnu imovinu njuške svejedno drže na nekim ostrvima tako da se svodi opet na cedjenje drenovine. Mogu da zamislim procenu vrednosti imovine u prigradskim naseljima poput ovog gde ja živim, pa kad su kvadraturu popisivali dodali više nego što ima a šta će da rade sa vrednošću mogu da pretpostavim. I za legalizaciju je bilo 40% od vrednosti u gradu a cena kvadrata deset puta manja. Biće opet ono što sam jednom doživeo auto od 1000 dm treba 2000 za prevod i registraciju. Ma džaba trud, nije ovo država već jedan provizorijum kome se približio finansijski kolaps i smena vlasti koja ko zna šta donosi. Pametan čovek neće poturati ledja, treba to iskulirati sa strane, zagasiti biznise i smanjiti troškove, neke ekstremne namete koji će sad da krenu kao na traci ne treba plaćati, nek plene ako imaju muda pa nek prodaju ako imaju kome i opet se više isplati nego dati keš do kojeg jedino još prodajom bubrega može da se dodje.
[ ventura @ 07.01.2011. 16:06 ] @
Citat:
pantic68: Kako se menjaju?

Parčetom papira koji se zove "glasački listić".
[ geniuxx @ 07.01.2011. 16:42 ] @
Ako. Podržavali ste zabranu pušenja. Podržavali ste paradu. Podržavali ste ograničenje rada ugostitelja i točenje/prodaju alkohola. Podržite sada i ovo, i sve drugo što im padne na pamet da uvedu i proglase "civilizacijskim vrednostima", "zahtevima iz EU" i slično. Jedna po jedna ovakva glupost, i svima nama će ostati jedno veliko ništa. Sami ste hteli, što se sada bunite?
Citat:
pantic68: Kako se menjaju?

Možda neko i ukapira:



osim ako mi neki stranački vojnik ne obriše post...
[ etjen @ 07.01.2011. 16:47 ] @
Citat:
ventura: Parčetom papira koji se zove "glasački listić".


jel ovo provokacija ili stvarno ''veruješ u Deda Mraza''?

[ burex @ 07.01.2011. 18:17 ] @
Citat:
Ako. Podržavali ste zabranu pušenja. Podržavali ste paradu. Podržavali ste ograničenje rada ugostitelja i točenje/prodaju alkohola.

Sve sam ovo podržavao i još uvek podržavam. Kakve sad to onda ima veze sa porezom na nekretnine?
[ geniuxx @ 07.01.2011. 18:31 ] @
^Itekako ima veze. Ono je bila priprema & test, da li će narod/građani da progutaju. Sada slede veći zalogaji, npr. ovaj porez, a biće još takvih stvari. I još gorih, većih i neukusnijih zalogaja.
[ mmix @ 07.01.2011. 19:48 ] @
Mislim da ti jedini vidis vezu izmedju "gutanja" tolerancije i gutanja novih poreza. Uostalom, ovo nisu odreseni porezi za nekretnine ovo su maksimalno propisani porezi, na lokalnoj samoupravi je da ako hoce i u potpunosti ukine ovaj porez. Pa ako zivis u sredini koja ne guta tako lako a vi ukinite ovaj porez.
[ pri3rak @ 07.01.2011. 20:20 ] @
Citat:
Ono je bila priprema & test, da li će narod/građani da progutaju. Sada slede veći zalogaji, npr. ovaj porez, a biće još takvih stvari. I još gorih, većih i neukusnijih zalogaja.


Daklem povlacis paralele izmedju toga sto ti neko ne da da mlatis pedera po izboru, ili da trujes nekog u zatvorenom prostoru, sa time da ti neko zavuce ruku u dzep i pokrade
[ pantic68 @ 07.01.2011. 20:28 ] @
Citat:
ventura: Parčetom papira koji se zove "glasački listić".

Svi na tom listiću su prošli filter, vlast se menja režim ostaje i jedino neki nepredvidjeni splet okolnosti može da napravi pomak, napred ali i nazad.
[ geniuxx @ 07.01.2011. 21:00 ] @
Citat:
mmix: Mislim da ti jedini vidis vezu izmedju "gutanja" tolerancije i gutanja novih poreza. Uostalom, ovo nisu odreseni porezi za nekretnine ovo su maksimalno propisani porezi, na lokalnoj samoupravi je da ako hoce i u potpunosti ukine ovaj porez. Pa ako zivis u sredini koja ne guta tako lako a vi ukinite ovaj porez.

Ako sam te dobro shvatio, za tebe je zabrana=tolerancija? Tolerancija se ne postiže zakonom i silom. Radi se o uvođenju obaveze da ne pušiš, da se foliraš da su pederi cool, da posle 22:00 ne možeš da kupiš nešto što inače preko dana možeš. Sada imaš obavezu i da plaćaš porez onoliko koliko neko smatra da može da ti uzme. Hajde sada toleriši.
Citat:
pri3rak: Daklem povlacis paralele izmedju toga sto ti neko ne da da mlatis pedera po izboru, ili da trujes nekog u zatvorenom prostoru, sa time da ti neko zavuce ruku u dzep i pokrade :)

Pre parade niko ih i nije mlatio. A nije ni tokom iste. Mene lično je oduvek bilo baš briga za njih, a kao što rekoh, pendrek nije način da nekoga tolerišeš. Pre ćeš postići suprotan efekat.
Citat:
pantic68: Svi na tom listiću su prošli filter, vlast se menja režim ostaje i jedino neki nepredvidjeni splet okolnosti može da napravi pomak, napred ali i nazad.

To je to. Bravo.
[ pri3rak @ 07.01.2011. 21:12 ] @
Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?
[ milance_kg @ 07.01.2011. 21:36 ] @
Citat:
pri3rak: Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?


Ja nisam cuo da ih neko mlatio kad ne paradiraju, ti?
A i ovi sto su ih mlatili na paradi, angazovana ekipa kao i ova sto je paradirala.

I dosta bre vise poturanja!
[ geniuxx @ 07.01.2011. 21:40 ] @
Citat:
pri3rak: Vala niko ih nije mlatio.Ponekad su im, slali pozdrave i bacali cvece iz ljubavi i postovanja, a ovaj snimak je cista montaza http://www.youtube.com/watch?v=DVh5H3mAHuY

Verovatno niko nije ni pusio u zatvorenom prostoru pre zakona, ili je trovanje nepusaca izvorno pravo svakog Srbina, i protiv ukidanja istog se treba boriti?

OK, zaboravio sam taj pokušaj parade. I verovatno bi 10.10. bilo još žešće. Ali u svakodnevnom životu nikome od njih nije falila dlaka s glave.
A ne znam kakve veze imaju pušenje i nacija?

Kako ne kapirate sistem?
1. Neko je pušač, a neko nije. Zabrana je pogodila jedan deo stanovništva, dok drugi deo podržava zabranu.
2. Neko je peder, a neko ne. Uvođenje "obavezne tolerancije" neko podržava, a neko ne.
3. Neko pije tokom noći, a neko ne.
U sva tri slučaja pogođen je jedan deo stanovništva. Ako uzmemo u obzir da postoje osobe koje su u sve tri grupe (i pušač, i peder, i alkos), može se osnovano pretpostaviti da je velika većina stanovništva pogođena bar jednom od ove tri stavke.
To je bila priprema/test. Pošto je sve to prošlo tako kako je prošlo, vreme je za veći zalogaj - onaj koji pogađa 99% stanovništva, a to je ovaj porez. I budući porezi i raznorazne zabrane i ograničenja će biti takvi.
A zašto kažem da će ovo pogoditi 99%, a ne svih 100% stanovništva? Zato što je ovaj zakon idealna prilika za najbogatije u zemljici Sprdiji da investiraju i zarade. Kako? Mnogi sadašnji vlasnici nekretnina neće moći da plaćaju ovaj porez, jer nemaju od čega => moraće da prodaju nekretninu i pređu u podstanare. Te njihove nekretnine će kupiti oni koji to mogu da plate, znači najbogatiji. Šta će oni s njima? Neke od njih će biti srušene i podignuti velelepni tržni centri, a većina će biti izdata onima koji su ih prodali jer nisu mogli da plate porez... Naravno, zakupnina će biti tolika da može da pokrije porez za tu nekretninu + zarada kojom je zadovoljan novopečeni vlasnik.
Da li sam sada jasniji? Ovaj porez se isplati državi i najbogatijima, a ostali su za šišanje.

Predviđam da će ovaj zakon izazvati pad cena nekretnina i rast iznosa zakupnina stambenog prostora.
[ pri3rak @ 07.01.2011. 22:03 ] @
@milanche ja jesam.Jbg u BG-u ti to nije neka retkost.Da li ih je mlatila angazovana ekipa, ili su bili slobodni strelci to je nebitno, nepobitni fakat jeste da je neko dobio batine zbog neke svoje karakteristike i opredeljenja.Tu nema podmetacine nikakve.Jedina podmetacina jeste spoznaja naseg drustva kao skupa blazenih andjelaka koji ni mrava ne bi zgazili, sa konstantnim prebacivanjem krivice na druge.

@geniuxx ne bih se slozio sa time da je ovaj zakon tako podrobno pripreman.Kompletna srpska politka je u proseku ad hoc improvizacija, pa tako i ovo.Nije u pitanju nista drugo do ocajnici seci kesu/krpi dupe pokusaj.Isto tako, homofobi i pusaci su "pali kao zrtva" iznudice/uslovljavanja koje je spolja doslo, a vezano za EU integracije.Mnogo mi je "simpaticno" kada slusam kako je nekome iz vlade bas veoma stalo do EU standarda i vrednosti in general.
[ milance_kg @ 07.01.2011. 22:11 ] @
@pri3rak

U BG ima svasta, ne samo ovi parederi... Nego izadji malo van BG-a, nije Srbija Beograd :)

p.s.

U Amsterdamu, Berlinu, NY, ... ima svasta, cim su milionski gradovi, sam procenat da ce se nesto desiti ne raste proporcionalno nego progresivno :)
[ pri3rak @ 07.01.2011. 22:18 ] @
Ja sam na BG/Ja relaciji A trospko drvo iz Pomoravlja jasno kaze kako u Jagodinu nema pederi.Sta mislis jel to bas tako? BTW ako mislis da je van BG-a ocuvana "domacinska Srbija" pa mislim krupno se varas.
[ geniuxx @ 07.01.2011. 22:18 ] @
@pri3rak:
Naveo sam ko ima motiv. Otkud znaš čija je to ideja? Možda Miškova, Koletova...? Ne bi bilo prvi put da besni biznismeni utiču/iniciraju donošenje nekog zakona. Bilo je toga i za vreme Zlobe, i posle njega.
I tačno je da im nije stalo do EU standarda i slično - ali im odlično služi kao izgovor. A EU integracije ... reci da si se šalio...
[ ArsenLupen @ 07.01.2011. 22:20 ] @
Citat:
geniuxx:Zato što je ovaj zakon idealna prilika za najbogatije u zemljici Sprdiji da investiraju i zarade....


Aha, sve trce i polomise se. Pitaj sad najbogatije ljude u ovoj zemlji gde im je glavnica. Jadan Miskec, dosao BoTa pa rekao no-no, da prodas Maxi i da das deo. Covek svestan sta se desava i dize sidro na vreme, prodaje sto se prodati moze, dosao BoTa da se slika dok Saper spinuje. Mislis da oni vole da se lomataju po nekim Sejselima i Kiprovima? Naravno da ne vole, ali se isto tako boje ljudi za svoje, kad dodju neki narodni predstavnici da im lupaju reket. Sve trce Beko i Hamovic da dele kola i stanove. Verujem da bi i ti, kao i ja, sa toliko kesa uradili 100% isto kao i oni. A da ne pricam o nekima sa strane koji bi nekad u nekom zivotu dosli ovde. Sve se polomise da dodju, bas se pitam zbog cega. Moramo da im placamo da dodju.

Citat:
Te njihove nekretnine će kupiti oni koji to mogu da plate, znači najbogatiji. Šta će oni s njima? Neke od njih će biti srušene i podignuti velelepni tržni centri, a većina će biti izdata onima koji su ih prodali jer nisu mogli da plate porez.

Zaboravio si u toj jednacini da kazes da se za taj velelepni trzni centar na ekskluzivnoj lokaciji placa ekstra porez, a vlasnici bas obozavaju kad im narodtm uvede narodne poreze koji favorizuju sirotinju a cerupa ljude koji imaju. Vec vidim zakon koji oprezuje izdavanje ekskluzivnog stana u krugu dvojke sa 120% i subvencionira kiriju penzionerima koji zive u istom. Srbija!

Sto kaze gospon nindza, nece nas skoro da bude ovde. Nesto najbolje sto mozemo da uradimo u narednih 100 godina je da lobiramo da se neki Germani pocnu naseljavati, tj da se sprece neka istocna plemena i bratstva. Da ova kvalitetna zemlja crnica oseti malo taj evropski duh. Od koga je i dosta je.
[ pri3rak @ 07.01.2011. 22:30 ] @
@geniuxx Ako se ne varam vladajuca ekipa vise nije u blistavim odnosima sa Miskom i Co. :) Cak ako pogledas njihov pokusaj da extra ocerupaju Miska&Co, prodaju Telekom, citav niz posklupljenja, uvodjenje ovog poreza, valjda je jasan motiv ...
[ milance_kg @ 07.01.2011. 22:32 ] @
@ArsenLupen

Divan je taj tvoj pogled na taj vrli novi svet koji zagovaras. Cak sta vise radovao bi mu se...
Ajmo penzioneri - eutanazija i onako ne vredite nista, a dok ste radili, ma ko vas sisa...
Mi smo nova snaga, fensi, snobovi, 'pametni' ,...
Sta ima da se baskare u stanovima svojih pradedova, doduse '45 su mnogi glavom platili da
bi nova elita koja stigla od koza i ovaca usla u njih..

Rusimo, palimo (Nerone, de si sad, kad nam trebas), gradimo nov svet i novu elitu....

A sto se tice germana, jedva ih se ratosiljasmo, pa ako ti se svidjaju znas gde je deutchland :)
[ geniuxx @ 07.01.2011. 22:37 ] @
@ArsenLupen:
Možda to važi za Maxi, ali nešto ne vidim da je potrčao da proda silne hektare po Vojvodini koje je kupio u poslednjih 10-ak godina? Isto tako će i sa stanovima/kućama.
Sa toliko keša ja bih odavno "investirao" negde napolju, i tako ga izneo. Oporezivanje od 120% je jednako zabrani - nema ništa od toga. A to što kaže gospon nindža je tačno, autodestrukcija se ovde dobro primila...

Sada se setih... Pre 2-3 nedelje kod g-đe Olje je gostovao gazda Kole, i izneo svoju fantastičnu ideju - kako od njih, najvećih biznismena, država jedva može da uzme 300-400 miliona i da je za državu bolje da od 1000000 ljudi uzme po 1000 eur - i eto milijarde u budžetu! A ovo sa ovim porezom mi liči baš na to, samo enhanced...
[ ArsenLupen @ 07.01.2011. 22:44 ] @
Citat:
milance_kg: Divan je taj tvoj pogled na taj vrli novi svet koji zagovaras

Pricamo kako jeste, onda mi se malo otme pa krenem da fantaziram u tastaturu jbga.

Citat:
A sto se tice germana, jedva ih se ratosiljasmo, pa ako ti se svidjaju znas gde je deutchland

Dosta mi i ovog gastrabaterisanja po NS veruj mi.A u mom najmilijem Sremu ,tacnije kod matoraca, prvi komsija Rajchert, a prekoputa dve kuce Milera. U nastavku ulice ima i Teodosica, Horvata, Smorhaja, Taradajkovih, Lazica...ne treba mi Deutchland, vidim i imam ovde sve sto mi treba.
Citat:
Možda to važi za Maxi, ali nešto ne vidim da je potrčao da proda silne hektare po Vojvodini koje je kupio u poslednjih 10-ak godina? Isto tako će i sa stanovima/kućama.

Samo lud i ocajan prodaju zemlju. A verujem da doticni (a nije on jedini) nije nijedno ni drugo. A za stanove... sve nesto ne verujem. Ko se o mleko opekao, i u jogurt duva(hint Miskec-vill). Sta mislis, koliko poreza je godisnje na one silne prazne stanove tamo?
Citat:
Pre 2-3 nedelje kod g-đe Olje je gostovao gazda Kole, i izneo svoju fantastičnu ideju...

Kakva voditeljka, takvi i gosti, nijanse ih razlikuju od farme. Ali to je moje skromno misljenje.


[ milance_kg @ 07.01.2011. 22:48 ] @
@ArsenLupen

E vidis, mogao si nesto nauciti od tih Milera, ... da ne pljuju svoje i zagovaraju da im trebaju Eskimi da im zavedu red :)
[ ArsenLupen @ 07.01.2011. 22:52 ] @
^
Kad si me video ili cuo da pljujem nekog svog? Greska u koracima je verovatno u pitanju - a koji su to moji?
[ milance_kg @ 07.01.2011. 22:59 ] @
@ArsenLupen

Ja mislio da smo od 1918 'nasi' (doduse jedan prekid 41-44, za Srem), doduse ja vucem korene severnije od tebe :)


No da se vratimo na temu.... kome se jos svidja ovo oporezivanje ekipe, kao sto ranije rekoh, 'eksperata'
bez dana radnog staza, ali bujne maste i izgubljenosti u svojoj bahatosti.
[ John-Wayne @ 08.01.2011. 01:37 ] @
da ne pominjem koji je BESMISAO Uopste POSTOJANJE BILO KAKVOG POREZA NA NEKRETNINE

znaci svako ko poseduje odredjenu nekretninu vec je platio vise puta porez

- platio je porez kada je kupio plac na kojem je napravio kucu
- platio je komunalije gradjevinsku dozvolu i porez na sve to kada je poceo da pravi kucu
- platio je porez na gradjevinski materijal
- platio je porez na uvodjenje struje grejanja itd

i sad preko svega toga treba da placa neki porez samo zato sto nesto IMA

smisao placanja poreza je u tome , svakog, da ti placas nesto da bi za uzvrat dobio NESTO DRUGO

a sta vlasnici nekretnian dobijaju u zamenu za placanje ovog poreza?

prakticno NISTA

da ne pominjemo da Srbija ima najvece poreze u evropi gledano prema prihodima

na primer u sloveniji se porez na nekretnine placa samo ako pojedinac ima vise od 180 kvm u svom vlasnistvu

u hrvatskoj se ne placa ni na jednu nekretninu osim na kuce za odmor tj vikendice

u makedoniji je stopa 0.1% a u srbiji od 0.4% do 2%

ludilo
[ mmix @ 08.01.2011. 07:41 ] @
Propustio si vec kompletnu raspravu o tome u prethodnoj temi => http://www.elitemadzone.org/t4...-imovinu-novo-deranje-po-usima

Koncept poreza na imovinu nije los ako se uradi kako treba a iz vise razloga, ovako kako se radi u Srbiji (kao novi namet bez koncesija prema zaposlenim gradjanima) je los. Sve ostalo sto si napisao nema nikakve logike. Sve to je platio i neko ko proizvodi zvake i svaki put kad kupis zvaku opet ces platiti porez.
[ 574nk3 @ 08.01.2011. 07:54 ] @
Ljudi se ne bi toliko bunili da i plate rastu. Međutim plate padaju, porezi rastu.
[ ventura @ 08.01.2011. 09:12 ] @
Citat:
John-Wayne: da ne pominjem koji je BESMISAO Uopste POSTOJANJE BILO KAKVOG POREZA NA NEKRETNINE

znaci svako ko poseduje odredjenu nekretninu vec je platio vise puta porez

- platio je porez kada je kupio plac na kojem je napravio kucu
- platio je komunalije gradjevinsku dozvolu i porez na sve to kada je poceo da pravi kucu
- platio je porez na gradjevinski materijal
- platio je porez na uvodjenje struje grejanja itd

i sad preko svega toga treba da placa neki porez samo zato sto nesto IMA

Po tvojoj logici besmisleno je da postoji godišnji porez na automobile (takozvana registracija).

- Vlasnik automobila je platio porez i carinu kada je kupio automobil
- Vlasnik je platio dodatni porez pre nego što je počeo da koristi automobil (registraciju)
- Vlasnik je platio veoma visoke poreze na gorivo koje pokreće automobil

i sada preko svega toga svake godine mora da plaća dodatni porez (registracija automobila) samo zato što nešto ima!


Citat:
John-Wayne:
a sta vlasnici nekretnian dobijaju u zamenu za placanje ovog poreza?

prakticno NISTA

Šta će dobiti? Pa praktično, verovatno ništa jer smo mi država kakva jesmo... Teoretski godišnji porez od nekretnina bi trebao da služi za razvoj i održavanje te iste opštine koja ga i naplaćuje. Dakle, izgradnaj novih i održavanje postojećih puteva, izgradnja i održavanje postojećih javnih ustanova (škola, bolnica, biblioteka, sportskih terena, parkova) itd.
[ dralle @ 08.01.2011. 09:37 ] @
Citat:
mmix: Propustio si vec kompletnu raspravu o tome u prethodnoj temi => http://www.elitemadzone.org/t4...-imovinu-novo-deranje-po-usima

Koncept poreza na imovinu nije los ako se uradi kako treba a iz vise razloga, ovako kako se radi u Srbiji (kao novi namet bez koncesija prema zaposlenim gradjanima) je los. Sve ostalo sto si napisao nema nikakve logike. Sve to je platio i neko ko proizvodi zvake i svaki put kad kupis zvaku opet ces platiti porez.



Ali to je ponovna prodaja.Kada prodaješ kuću više puta više puta se i plaća porez.
[ Odin D. @ 08.01.2011. 10:22 ] @
Ljudi moji, nema potrebe uzbudjivati se oko ikakvih poreza.

Ogromnu vecina stanovnistva u Sprdiji su, iako ovce, ustvari prilicno osiromaseni gradjani ili na granici siromastva.
No njihov glas se svejedno racuna kao 1, jednako kao i da im je socijalni IQ veci od 30.
Prema tome, ko god u svojim politickim vizijama udari narod po dzepu, u startu je na'ebo u smislu politickog opstanka.

A ova politicka sprdacina sto se svakodnevno odvija na TV-u, novinama i tako to... :)
Ma dajte molim vas, zar jos neko vjeruje u nesto od toga!?
[ milance_kg @ 08.01.2011. 10:32 ] @
Citat:
Odin D.: Ljudi moji, nema potrebe uzbudjivati se oko ikakvih poreza.

Ogromnu vecina stanovnistva u Sprdiji su, iako ovce, ustvari prilicno osiromaseni gradjani ili na granici siromastva.
No njihov glas se svejedno racuna kao 1, jednako kao i da im je socijalni IQ veci od 30.
Prema tome, ko god u svojim politickim vizijama udari narod po dzepu, u startu je na'ebo u smislu politickog opstanka.

A ova politicka sprdacina sto se svakodnevno odvija na TV-u, novinama i tako to... :)
Ma dajte molim vas, zar jos neko vjeruje u nesto od toga!?



Pa i ja tako nesto mislim, nego ova garnitura bas ako je ozbiljna i krene 'ladno da to sprovodi,
imamo velike sanse da postanemo zemlja tvorac novog revolucionarnog metoda - go*njiva motka!
[ marko37 @ 08.01.2011. 10:54 ] @
Citat:
milance_kg: Pa i ja tako nesto mislim, nego ova garnitura bas ako je ozbiljna i krene 'ladno da to sprovodi,
imamo velike sanse da postanemo zemlja tvorac novog revolucionarnog metoda - go*njiva motka!

Hoće i to, ali malo sutra. Neće ljudi na ulice, zar da propuste neke bitne momente na "Farmi", "grand paradi" i sličnim glupostima.
Ima da nabiju poreze, a iz Srbije će samo da se čuje zvuk makaza za striganje i tužno "beeeee beeeee".
[ milance_kg @ 08.01.2011. 11:00 ] @
Citat:
marko37: Hoće i to, ali malo sutra. Neće ljudi na ulice, zar da propuste neke bitne momente na "Farmi", "grand paradi" i sličnim glupostima.
Ima da nabiju poreze, a iz Srbije će samo da se čuje zvuk makaza za striganje i tužno "beeeee beeeee".


Pa ja kad bi mogao, onako kao 'trojanac', ovoj vlasti da savetujem da krene da pleni kucnu tehniku, ali TV pod br. 1!
Sve ce da pokupe, ali TV ce da ostave :)

p.s.

Moja supruga otkad ima komp, zaboravila na BB, Farmu i ostale zezancije...
Na nekom drugom forumu je i oseca se 'pametna', nego jedan joj ide na zivce -
ja otvorio nalog pa joj teram kontru, a ne zna ko je :)
[ geniuxx @ 08.01.2011. 13:15 ] @
Citat:
marko37: Hoće i to, ali malo sutra. Neće ljudi na ulice, zar da propuste neke bitne momente na "Farmi", "grand paradi" i sličnim glupostima.
Ima da nabiju poreze, a iz Srbije će samo da se čuje zvuk makaza za striganje i tužno "beeeee beeeee".

Pa, i da ljudi hoće na ulice - biće proglašeni "huliganima", i eto Žandarmerije sa velikim pendrecima.
[ ArsenLupen @ 08.01.2011. 13:34 ] @
Citat:
geniuxx: Pa, i da ljudi hoće na ulice...

Saberi ko su ti koji bi izasli. Nema ih jedva pola miliona. Penzosi? Bataljon drzavnih sluzbenika sa DStm sa sve porodicama? NVO? Imala bi Zandarmerija i te kakvu podrsku.
Sto kaze, dotakli smo dno, ali treba rupa jos da se kopa, kad neki padnu ne samo da se ugruvaju
[ milance_kg @ 08.01.2011. 13:40 ] @
Citat:
ArsenLupen: Saberi ko su ti koji bi izasli. Nema ih jedva pola miliona. Penzosi? Bataljon drzavnih sluzbenika sa DStm sa sve porodicama? NVO? Imala bi Zandarmerija i te kakvu podrsku.
Sto kaze, dotakli smo dno, ali treba rupa jos da se kopa, kad neki padnu ne samo da se ugruvaju :)


Pa uspeli su! Degradirali su sve iole normalno, tako da onih pola miliona nema vremena da digne glavu od posla, penzosi vecina, ali
sta oni iskreno mogu da ucine, ti ce pre da polipsu od gladi ali da nemaju neplacene racune, i armiju dokonih (oblikovani od ovih)
mladih nezapolsenih, tako da svako njihovo dejstvo automatski povlaci huliganstvo, visak energije ali prazne glave, za manipulatore
odlican materijal i sirovina, kad treba - heroji, kad ne treba - huligani.... ma...
[ Odin D. @ 08.01.2011. 13:51 ] @
Ma nema potrebe da se "izlazi" na bilo kakve demonstracije.
Bice kao i dosad:
- 18 milijardi neplacenih RTV pretplata;
- 300 miliona nelegalizovanih objekata;
- 20 miliona neplacenih racuna za struju;
- 100 ziliona nerjesenih sudskih procesa;
- .....
... cifre koje zahtjevaju hitno brojcano povecanje drzavnih sluzbi, jer postojeci mali broj drzavnih sluzbenika ne moze to nikako da rjesi u dogledno vreme.

Sta je tu jos par miliona neplacenih poreza? Nista. Kap u okeanu.
Ni sada ih niko ne placa, pa nikom nista.

To je isti princip na kojem se zasniva i sve ostalo: APP (Ako Prodje - Prodje...).
Kao sto su zajebali i ove sto su vec platili za legalizaciju, ili ove stu su platili kazne u GSP, ili ove za TV-pretplatu itd...
[ milance_kg @ 08.01.2011. 14:05 ] @
Citat:
Odin D.: Ma nema potrebe da se "izlazi" na bilo kakve demonstracije.
Bice kao i dosad:
- 18 milijardi neplacenih RTV pretplata;
- 300 miliona nelegalizovanih objekata;
- 20 miliona neplacenih racuna za struju;
- 100 ziliona nerjesenih sudskih procesa;
- .....
... cifre koje zahtjevaju hitno brojcano povecanje drzavnih sluzbi, jer postojeci mali broj drzavnih sluzbenika ne moze to nikako da rjesi u dogledno vreme.

Sta je tu jos par miliona neplacenih poreza? Nista. Kap u okeanu.
Ni sada ih niko ne placa, pa nikom nista.

To je isti princip na kojem se zasniva i sve ostalo: APP (Ako Prodje - Prodje...).
Kao sto su zajebali i ove sto su vec platili za legalizaciju, ili ove stu su platili kazne u GSP, ili ove za TV-pretplatu itd...


Ja tebe zvanicno ovlascujem da platis u moje ime nekih 16-17.000 za NTV (Naplatna TV i koja kaze imate pravo da znate...),
isto te molim da mi obavis 'beslpatnu' legalizaciju kuce od nekih 80 m2, koja je uzgred zidana '58,
i u koje me ova drzava uselila iz razloga usvojenja, isto koju je procenila na 70.000 eur, a trzisna vrednost u najboljem slucaju 40.000,
po realnom manje od 35.000, ali 'oce da cepa porez po toj osnovici.

'Ocu ja decu da vodim na more, ja ga nisam video kao mali, pa se veselim sa svojom decom isto :)
Ovo sto odemo u MNE na more rezultat je mog rada, a ako treba deci mojoj da uskratim da bi neko debeloguzo
birokratsko dete vidi Egipat, onda bojim se .... da ne pricam mnogo :)

Edit :

Kao tvorac recenice (mislim, nigde cuo) :
"Ne postoji narod zbog drzave, nego drzava zbog naroda",

pa ako neka grupacija pomesala te pojmove, treba da se duboko zamisli sto radi,
ako nista drugo, a ono zbog narodne :
"Nicija do zore nije gorela".

'Aj ja sam bio malo emotivan, neka su vam srecni bozicni praznici!

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 08.01.2011. u 15:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 08.01.2011. u 15:44 GMT+1]
[ Odin D. @ 08.01.2011. 14:53 ] @
Citat:
milance_kg:
"Ne postoji narod zbog drzave, nego drzava zbog naroda"


To ti je jedno te isto. Svi problemi i proizilaze od toga sto prilican broj ljudi misli da drzava i narod nisu isto.

Na kraju se svodi na.... aj' da citiramo @Isaka666:
Citat:
Ali gde je odgovornost pojedinca za svoju situaciju u kojoj je? :D

odnosno odgovornost pojedinca sto mu je drzava takva kakva je.

Dok god vecina naroda misli da je za uspjesnu drzavu dovoljno svake 4 godine zaokruziti nesto na listicu, a u medjuvremenu jesti 9ovna sto mu naseru oni koje je zaokruzio nema ni od drzave ni od naroda nista.


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 08.01.2011. u 16:22 GMT+1]
[ pantic68 @ 08.01.2011. 15:50 ] @
Citat:
ArsenLupen: Saberi ko su ti koji bi izasli. Nema ih jedva pola miliona. Penzosi? Bataljon drzavnih sluzbenika sa DStm sa sve porodicama? NVO? Imala bi Zandarmerija i te kakvu podrsku.
Sto kaze, dotakli smo dno, ali treba rupa jos da se kopa, kad neki padnu ne samo da se ugruvaju :)

Ima mnogo više onih koji bi se bunili ali su ovaj put dovoljno pametni da se ne poturaju. Nek se bune državni službenici i policija kad uskoro ne dobiju sledovanje.
[ geniuxx @ 08.01.2011. 16:21 ] @
Grešiš, ovaj, šilno grešiš, šinko...
Oni moraju da dobiju sledovanje.
[ milance_kg @ 08.01.2011. 17:06 ] @
Citat:
geniuxx: Grešiš, ovaj, šilno grešiš, šinko...
Oni moraju da dobiju sledovanje.


Dobice oni.... da mnogo ne lupetam :)
Kako se narod podelio, ovo je strasno!

Neka istorija od pre par godina :
Otvaraju se trzni centri, u KG Roda, bilo mi fantasticno gledati kako rade temelje....
nego bre, jel' to donosi ili odnosi novac?

Ove neke domacice kratke pameti kao neka pernata zivotinja : "Eeee Milance, akcija, jeftino,...",
odgovor (neke bile uvredjene, pa nece par dana da govore) : "Da kokoske, cekaju tamo da vas ocerupaju, pa stave u izlog!".

Ovo je ljudi propast, nista se ne otvara da proizvodi, nego samo neki 'trzni centri' kao da smo Dubai!
Kopajte bunare, mozda potece nafta :)
[ geniuxx @ 08.01.2011. 17:12 ] @
^ Naravno da se podelio. Prethodna 3 zalogajčića (pušači, paraderi, alkosi) su imala i tu svrhu - koliko je samo ovde na EMZ tema i postova bilo, i koliko je komentara bilo na b92 - ovaj je za, onaj je protiv, svi imaju neoborive argumente... A zapravo to je bila koska za glodanje...
[ petardel @ 08.01.2011. 23:19 ] @
Neznam zašto za opšte stanje u Srbiji većina konstantno okrivljuje vladajuću gatnituru. Opozicione stranke u prethodnih par godina nisu organizovale ama baš ni jedan protest, samo obećavanje vanrednih izbora. Setite se samo 90-tih. Štrajkovi i protesti svakodnevno. 10 godina je trebalo da smenimo dominantne političke partije. A eto danas, nekadašnji ljuti neprijatelji zajedno vladaju. Čini mi se da nam je politički sistem istovetan onome od 50-tih do 80-tih.

Tačno je ono što je rekao Ventura - svi imaju oružje protiv vlasti - glasački listić. Samo ga treba pravilno upotrebiti.
[ milance_kg @ 08.01.2011. 23:26 ] @
@petardel

Ne treba nam ni pozicija ni opozicija :)
Ne trebaju nam vise paraziti i retardi, a politikanstvo nosite odakle ste ga doneli...
treba nam realna ekonomija i saniranje stete, a ne nova parazitska garnitura, a sto se
tice listica, odlican materijal za WC!
[ a1200 @ 09.01.2011. 03:41 ] @
Karikatura sa temom porez na imovinu
http://www.novosti.rs/dodatni_...o.110.html?galleryId=4#image_0
[ djordje1979 @ 09.01.2011. 07:12 ] @
Citat:
Odin D.: odnosno odgovornost pojedinca sto mu je drzava takva kakva je.

Dok god vecina naroda misli da je za uspjesnu drzavu dovoljno svake 4 godine zaokruziti nesto na listicu, a u medjuvremenu jesti 9ovna sto mu naseru oni koje je zaokruzio nema ni od drzave ni od naroda nista.


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 08.01.2011. u 16:22 GMT+1]

A sta ocekujes od naroda/pojedinaca? Da se spontano okupi, instalira jednu giljotinu na terazijama i krene lovackim puskama da 'vata korumpirane politicare kojji ne rade za dobrobit naroda?
Nisam video da si dao neko alternativno resenje glasackom listicu.
[ Odin D. @ 09.01.2011. 09:24 ] @
^To sto si sam napisao je jedino rjesenje. Ne mora biti bas giljotina, malo je zastarjelo, mogu i vjesala kao kod Rumuna.
To bi onda u tom slucaju bio narod, a ovako su samo krdo ovaca.

No, gradjanska svijest na tom nivou kod Srbalja je - vjerujem ja - i teorijski nemoguca, tako da ustvari nikakvog rjesenja i nema, nego propadanje do nivoa kada ce se, po bioloskim prinicipima koji vaze svuda u prirodi, neki pameniji i jaci nametnuti kao dominantni na ovim prostorima.
Tako stvari idu u prirodi.
Neki copori nestaju, neki se sire...
Nigdje u prirodnim zakonima ne pise da Srbija mora da napreduje i da opstaje.
Uopste ne mora.
[ djordje1979 @ 11.01.2011. 01:45 ] @
Ne samo da ne moze u Srbiji tako nesto da se desi nego ne moze nigde u svetu. To prosto receno ne moze da bude pravilo. Moze negde kao izuzetak kao sto je to bila Rumunija, jer je pomagano sa zapada, trebalo je srusiti komunizam. Nema sanse da se takva praksa ustali kao nacin kontrole vlasti ali ni pod razno.
[ Odin D. @ 11.01.2011. 07:41 ] @
How yes no... Probaj da u nekoj zapadno-evropskoj zemlji izvedes neku od akrobacija koje nasi politicari izvode svakodnevno pa ces vidjeti dokle ces dogurati...

A to da stignes na vjesala - pa ne moze iz tog razloga sto te nece putstiti da syebes drzavu toliko da si zasluzio vjesala. Mnogo ranije ce da te smjeste u prdekanu ili u ludnicu.
No, hipoteticki - kad bi nekom poslo za rukom da dogura dovde dokle i sprdijanska vlast zavrsio bi na lomaci.
[ mmix @ 14.01.2011. 08:43 ] @
Ko nema za porez, neka proda stan
[ John-Wayne @ 14.01.2011. 14:07 ] @
ko nema za porez neka proda clanovima novopecene zute elite svoj nasledjeni stan , razume se po 3 puta nizoj ceni od sadasnje i nek se seli u neki pripizdinu po sopstvenom izboru - crnu travu, medvedju, zagubicu, ripanj, rusanj i slicno.
[ milance_kg @ 14.01.2011. 15:26 ] @
Citat:
John-Wayne: ko nema za porez neka proda clanovima novopecene zute elite svoj nasledjeni stan , razume se po 3 puta nizoj ceni od sadasnje i nek se seli u neki pripizdinu po sopstvenom izboru - crnu travu, medvedju, zagubicu, ripanj, rusanj i slicno.


Da, bas... A da si im pre 10 i kusur godina to rekao (ma i 5), smejali bi ti se u facu i rekli - daj bre, ti nisi normalan!

A sprema se jos sto sta mnogo...

[ John-Wayne @ 15.01.2011. 14:42 ] @
evo citam u vrscu vlast pocela masovno da oduzima ljudima kuce zbog nemogucnosti da placaju racune.

verovatnio uskoro sledi cela prica i na nivou cele srbije.

[ NoneVi @ 15.01.2011. 16:04 ] @
Citat:
John-Wayne: evo citam u vrscu vlast pocela masovno da oduzima ljudima kuce zbog nemogucnosti da placaju racune.

verovatnio uskoro sledi cela prica i na nivou cele srbije.


Kao što i treba da se radi.
Kamo sreće da neko ostane bez kuće zato što ne plaća struju.
20 godina moji roditelji pa onda ja ispadamo majmuni što redovno plaćamo struju grejanje komunalije.
[ Bik Koji Sedi @ 16.01.2011. 19:03 ] @
Računi treba da se plaćaju, a ovo nije račun.

Ako imam tri Rolexa od ukupno 120.000€, ne plaćam nikakav porez na tu imovinu. Ako pak imam nov stan koji vredi toliko, moram da izdvojim svoju mesečnu platu da bih platio porez. Zašto se stan drugačije tretira? Samo zato što ne mogu da ga stavim u džep?

To je najobičnija otimačina i razbojništvo. Sve će to morati da smanje, inače će u Beogradu džumbus da bude kada za godinu-dve svima stignu poreska rešenja na pun iznos.
[ rale2rale @ 17.01.2011. 07:54 ] @


Da i sad će sirote penzose, bakice itd. da primoraju da prodaju stanove u centru grada ispod cene, a onda će debeloguzi bizmismeni koji do sad nisu uspeli da se ustoliče na Dedinju da pokupuju iste!

Lepo reče Prokopijević, parvedno je stopa za sve ista, pa ko ne može nek proda, nije na državi da određuje šta je ekstra pozicija, nek sagrade bolnicu, dečiji vrtić, pozorište i prebace koji faks u Ripanj pa će da vide kako će ljudi i tamo da idu da žive i bez bilo kakve prisile!!!
[ mmix @ 17.01.2011. 08:38 ] @
Citiracu samo jedan deo te price

"Bez obzira na to što su njihova primanja tako mala, ni po jednom kriterijumu neko ko ima imovinu vrednu sto, dvesta, ili trista hiljada evra nije siromašan".

Ako to sve sto si napisao urade u Ripnju onda ce i vrednost nekretnina u Ripnju da poraste zbog vece potraznje i onda ce i Ripnjancani placati veci porez, a starosedeoci Ripnja ce se buniti i govoriti kako je bilo lakse ziveti kad nije bilo pozoorista. Jbg, ne moze se svima ugoditi.
[ milance_kg @ 17.01.2011. 09:01 ] @
Kako je to divno :)

Zivis tolike generacije, radis, placas, izgradjujes...

Dodje balava bulumenta bez dana radnog staza koja ti kaze - ti si extra bogatas!

Lepo rece jedan - a sta onaj sto teoretski ima 3 roleksa u ukupnoj vrednosti od 120.000 EUR (a ima takvih)...

E moji sugradjani, ne gradi se drustvo na pljacki i otimacini... nikom nista nije dobro donelo, niti ce...


Kako razmisljate, a da ne bi nikom upadali u oko, ono najbolje da se preselimo pod mostove...
Prostor za zivot nije luksuz i na to ne sme da se placa porez, nije ovo Monako ili Dubai,
ovo je propala zemlja!
[ mmix @ 17.01.2011. 10:29 ] @
Propala ili ne, zemlja je. Kao takva njena teritorija i infrastruktura su ograniceni resursi, narocitu u onim oblastima u kojima infrastruktura iole i postoji. Ne placas ti porez na ciglu nego placas porez na upotrebu tog nestvorivog ogranicenog resursa a njegova "vrednost" je direktno spojena sa vrednoscu nekretnine kojom ucestvujes u koriscenju tih resursa, sto je trzisna vrednost nekretnine veca to je i vrednije zemljiste, infrastruktura i svi servisi koje imas na raspolaganja, ukljucujuci i bolnicu i pozoriste u komsiluku i apsolutna monetarna vrednost tih resursa itekako moze da predstavlja odraz luksuza. TO sto nama u mozgovima luksuz predstavlja samo kes u novcaniku i plazma u dnevnoj sobi je nakaradno i pogresno shvatanje.

Poredjenje sa rolexom je bespredmetno jer rolexa mozes proizvesti u teorijski neogranicenim kolicinama i posedovanjem Rolexa ne zauzimas strateski resurs. Niko tebi ne oporezuje ni 120.000e na stednji, zar ne?

Svi koji zive i rade u Beogradu ce sad imati problem sa ovim porezom, i taj problem ce pokusati da prebace na poslodavca koji ce biti pod pritiskom da poveca plate i mozda ce konacno da sabere neke stvari i da zakljuci da mu se vise isplati da podigne dupe iz Beograda i pokusa svoj biznis da obavlja negde gde je radna snaga jeftinija, npr Uzice, Cacak, Kragujevac, itd. To znaci dodatne prihode u tim sredinama i za zaposlene i za javne radove (pa na kraju bude i pozoriste), znaci ekonomsku decentralizaciju i obrtanje smera internih migracjia, znaci oslobadnjanje neupotrebljavanih nekretnina, itd. Ja znam da to vama ne izgleda dobro ali u principu na nacionalnom nivou jeste jer nam je to poslednja sansa da izbegnemo da se Srbija pretvori u Beogradski pasaluk gde ce svih 7.5 mil stanovnika ziveti u pojasu od 50km oko kruga dvojke. Koncept dobrovoljnog reaseljavanja Beograda ne postoji, niko ko je dosao u Beorgad ne zeli da ode a neki ce sad morati i to je ono sto vas zulja. Ali znas sta? Nesto nisam primecivao da se iko iz Beograda preterano uzbudjivao kad je nemastina prisiljavala zitelje ostatka Srbije da budzasto prodaju svoje kuce i za te pare kupuju garsonjere u Beogradu u potrazi za koricom hleba. Zasto bi se onda iko sad uzbudjivao zbog Beograda? Van Beograda je rvednost nekretnina, cak i velikih kuca, daleko ispod 50k, plus sto ce nerazvijene opstine veorovatno ili prepoloviti porez na 0.2 ili ga cak i ukinuti. Realnost je da zivot u Beogradu JESTE luksuz i da shodno tome reba da se plati.
[ milance_kg @ 17.01.2011. 10:39 ] @
Citat:
mmix: ...niko ko je dosao u Beorgad ne zeli da ode a neki ce sad morati i to je ono sto vas zulja....


Mene? Ne, ja sam kragujevcanin :)

Cak mi takav posao da ne zavisim od lokacije, mogu ja i u selo, i na planinu Kotlenik :)
Nego ja sam retka pojava...

p.s.

Ali ubila bi me u pojam pustos, mada i ovde nesto preterano se ne druzim :)
[ pri3rak @ 17.01.2011. 10:42 ] @
Mix pojednostavio si pricu.Marinkova bara je u sred Beograda, a zivot u njoj nije pojam luksuza.Nekretnine po unutrasnjosti nisu po pravilu daleko ispod 50ke za velike kvadrature.Zivotni troskovi i bez ovog poreza su solidno porasli za poslednjih par godina, a ne vidim da je bilo ko izvrsio nekakav pritisak na poslodavce po pitanju plata, jer su one realno pale pogotovu imajuci u vidu inflaciju.I na kraju treba pogledati strukturu zaposlenih po BG-u i pomisliti na to sta bi ti ljudi mogli da rade po unutrasnjosti.
[ milance_kg @ 17.01.2011. 10:51 ] @
Nego nesto mislim, da ovi nisu dobili ideju od Pol Pota... i on tako raselio gradove po selima... znamo sta se desilo

http://en.wikipedia.org/wiki/K...bodia#Evacuation_of_the_cities

Mada evo blazi scenario :



Sator naselje oko Sakramenta

Sto da ne... kad genijalci koji ne znaju ni vola u d*pe da ubodu, vode drzavu i ekonomiju iste...
[ pantic68 @ 17.01.2011. 11:32 ] @
Citat:
mmix: Propala ili ne, zemlja je. Kao takva njena teritorija i infrastruktura su ograniceni resursi, narocitu u onim oblastima u kojima infrastruktura iole i postoji. Ne placas ti porez na ciglu nego placas porez na upotrebu tog nestvorivog ogranicenog resursa a njegova "vrednost" je direktno spojena sa vrednoscu nekretnine kojom ucestvujes u koriscenju tih resursa, sto je trzisna vrednost nekretnine veca to je i vrednije zemljiste, infrastruktura i svi servisi koje imas na raspolaganja, ukljucujuci i bolnicu i pozoriste u komsiluku i apsolutna monetarna vrednost tih resursa itekako moze da predstavlja odraz luksuza.

A šta se plaća kad vadiš gradjevinske dozvole, kad se priključuješ na infrasrukturu, kad stižu računi za istu, kupiš gorivo po višestrukoj ceni od proizvodne, kad registruješ auto ili plaćaš pdv.... koliko puta treba platiti taj put pun rupa i policijskih zaseda koji se zove infrastruktura. Pravi li neko kalkulaciju uložerno-dobijeno? I kako veća vrednost nekretnine zauzima više resursa, isti čovek putuje do nje, isto koristi komunalije, ako potroši više struje više će i platiti račun + pdv, kakve to veze ima sa vrednošću nekretnine. Porez na glavnicu u banci nema jer po običaju neko radi na tome da je smakne celu pa ne bi bilo zgodno da ode u slamarice.
[ mmix @ 17.01.2011. 12:33 ] @
Citat:
pantic68: A šta se plaća kad vadiš gradjevinske dozvole, kad se priključuješ na infrasrukturu, kad stižu računi za istu, kupiš gorivo po višestrukoj ceni od proizvodne, kad registruješ auto ili plaćaš pdv.... koliko puta treba platiti taj put pun rupa i policijskih zaseda koji se zove infrastruktura. Pravi li neko kalkulaciju uložerno-dobijeno? I kako veća vrednost nekretnine zauzima više resursa, isti čovek putuje do nje, isto koristi komunalije, ako potroši više struje više će i platiti račun + pdv, kakve to veze ima sa vrednošću nekretnine. Porez na glavnicu u banci nema jer po običaju neko radi na tome da je smakne celu pa ne bi bilo zgodno da ode u slamarice.

Odlican rezon, i sasvim imas pravo na takvo razmisljanje o zivotu. Tvoja sledeca odluka treba da ide u pravcu da izbegnes novi namet, dakle ako posedujes nekretninu u Beogradu prodaj je i kupi negde gde tog nameta nema. Nista od toga sto si naveo nije perpetualno placanje upotrebne dozvole za parce zemlje koje zauzimas a sa kojim bi neko drugi mogao da uradi nesto pametnije. Alfa i omega cele price.

Citat:
milance_kg: Mene? Ne, ja sam kragujevcanin :)

Sto se bunis onda? Koliko je tebi poskupeo porez u kragujevcu?

I ono sa Pol Potom je smesno. Biti priced-out iz necega je sasvim prisutan koncept u skoro svim zemljama, bar u onima u kojima je sistem takav da je tesko ili nemoguce ziveti iznad svojih mogucnosti, u koje Srbija ne spada. Pre ili kasnije kad vise ljudi zahteva isti resurs njegova cena raste, zasto bi drzava bila luda da ne uzme svoj deo tog kolaca? Bolje vlasnicima velikih i skupih nekretnina da uzme vise para nego da uzme vise para SVIMA kroz veci PDV, ukljucujuci i sve one koji zive u skladu sa svojim mogucnostima. Naravno, najbolje od svega bi bilo kad bi se gomila otkacila od drzavne sise, al' to je izgubljena bitka.


Citat:
pri3rak: Mix pojednostavio si pricu.Marinkova bara je u sred Beograda, a zivot u njoj nije pojam luksuza.Nekretnine po unutrasnjosti nisu po pravilu daleko ispod 50ke za velike kvadrature.Zivotni troskovi i bez ovog poreza su solidno porasli za poslednjih par godina, a ne vidim da je bilo ko izvrsio nekakav pritisak na poslodavce po pitanju plata, jer su one realno pale pogotovu imajuci u vidu inflaciju.I na kraju treba pogledati strukturu zaposlenih po BG-u i pomisliti na to sta bi ti ljudi mogli da rade po unutrasnjosti.

To je tvoje vidjenje stvari. AKo je cena nekretnina u marinkovoj bari velika onda je to cista indikacija da nisi u pravu. Ocigledno postoji veca potraznja nego ponuda jer previse ljudi hoce da zivi tamo. Stan mog caleta (65kvm)u pnacevu je procenjen na 32000, stan koji ja rentam u suvom centru Panceva od 74kvm je procenjen na 51000. A mi smo na 20min commute udaljenosti od Beograda. Dvosoban stan u kragujevcu vidim ima za 50k, vidim i kucu od 100kvm u Uzicu za 60k. A to su urbana mesta. U banatskom novom selu (znaci 40min voznje od centra Bgd) ima novogradnja kuca od 85m2 sa 13 ari placa za 28000, da je 200kvm ne bi presla 50k. Ako si avanturistican,, imas u centru staru kucu za rusenje sa 5 ari placa za 5000. Za razliku u ceni sa Beogradom napravis vilu sa sve zatvorenim bazenom i dozivotnom poslugom. Zasto ne? Zato sto je selo? Nije problem, nikom nije zabranjeno da zivi u gradu, ali ako i ti i ja i pera i mika i zika i 99.99% populacije hoce da zivi u gradu koji ne moze da nas sve istrpi onda postoji samo jedan mehanizam prinude koji ne ukljucuje pol potovske metode. Plati pa se klati.





[ milance_kg @ 17.01.2011. 12:47 ] @
Citat:
mmix: Sto se bunis onda? Koliko je tebi poskupeo porez u kragujevcu?


Kad se kuga zapati u komsiluku, stigne kad-tad i do tebe.

Citat:
mmix:..u kojima je sistem takav da je tesko ili nemoguce ziveti iznad svojih mogucnosti..


Ziveti u svom stanu je ziveti iznad mogucnosti? Zanimljiv koncept...

[ pri3rak @ 17.01.2011. 13:04 ] @
Citat:
To je tvoje vidjenje stvari. AKo je cena nekretnina u marinkovoj bari velika onda je to cista indikacija da nisi u pravu. Ocigledno postoji veca potraznja nego ponuda jer previse ljudi hoce da zivi tamo. Stan mog caleta (65kvm)u pnacevu je procenjen na 32000, stan koji ja rentam u suvom centru Panceva od 74kvm je procenjen na 51000. A mi smo na 20min commute udaljenosti od Beograda. Dvosoban stan u kragujevcu vidim ima za 50k, vidim i kucu od 100kvm u Uzicu za 60k. A to su urbana mesta. U banatskom novom selu (znaci 40min voznje od centra Bgd) ima novogradnja kuca od 85m2 sa 13 ari placa za 28000, da je 200kvm ne bi presla 50k. Ako si avanturistican,, imas u centru staru kucu za rusenje sa 5 ari placa za 5000. Za razliku u ceni sa Beogradom napravis vilu sa sve zatvorenim bazenom i dozivotnom poslugom. Zasto ne? Zato sto je selo? Nije problem, nikom nije zabranjeno da zivi u gradu, ali ako i ti i ja i pera i mika i zika i 99.99% populacije hoce da zivi u gradu koji ne moze da nas sve istrpi onda postoji samo jedan mehanizam prinude koji ne ukljucuje pol potovske metode. Plati pa se klati.


Cena nekretnina u marinkovoj bari :))) Naselje se nalazi duz auto puta BG-Nis prakticno paralelno sa Sumicama, a duhovito objasnjenje sta je marinkova bara imas sadrzano u ovome.

Preuzeto sa Vukajlije.

Citat:

Elitni deo naselja, gde živi sam džet-set (Đeljana, Hamiz, Nurija & company)
Nalazi se u dolini Mokroluškog potoka pored Sive Stene.

Poznat po bontonu i lepim nahođenjem, da je čak ušlo u anale.
Takođe, "Miss Marinkove Bare" je laskava titula za tamošnju lepotinju, koju organizuje sumnjivi biznismen pod nazivom Gazda Raka.
Tako ako vam reč "prostačina" suviše neinspirativno zvuči, uvek se možete pozvati na sledeće:

To je bečka škola, istureno odeljenje Marinkova Bara !


Salu na stranu.Sta bi neko ko zivi od svog rada imao od toga sto zivi u vili sa zatvorenim bazenom u mestu koje nema potencijal da donese prihod?Ako bi neko ko ima jasnu proizvodnu delatnost mozda (?!) imao nekakve koristi da izmesti posao juznije, neko kome je jedna od milion formi trgovine i pruzanja usluga bi silaskom na jug verovatno samo bankrotirao.Cega ima mnogo vise po BG-u?Na kraj krajeva da moras ziveti od domace klijentele kome bi to u npr Cupriji, Paracinu, Despotovcu, Rekovcu i sl mestima mogao da prodas svoje znanje?
[ mmix @ 17.01.2011. 13:25 ] @
Odlicno, znaci razumemo se da zivotom u urbanoj sredini dobijas nove mogucnosti za privredni i licni razvoj. Pa iste mogucnosti imam i ja, sto bi ti ziveo u Beogradu a ne ja? Zast bi ziveo ja a ne neko iz lupam Kraljeva? Na sta se trenutno svodi mogucnost zivota u visoko urbanoj sredini tipa Beograda? Ko su ti ljudi koji bez prihoda zive u nekretninama od 100, 200, 300 hiljada? Cime oni doprinose razvoju grada? Time sto se prijavljuju kao socijalni slucajevi? Ako koristis servise urbane sredine onda i plati za svoje bivstvovanje u istoj.

Citat:
milance_kg: Ziveti u svom stanu je ziveti iznad mogucnosti? Zanimljiv koncept...

Naravno da je tako. Evo ti primer Vrsca sada i racuna za komunalne usluge. Doslo je vreme da se zasilji olovka ili Excel i da se stavi na papir/spreadsheet ulaz, izlaz i imovinska karta i se malo planira. Znam, znam, zaje*ana vremena dosla.
[ milance_kg @ 17.01.2011. 13:42 ] @
Joj, joj,...

Sto ne uspese '45-e, sad definitvno ce biti!

Dragi zemljaci i priljatelji Beogradjani stari, koji ste cudom ostali gde jeste, jos od vremena Obrenovica,
ono sto ne zavrsise dedovi ovih '45-e, hoce njihovi unuci!

Neka Vam je Bog u pomoci.
[ pri3rak @ 17.01.2011. 13:46 ] @
Citat:
Odlicno, znaci razumemo se da zivotom u urbanoj sredini dobijas nove mogucnosti za privredni i licni razvoj.

U slucaju Beograda je sama urbanizacija sekundarna, primerno je trziste od >10^6 ljudi, barem sto se poslovanja tice.

Citat:
Pa iste mogucnosti imam i ja, sto bi ti ziveo u Beogradu a ne ja?

Stvar izbora, niko tebi ne brani da dodjes u BG, niti meni u Pancevo.Svako od nas vidi svoj interes tamo gde se nalazi.


Citat:
Zast bi ziveo ja a ne neko iz lupam Kraljeva?

Ovo je vec sire pitanje.Ne treba smetnuti sa uma i licnu odgovornost za sopstveni zivot, kao i odgovornost lokalne zajednice za stanje u kojoj se sama nalazi.Da li je istina da je samo na Beogradu odogovornost za sve.Kada vec pomenu Kraljevo, da li mislis da bi recimo NBg pretrpeo istu stetu kao i Kraljevo da ga je pogodio zemljotres identicne snage.Da li je neko ljude iz tog podrucja primoravao da grade objekte bez projekata (koji obuhvataju i proracun na uticaj zemljotresa).Da li je cena tih projekata bila bas tolika, pogotovu kada se uporedi sa ostatkom (neizbeznih) troskova (materijal i radna snaga).

Citat:
Na sta se trenutno svodi mogucnost zivota u visoko urbanoj sredini tipa Beograda?

Kuca, pos'o?


Citat:
Ko su ti ljudi koji bez prihoda zive u nekretninama od 100, 200, 300 hiljada? Cime oni doprinose razvoju grada? Time sto se prijavljuju kao socijalni slucajevi?


Nicim, ali i njihov broj nije posebno znacajan da bi privukao toliki interes.


Citat:
Ako koristis servise urbane sredine onda i plati za svoje bivstvovanje u istoj.


Koliko puta treba platiti te servise, i da li vredi pominjati njihov kvalitet?
[ nnn @ 17.01.2011. 14:20 ] @
Evo primer jedan lopvluka koji dolazi. Moj najbolji drugar je od pokojnog oca nasledio kucu na zvezdari, na 10m od Bulevara.

Kuca sa placem je procenjena na pola miliona evra, kuca je trosna, ali ipak je to lokacija. Posto zivi sam sa majkom koju izdrzava, on ovaj novi porez ne moze da plati jel nemaju odakle. Da proda ne moze, jel je u BG-u stala gradnja i niko ne kupuje zemljista. I na kraju ce biti prinudjen da proda to za 1/3 trzisne vrednosti a za par godine ce neki baja da izgradi tu zgradetinu, na placu koji je dobio za smesne pare.

I sad mi vi recite da je to posteno?
[ milance_kg @ 17.01.2011. 14:25 ] @
Citat:
nnn: I sad mi vi recite da je to posteno?


Ne, ovo je smisljeno...

Uradili su da niko normalan nema te pare da iskesira, a kad padne cena u bescenje, onda krece ekipa da kupuje,
i nemoj da se zeznes da na licitaciji probas - ima da te nema!

Zar bre niko ne vidi da su ulicari, sibicari, lopovi,... i sl. samo navukli odela i kravate.
[ Horvat @ 17.01.2011. 14:26 ] @
nnn,pa to je i cilj ovoga,nista drugo nego da te "dobrovoljno" isele

@mmix, nisi mi jasan, sto si ti tako za ovaj porez,tj povecanja poreza?
[ Boris Tadić @ 17.01.2011. 14:42 ] @
Slepci sa ovlašćenjima, najprizemnije štetočine ljudskog oblika, sada vide svoj kratkoročni interes u raspodeli nameta daleko pre nego u pokretanju bilo kolike proizvodnje i izvozu bilo čega, jer im je bitnije da odmah danas inkasiraju jednokratnih 10 000 eura, nego da za narednih 20 godina "osiguraju" po 2 miliona godišnje. Vređanje inteligencije, ucene, pretnje, isključivost i osionost samo su propratne pojave tog šibicarenja na veliko, šatro legitimnog.

"Beograd vs. unutrašnjost" je vrlo opasna besmislica, jer se uvek aludira na to da svi Beograđani stalno nešto izvoljevaju i samo zato seljak ne može da proda mleko i ne znam šta, a zapravo je teret krivice isključivo na pacijentima sa početka teksta, jer se nijedan Beograđanin ne pita za cenu i količinu ničega u Beogradu, nikada.

Kolektivno nas sputava tradicija malo punijeg stomaka/džepa/rezervoara od komšijinog(kao vrhunskog dostignuća homosapiensa) i neizbežno "posle mene potop", jer smo emancipovani u 3pm.
[ milance_kg @ 17.01.2011. 14:50 ] @
Citat:
Boris Tadić: ... jer smo emancipovani u 3pm.


Hahaha, e ovo mi se svidja... poput onog nindze, za kojeg tvrdim da kad bi prosuo onakvu pamet,
a da je poreklom kao moja mater, tj. njihov - dobio bi prvi objekat koji je pogodan da okacis pacijenta!

p.s.

Kad spominjem svoju pokojnu mater, kod njih to nema, mislim porez na nekretnine, samo za strane drzavljane koji imaju
nesto po Dalmaciji... cak ja kad bi zidao, mislim da bi me 'preskocilo'...
[ John-Wayne @ 17.01.2011. 15:32 ] @
Citat:
nnn,pa to je i cilj ovoga,nista drugo nego da te "dobrovoljno" isele

@mmix, nisi mi jasan, sto si ti tako za ovaj porez,tj povecanja poreza?


verovatno zato sto ce da ima od ovog najnovijeg haraca neke velike koristi

ne vidim ijedan razlog da iko normalan moze ovo da podrzi

svaki covek na svetu bi po logici stvari najvise trebao da voli sopstveni dzep

a ako neko prica protivno sopstvenom interesu obicno je to iz razloga sto ima u celoj prici neki veci licni interes.

ajde da kazes da se vlast obaveze da nakon poovecanja poreza sagradi narodu 10 novih autoputeva 100 mostova vrtice i skole na svakih 500 metara ali mi od ovog haraca necemo za uzvrat dobiti nista.

tako da ne vidim kako neko normalan moze ovo da podrzi.
[ ventura @ 17.01.2011. 16:03 ] @
Citat:
nnn: Evo primer jedan lopvluka koji dolazi. Moj najbolji drugar je od pokojnog oca nasledio kucu na zvezdari, na 10m od Bulevara.

Kuca sa placem je procenjena na pola miliona evra, kuca je trosna, ali ipak je to lokacija. Posto zivi sam sa majkom koju izdrzava, on ovaj novi porez ne moze da plati jel nemaju odakle. Da proda ne moze, jel je u BG-u stala gradnja i niko ne kupuje zemljista. I na kraju ce biti prinudjen da proda to za 1/3 trzisne vrednosti a za par godine ce neki baja da izgradi tu zgradetinu, na placu koji je dobio za smesne pare.

I sad mi vi recite da je to posteno?

Odlično.

Da vidimo ovako, da li gospodin može sebi da priušti da živi u takvoj nekretnini? Ne može.

Dalje, kakve su opcije, da proda sa da po 1/3 tržišne cene jer je stala gradnja, ili da sačeka koju godinu dok se cene ne vrate (pod uslovom da će se cene vratiti, ali to je njegova pretpostavka). Odučuje da sačeka. Ok, onda pravac banka, i sa takvom nekretninom može da uzme hipotekarni kredit do 200.000 evra bez ikakvih problema. Sa tom lovom može da čeka kolko god hoće da se tržište vrati na normalu i da proda nekretninu po ceni za koju on smatra da je pravedna.

Manite se tih priča o 'sirotinji' sa takvim nekretninama... Ja bi se svojom više nego solidnom platom vrlo rado menjao sa bilo kojim od tih sirotana.. Ja njima moju platu, a oni meni svoju nekretninu..
[ ArsenLupen @ 17.01.2011. 16:22 ] @
Citat:
John-Wayne: svaki covek na svetu bi po logici stvari najvise trebao da voli sopstveni dzep
..

Objasni to zaposlenima u ovoj drzavi, onima koji su redovno prijavljeni po PS. Ti rade 8 meseci za sebe i 4 mesecne plate daju drzavi, kolika god bila
[ mmix @ 17.01.2011. 16:34 ] @
Ma da, ja i budzet smo jedno, sve vase pare su moje. Jeste, hiljadu.

Ja sam za ovaj porez zato sto mene ne kaci a kaci sve one old-money lezilebovice i propalu aristokratiju koju nema pas za sta da ujede ali koja se vecito kurci nekim imenima i vaskolikom istorijom. I to kakva elita i kakva aristokratija? ona ista koja je '45 petokrakom otimala bez kompenzacije a onda kroz krstom sebe krstila u gospodstvo 90ih. Ja sad njima dugujem izvinjenje? Velika elita ciji konacni minuli rad je pateticna unesrecena zemlja ciji identitet i integritet je prazno slovo na papiru. Nesrecna drzava cijem stanovnistvu su puna usta Kosova i Srpstva a masovno beze u Beograd dok se na kraju svi ne nasele tamo a ostatak drzave ne aneksiraju susedi koji ce postati vecinsko stanovnistvo. Pun mi je k. sir Olivera Srbije i ako treba da biram izmedju new money tajkuna i tih lezilebovica ja biram new money. Ni njihove pare ni savest nisu nista cistije ali su bar ziva lova, lova koju ce da uloze u nesto i da naprave nesto od toga. Nema vise sedenja na praznim nekretninama i posmatranja nekretnina kao stednje dok cene renti i kvadrata divljaju, nekretnina ima da sluzi necemu, ili za zivot ili za rad. Za razliku od te elite koja je krala 40ih njima sad niko nisa nece ukrasti ni nacionalizovati, ako nemaju kes da placaju svoje zivljenje u lux delovima imaju mogucnost da iskesiraju nekretninu, sto je vise od onog sto zasluzuju.

Najtuznije u svemu ovome je sto i vecinu vas ovaj porez ne kaci, narocito sve one juznije od Mladenovca. Eto u zivotu niste umeli da napravite nacionalni konsenzus o bilo cemu ali kad drzava nekom zavuce ruku u dzep odmah ste solidarni iako nista u ovom zakonu ne vezuje lux porez sa vasim nekretninama. Cak ni ne provaljujete da ovo nije republicki prihod, ove pare su prihod lokalnih samouprava i da idu u kasu VASEG grada/opstine.

Vi mislite da ova zemlja ima mnogo opcija za buducnost? Izmedju ostalog uvodjenjem poreza na posedovanje postavlja se teren da, kad konacno propadne ovaj politicki establishment i zemlja bankrotira, postoji javni izvor prihoda koji nije vezan za porez na rad. Kad konacno udarimo u dno i budemo pristali da radimo kao kinezi da ta buduca vlast ima od cega da finansira bar osnovne javne sluzbe kad se odrekne poreza na rad.
[ pri3rak @ 17.01.2011. 16:47 ] @
Mislim da ti je veoma slaba satisfakcija to sto ce mozda(!) nekih par stotina baba i deda po BG-u da ostane bez lux nekretnina.Mozda sam namerno rekao, jer sumnjam da nacin na koji glavonje rade PR dozovljava negativni rejting koji ce projekcija tuznih babljih sudnina na svakoliki nebeski narod da napravi u kriznim godinama.

A sto se tice rada Srba poput kosooke brace, e to kad budem video svojim ocima nece mi biti zao da ni da pandrknem :)
[ milance_kg @ 17.01.2011. 16:50 ] @
Svima sto zele da budu Kinezi, poreklom iz velike zemlje, ali stisnjene na istoku - pa braco, sretan put.

Ima ova zemlja, Bogu hvala kapaciteta i moci da stane na noge, bez da se odrzava na mogucoj i nemogucoj
birokratiji, bez da se otima icija nepokretnost, bez da se upropastava mala privreda, bez...
samo da se trutovi nahrane!

Rekoh koliko puta, mi smo siromasna zemlja, a sad dodajem - sa bahatom i luksuzerskom vlascu,
ali bez takvih - dovoljno da krenemo na bolje!

Niko kod nas ne treba da lipse smrzo i gladan, imamo dovoljno kapaciteta, a i posla, ima, ima...

Pa sunce vam, sta bi radili da ste u Sahari ili na severu Norveske...

Ima sve, samo pamet u glavu, ovu bagru za primer ...., i raditi!
[ pantic68 @ 17.01.2011. 16:51 ] @
Citat:
Nista od toga sto si naveo nije perpetualno placanje upotrebne dozvole za parce zemlje koje zauzimas a sa kojim bi neko drugi mogao da uradi nesto pametnije.

WTF? Upotrebna dozvola za korišćenje sopstvene imovine, koja je svrha kupovine, kako neko može da pravi planove sa tudjim vlasništvom? Mislio sam da je feudalizam prošao.
Inače živim van gradske zone šapca i nisam primetio da je to izuzeto od poreza.

Citat:
milance_kg: Ziveti u svom stanu je ziveti iznad mogucnosti? Zanimljiv koncept...

Citat:
Naravno da je tako.


Valjda o tome odlučuje svako za sebe. Pazi bezobrazluka mnogo ti je da imaš krov nad glavom koji si sam zaradio jer nekom ko ti ceo život uzima treba više. Zbog takvog odnosa prema svojini se ovde ulaže po jedan dinar za kupovinu firme bar one koje ne mogu da vrate novac za mandata aktuelne vlasti. Tolko može da se rizikuje. To što neke zemlje imaju nije nikakav argument, druge nemaju ili imaju nešto drugo, postignut je konsenzus oko toga da li vredi ili ne. Ovde je svaki novi porez samo hrana za kancer.
[ pantic68 @ 17.01.2011. 17:05 ] @
Citat:
mmix:
Ja sam za ovaj porez zato sto mene ne kaci a kaci sve one old-money lezilebovice i propalu aristokratiju koju nema pas za sta da ujede ali koja se vecito kurci nekim imenima i vaskolikom istorijom. I to kakva elita i kakva aristokratija? ona ista koja je '45 petokrakom otimala bez kompenzacije a onda kroz krstom sebe krstila u gospodstvo 90ih. Ja sad njima dugujem izvinjenje? Velika elita ciji konacni minuli rad je pateticna unesrecena zemlja ciji identitet i integritet je prazno slovo na papiru. Nesrecna drzava cijem stanovnistvu su puna usta Kosova i Srpstva a masovno beze u Beograd dok se na kraju svi ne nasele tamo a ostatak drzave ne aneksiraju susedi koji ce postati vecinsko stanovnistvo. Pun mi je k. sir Olivera Srbije i ako treba da biram izmedju new money tajkuna i tih lezilebovica ja biram new money. Ni njihove pare ni savest nisu nista cistije ali su bar ziva lova, lova koju ce da uloze u nesto i da naprave nesto od toga. Nema vise sedenja na praznim nekretninama i posmatranja nekretnina kao stednje dok cene renti i kvadrata divljaju, nekretnina ima da sluzi necemu, ili za zivot ili za rad. Za razliku od te elite koja je krala 40ih njima sad niko nisa nece ukrasti ni nacionalizovati, ako nemaju kes da placaju svoje zivljenje u lux delovima imaju mogucnost da iskesiraju nekretninu, sto je vise od onog sto zasluzuju.

To tako biva al nema smisla, da uvedu porez na fakultetske diplome ja bi trebao da kažem jašta, to omogućuje dodatnu zaradu, državu je koštalo školovanje a i boli me dupe meni ostala dva ispita. I zar se stare nepravde mogu ispravljati novim. I to od strane onih koji svesno i uporno izbegavaju da ih isprave makar simbolično.

Citat:

Najtuznije u svemu ovome je sto i vecinu vas ovaj porez ne kaci, narocito sve one juznije od Mladenovca. Eto u zivotu niste umeli da napravite nacionalni konsenzus o bilo cemu ali kad drzava nekom zavuce ruku u dzep odmah ste solidarni iako nista u ovom zakonu ne vezuje lux porez sa vasim nekretninama. Cak ni ne provaljujete da ovo nije republicki prihod, ove pare su prihod lokalnih samouprava i da idu u kasu VASEG grada/opstine.

Vi mislite da ova zemlja ima mnogo opcija za buducnost? Izmedju ostalog uvodjenjem poreza na posedovanje postavlja se teren da, kad konacno propadne ovaj politicki establishment i zemlja bankrotira, postoji javni izvor prihoda koji nije vezan za porez na rad. Kad konacno udarimo u dno i budemo pristali da radimo kao kinezi da ta buduca vlast ima od cega da finansira bar osnovne javne sluzbe kad se odrekne poreza na rad.

Boldovanog sam se i plašio. Ovo sa porezom na rad mi nije jasno, šta je loše uzeti porez od novostvorene vrednosti a nije loše od uložene u krov nad glavom, pa nijedna vlast nema interesa da stvori uslove za rad ako se može izdržavati konfiskovanjem.
[ Horvat @ 18.01.2011. 10:57 ] @
Citat:
Nema vise sedenja na praznim nekretninama i posmatranja nekretnina kao stednje dok cene renti i kvadrata divljaju, nekretnina ima da sluzi necemu, ili za zivot ili za rad.

a doticni ne zive tamo?

i sta ako neko zeli da ima kucu npr u bg i na zlatiboru, fizicki ne moze biti u 2 u isto vreme, dakle "sedi na praznoj" u odredjeno vreme, iako je legalno sve kupio, platio poreze za razne prepise, za razne dozvole i ostalo, i sad OPET treba da placa "koriscenje zemljista"!?

a druga stvar, ne kaci povecanje poreza samo "elitu" bg-a, nego kaci sve, samo se jos ne zna ZA KOLIKO (max 60%), tako barem pise u txt-u

p.s. jeste li znali,da ako zivis sam u kuci, placas veci porez, svojevrsnu kaznu,nego ako u istoj kuci zivi vise osoba?
[ ventura @ 18.01.2011. 19:15 ] @
Citat:
Horvat
i sta ako neko zeli da ima kucu npr u bg i na zlatiboru, fizicki ne moze biti u 2 u isto vreme, dakle "sedi na praznoj" u odredjeno vreme, iako je legalno sve kupio, platio poreze za razne prepise, za razne dozvole i ostalo, i sad OPET treba da placa "koriscenje zemljista"!?

Naravno da treba da plaća.

Treba da se asfaltira put do te vikendice, treba da se krpe rupe redovno, treba da prođe ostala infrastruktura, treba da se uredi to naselje... Od čijih to para nego od vlasnika nekretnina u toj opštini.. Zašto bi ja iz svog džepa plaćao uređenje neke tamo opštine kad verovatno nikad u životu neću ni kročiti tamo.. Ko živi na toj opštini neka to i plaća, pa bože moj, ako ljudi u toj opštini procene da im odgovara da se voze blatnjavim kolskim putem umesto asfaltnim te stoga ne treba da plaćaju porez na nekretnine, ko sam ja da im protivrečim. Njihova avlija, njihova stvar.
[ Hattalasat @ 18.01.2011. 21:38 ] @
Pa gde su ti silni putevi,infrastruktura ? Platismo sve zive takse,poreze i doprinose,prodadosmo sve sto je u ovoj zemlji moglo da se proda ...i sta dobismo ? 30 Km auto puta i 100 000 administrativaca !

Ne racunas i to da je taj isti lik platio fondu za uredjenje gradjevinskog zemljista masnu nadoknadu , pa onda za OBAVEZNO sklonniste ( moz da bidnes i 5 Km od sklonista i da ona i nisu u funkciji kao kod mene,ali moras da platis ) ,banderu za struju dobijaju samo sreckovici dok ostali moraju da je plate ( ako oce jelte da imaju elektriku) i da se onda odreknu nje u korist EPS,opet ako oce elektriku...mogu ovako do ujutru da nabrajam.
I sad im fali jos porez da uzmu pa ce to sve da srede,jer su do sada bili sputani ogranicenim fondovima ?

Nego vecina koji brane porez su oni koji iz "inata" zele da oni koji imaju nesto najebu,jer oni nisu imali sansu da nesto vrednije steknu ....kazem pojedinci svojim pisanjem dokazuju takvu teoriju.

Niko , ali bas niko ne moze da me ubedi da je normalno da neko ko je vredan stan/kucu nasledio ili cak i sam kupio placa drzavi toliki namet . Onaj sto ih ima 10 komada,e taj je bogat i znaci da ima.A vi se uhvatili za one koji imaju po jedan luksuzan stan kao da su Kostic ili Miskovic licno. Zar vam ne pada na pamet koliko je samo njih kupilo vredan stan na kredit i placace ga narednih 30 godina jer zeli da svom detetu nesto ostavi ...i sad su vam takvi na nisanu i navijacki zelite da im oderu kozu .
Kivni ste na one koji imaju velike stanove po centru a koje su im ostavili deke komunisti pa bi sad vi da ispravite krivu Drinu ,sto vama ne ostavise dede isto...ah,da...nisu bili komunisti....itd itd

Poenta cele rasprave je valjda da je totalo nemoralno,suludo, u svetu mozda i ne zabelezeno da Drzava savetuje tj skoro pa uslovljava "OBICNE" gradjane koji imaju stan : prodaj pa se preseli na selo ali nas astronomski porez mora da se plati .Tajkun ce lako da plati,odrao je drzavu i previse pa se ne sekira .
Previse revansizma je isplivalo kroz raspravu o ovom porezu,ali previse.....
[ Horvat @ 18.01.2011. 21:49 ] @
e vidis danko, upravo TO sto si naveo i JESTE se placalo
ne uracunato u porez,nego posebno "za izgradnju vodovoda,asfaltiranja puta, trotoara na putu, kanalizacije i ATOMSKO SKLONISTE"
i dan danas je gomila ulica NEASFALTIRANA, a as...pa mislim da ih 2-3 ima u subotici (svaka mesna zajednica je trebala imati)

za puteve i ostalo placas posredno preko akciza (na gorivo), registraciju vozila i to, ili hajde nek od poreza na kupovinu/izgradnju kuce uzmu za to (mala digresija, prilikom registracije vozila se placa i neki porez "na koriscenje vozila", to je neki seseljovski iz 90ih, kao da vozilo vec nisi platio,nego placas kao da ga iznajmljujes)
za vodovod - placas vodovodu i kanalizaciji uvodjenje
za struju - placas elektrovojvodini (ili loklanom paritetu istih)
za kanalizaciju - placas vik-u
za kablovsku - placas kablovskom distributeru
za telefon - placas lelekomu
za odnosenje smeca - placas cistoci i zelenilu
za x uslugu - placas y preduzecu

i za sta onda placas porez na nekretninu?

ej, pa ljudi koji su godinama placali sve ovo, opet se dogovaraju da svako izdvoji x eura da vec naprave ebeni put jer vide da od drzave nista nema (a pri tome i dalje placaju racune)
[ ventura @ 18.01.2011. 22:56 ] @
Citat:
Hattalasat: Pa gde su ti silni putevi,infrastruktura ? Platismo sve zive takse,poreze i doprinose,prodadosmo sve sto je u ovoj zemlji moglo da se proda ...i sta dobismo ? 30 Km auto puta i 100 000 administrativaca !

Pa još uvek poreza na nekretnine nema. Sačekaj da počne da se naplaćuje, pa onda pitaj opštine na šta su potrošili lovu. Na kraju krajeva, ako opština rasipa taj novac od poreza, mnogo je lakše uticati na opštinsku vlast, tj. smeniti vlast na opštinskom nivou nego na republičkom. I to je upravo i poenta, još jedan korak ka decentralizaciji.
[ pantic68 @ 19.01.2011. 00:02 ] @
Ima, ovo je samo povećanje a i da ga nema, ima više nego dovoljno kojekakvih poreza i red bi bilo pre nego što se zatraži još da neko objasni kako je ovo dosad potrošeno. Zašto ova zemlja nema završni račun budžeta, šta je sa 800 miliona eura kojima se gubi trag po izveštaju saveta za borbu protiv korupcije, kakvi ljudi i pored svega toga podržavaju nove poreze?
[ John-Wayne @ 19.01.2011. 01:45 ] @
dragicka narode! vlast uvela i harace na placeve tj gradjevinsko zemljiste!

bilo da ste vlasnik ili korisnik zemljista platicete harac !

na 10 ari placa na senjaku harac na zemljiste iznosi fantasticnih 30.000 evra godisnje!

vise o svemu ovde

http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=19&nav_id=486758
[ a1200 @ 19.01.2011. 04:31 ] @
Citat:
Zašto ova zemlja nema završni račun budžeta, šta je sa 800 miliona eura kojima se gubi trag po izveštaju saveta za borbu protiv korupcije, kakvi ljudi i pored svega toga podržavaju nove poreze?

Sto bi rek'o Lesli: "Oni sto uporno ponavljaju svaki put istu stvar, ocekujuci drugaciji rezultat".

Rezultat sa novim oporezivanjem ce biti indenticno isti kao i sa starim, tj. "prohujalo sa vihorom", samo sto ce dzep svima nama koji ne zivimo od "The Sise" biti prazniji.

Kao kad veslas na brodu (galiji), a brod ima rupe na koritu kroz koje polako ulazi voda. I posto brod tone i opada mu brzina za isti (pa i veci) napor pri veslanju, jer se puni sve vishe i vishe vodom... prelepi kapetan galije, sa pozerskim stavom, okruzen blumentom pomocnika i savetnika, mudro nalaze: da se "moramo upreti jos vishe", u tom veslanju do Evroatlatskog ostrva... umesto da prvo zapusi rupe na trulom koritu kojima se broj ni ne zna, i konvertuje deo svoje blumente besposlicara u veslace - tj. napravi ceo sistem efikasnijim, brzim i laksim za ove jadnike sto veslaju. No dobro, sta reci... bitno je da kapetan ima pojas za spasavanje, i da mu budale u potpalublju veruju - neki cak navijaju da to mora tako...

Treba odrzavati ovaj truo, nefunkcionalan sistem. Treba placati hordu birokrata i odrzavati "stabilne" tokove novca za bogacenje partijskih celnika i njihovih finansijera iz senke (sto kupiju preduzeca za 1 din, i dobijaju drzavne "tendere")... a ako to ne moze vishe preko nenameskog trosenja budzeta, kredita i donacija, mocice preko dodatnog oporezivanja tople vode. Pa zato se na kraju krajeva i ulazi u politiku.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 19.01.2011. u 06:08 GMT+1]
[ Hattalasat @ 19.01.2011. 07:22 ] @
Ventura druze , ocigledno je da se zezas :-)

Do sada smo to sve vec ne platili,vec preplatili. Opet da ponovim,a siguran sam da znas i ti nego bacas koske bzvz, da smo to o cemu ti pricas sve vec platili . I horvat je taksativno naveo . Zato tvoja konstatacija ne stoji .
[ milance_kg @ 19.01.2011. 08:53 ] @
Kako je to divno :)

Red 'prava' za dzukele, 'ponosne',...
Red poreza, taksi, pljacke, otimacine,...

Prosarano k'o hamburg slanina!
[ Horvat @ 19.01.2011. 12:23 ] @
Citat:
požurili u katastar da besplatno upišu zemljište na svoje ime, plativši za to taksu od 7.000 dinara – ispali naivni.

koji oksimoron... to ko "besplatno skolstvo","samo" platis to,to to i to... skroz besplatno :S

@ventura,zekis ti malo, je li? :]